Modern Medikal Estetik

Daha Sıkı Bir Cilt İçin…

Yüzünüze, yaşla beraber kaybolan formunu yeniden kazandırmanın bir yolu da cildinizi sıkılaştırmaktan geçiyor. Yeni nesil lazerlerle cildinize bu gençlik dokunuşunu vermek mümkün.
Devamını Oku

RevLite Cilt Yenileme

Yeni nesil sistemle birlikte giderek kendini geliştiren lazer teknolojilerinin son örneklerinden biri de Revlite lazer. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek, cildin parlak, taze bir görünüme kavuşuyor.
Devamını Oku

Thermage Cpt İle Etkili Anti-Aging

Radyofrekans teknolojisi ile etki eden Thermage CPT, başarısı kanıtlanmış bir sistemin en mükemmeleştirilmiş versiyonu. Yüz, göz çevresi ve vücuttaki yaşlanma belirtilerini geri döndüren teknolojinin sırrı cildin kolajen üretimini tetikleyerek, gençleşme sürecini tetiklemesi.
Devamını Oku

Yüz Uygulamasında Botoks Nedir?

Genç ve güzel görünmek her zaman kadınların ilgisini çekmiştir. Genetik kodumuzun değişmesi olan yaşlanma sürecine hepimiz maruz kalmaktayız
Devamını Oku

Scarlet S ile Gelen Cilt Güzelliği

Cilt tonunu eşitlemeye ve ince kırışıklıkların oluşumunu azaltmaya yardımcı iki yeni yöntem, genç ve ışıl ışıl bir cilt vadediyor. Scarlet s ve ClearLift'i Doktor Buket Yıldırım anlatıyor.
Devamını Oku

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

Uthera, cilt altı kollajenden zengin dermis dediğimiz tabaka ve daha derinlerde cildin askısı olarak tanımladığımız kas dokusunun zarında yarattığı etki ile Kollajenin yeniden yapılanmasını (lifting etkisi). Zamanla aşağıya doğru inen yüzümüzün tekrar yukarıya doğru asılmasını (up-lift etkisi) sağlar.
Devamını Oku

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak ve dudak çevresi alanında kullanılan içeriği hyalüronik asit dolgular, dudağı dolgunlaştırabiliyor hem de alt ve üst dudak arasındaki asimetrileri giderebiliyor. Ayrıca dudak üstü sigara çizgilerini doldurmak ve dudak çevresini belirginleştirmek de mümkün. Yoğunluğuna göre dört ile oniki ay kadar kalan hiyalüronik asit dolguları insan dokusuyla uyumlu olduğu için bu süre sonunda eriyor.
Devamını Oku

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Cerrahi müdahale olmadan cildinizdeki sıkılık kaybından hızlı ve acısız kurtulmak için başvurabileceğiniz yöntemler VShape ve ClearlLift lazer. VShape, yüze genç görünüm veren "V" şeklini yeniden yaratmak konusunda kullandığımız bir sistem. Cerrahi müdahale olmadan cildinizdeki sıkılık kaybından hızlı ve acısız kurtulmak için başvurabileceğiniz bir diğer yöntem, ClearLift.
Devamını Oku

Göz Çevresindeki Kırışıklığa Hayır!

Gözlerin yaşlanma süreci oldukça karmaşıktır. İlk olarak çizgi ve kırışıklıklar başlar, sonraki yıllarda ise sarkan deri ve yitirilen hacim ile gözler yaşlanıyor.
Devamını Oku

Profesyonel Cilt Bakımı HydraFacial

Hava kirliliği, ilerleyen yaş, stres gibi bir çok faktörden kaynaklı olarak cildimizin eski canlılığını yitirebiliyoruz. Bu aşamada yüz için canlandırıcı bakım ve uygulamalar devreye giriyor.
Devamını Oku

Dolgu ve Botoks ile Yüz Estetiği

Farkında değiliz ama her yıl kırışıklıklarımıza yenileri ekleniyor. Yaşla beraber kontur kaybı, derinleşen mimik çizgileri gibi estetik sorunlar baş gösteriyor. Özellikle hassas göz çevresi, alın, kaş arası ve dekolte bölgesinde yeni çizgiler başlıyor ayrıca yağ hücreleri boyutlarında ve işlevinde azamalar, kemik ve kollajen kayıpları meydana geliyor.
Devamını Oku

Botoksun Kırışıklar Üzerindeki Etkisi

Yaşlanmaya bağlı oluşan cilt kırışıklıklarını azaltmak için uygulanan botoks, aslında "Clostridium Botulinum" adlı bakteriden elde edilen, kasları felç edici etkisi olan bir toksindir. Botox, enjekte edilen kası bir süreliğine hareketsizleştirip dondurur. Verilen toksinin dozu çok düşük olduğu için etkisini sadece uygulandığı bölgedeki kaslarda gösterir ve vücuda yayılım yapmaz.
Devamını Oku

Doğal Görünümü Hedefleyen Sofistike Yaklaşımlar

Medikal estetik uzmanı Dr. Buket Yıldırım, ulthera ile ameliyatsız yüz germe, vshape ile v şeklinde yüz, hyalüronik asit dolgu maddeleri enjeksiyonu yöntemleri hakkında merak edilenleri açıklıyor.
Devamını Oku

Vücut Kontörünü Şekillendirmek

Vshape Accent ultra, pek çok kişinin şikâyetçi olduğu problemli bölgelerin tedavisinde kullanılan cerrahi olmayan bir yöntem.
Devamını Oku

Gözleriniz Yaşınızı Göstermesin

Yüzümüzün en acımasız davrandığı bölge kuşkusuz göz çevresi. Kaş ve göz kapağı düşüklüğü, kazayakları, göz altı torbaları ve koyu halkalardan kurtulup daha dinamik ve tazelenmiş bakışlar için Dr. Buket Yıldırım, Ulthera, botoks ve ışık dolgusu kombinasyonunu öneriyor. 
Devamını Oku

Işıltılı Bir Yüz ve Dinlenmiş Bakışlar

Yüzümüzde yaşlanma ve yorgunluk belirtilerinin ilk görüldüğü yer göz altlarımızdır. Hassas ve ince bir cilt tabakasıyla çevrili göz altlarımızda sıklıkla olan problemler çökme, mor halkalar, gözyaşı oluklarımızın belirginleşmesi ve torbalanmalardır.
Devamını Oku

Medikal Estetik Nedir

Estetik Tıp, sanatsal bir bilimdir. Cildin, yüzün, vücudun görünüşünü, dokusunu ve konturunu düzeltmek için çeşitli prosedür ve tetkiklere dayanan, tıbbın gelişmekte olan bir dalıdır.
Devamını Oku

Ultherapy ile Yüz Germe ve Yüz Ovalinin Şekillendirilmesi

Cilt gençleştirme uygulamalarından biri de fokuslanmış ultrason tekniği olan ultherapy'dir.
Devamını Oku

Cilt İçin Etkin Yaklaşımlar

Zamana karşı meydan okumak ve pırıltılı bir cilde sahip olmak için çeşitli medikal estetik yöntemlerden faydalanıyoruz. Bunlar içinde yıllardır popularitesini yitirmemiş olan mezoliftingdir. Özellikle cansız, donuk ve renk düzensizliği olan ciltlerde mezolifting uygulamaları önemli bir yer tutmaktadır. 
Devamını Oku