Altın İğne tedavisi; özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına Radyo Frekans enerjisi iletilmesine dayanan bir teknolojidir. Yaş ve çevresel faktörlere bağlı olarak zamanla kolajen liflerin arası açılır ve cilt elastikiyetini kaybeder. Altın Frekans olarak da bilinen Scarlet S ile arası açılan kolajen lifler tekrar bir araya getirilir. Scarlet X teknolojisi ise; Scarlet S’in güncelleştirilmiş ve ek özelliklerle zenginleştirilmiş yeni versiyonudur.

Scarlet X Özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir. Aynı zamanda mikro iğneler cilt altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatır. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçerler; ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, genişlemiş gözenek tedavisini mümkün kılarlar. Cilt volüm kazanarak daha genç bir görünüm kazanır. Scarlet X; altın iğne teknolojisinin geldiği son noktadır.

Scarlet X ile tedaviler artık daha konforlu ve etkin olmaktadır.

Scarlet X’in özelliklerini sıralayacak olursak;

  • Yeni Scarlet X teknolojisinde ağrı hissi minimumdur.
  • Gözenekleri ilk seans itibariyle sıkılaştırır.
  • Roza (Gül) tedavisinde kılcal damarları temizler ve 4 mevsim uygulanır.
  • Scar tedavilerinde etkin sonuçlar verir.
  • Kolay ve hızlı uygulanır, işlem süresi ortalama 15 dakikadır.
  • Kişiye özel kullanılan başlıklarda atış limiti yoktur.
  • İşlem sonrası ciltte agresif bir reaksiyon olmaz; iğne izi kalmaz.
  • İşlem sonrasında kanama vb. durumlar yaşanmaz.
  • 0.3mm derinlik ile ciltte parlama sağlar.
  • 0.4 mm uygulaması ile daha derin bir etki, dolayısıyla yüz-boyun sarkmasında, yoğun kırışıklıkta daha etkin lifting sağlar.

Scarlet X acılı bir işlem midir?

Scarlet X işlemi öncesi lokal anestezik krem ile cilt uyuşturulduğu için seanslar konforlu geçer. Gelişen yeni versiyonu ile de acı yok denilebilir.

Scarlet X kimlere uygulanabilir?

Kadın ya da erkek farketmeksizin cilt ihtiyaçları doğrultusunda yapılan değerlendirme ile her yaş grubuna ve her cilt tipine uygulanabilir.

Scarlet X kaç seans uygulanır?

Cilf ihtiyaçları ve beklentiler doğrultusunda seans sayısı ve sıklığı hekim tarafından belirlense de genellikle 3-4 hafta ara ile 3 seans uygulanması önerilir.

Scarlet X ‘ de işlem sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler var mı?

İşlemden sonra ilk 1 saat kadar ciltte kızarıklık olabilir fakat kişi işlemden hemen sonra günlük yaşantısına dönebilir, dikkat edilmesi gereken özel bir durum söz konusu değildir.

Scarlet X işlemi ne kadar sürer?

Lokal anestezik krem bekleme süresini hesaba katmaz isek işlem 15-20dk sürmektedir.

Scarlet X tedavisinde sonuçlar ne zaman görülür?

İlk seans itibariyle sonuç gözlemlense de programınız tamamlandıktan sonra 2-3 ay boyunca iyileşme devam eder.

Scarlet X kalıcılığı ne kadar sürer?

Sonuçlar kalıcı olmakla birlikte yaşlanma sürecini durduramadığımız için yılda 1 kez uygulanması önerilir.