VelaShape, vücut söz konusu olduğunda birçok kadının problemi olan en önemli hususlardan birisi selülit problemidir. Her 10 kadından 8’inde selülit sorunu ile karşılaşmaktayız.  Fakat kliniğimizde kullandığımız yeni nesil teknolojiler ile ile  bu yaygın sorunu da hızla tedavi edebilmekteyiz. Birçok alternatif arasında hangi tedavinin daha güvenli ve etkili olduğunu bulmak sizler için zor olabilir. Bu durumu fiziki muayenede kişiye özel hazırladığımız protokoller ile sizler için kolaylaştırıyoruz.

Selülitlerden kurtularak daha pürüzsüz ve sıkı, formda bir vücuda sahip olmanın günümüz koşullarında  en kolay ve güvenli yollarından birisi ; VelaShape III teknolojisidir.

Velashape sisteminin çalışma prensibi ısı ile sorun olan bölgeyi tedavi etmektir. Vakum teknolojisi ile hedef doku arttırılırken, kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bölgeyi ısıtır. Bu sayede uygulama yapılan bölge cilde zarar vermeden daha hızlı şekilde ısıtılır ve radyo frekans enerjisiyle güvenli bir şekilde hedeflenen alana ısı eşit olarak yayılır. Bu enerji sayesinde ortaya çıkan ısı, yağ hücrelerini etkilerken selülit görünümünün de hafiflemesini sağlar. Vakum teknolojisi ile desteklenen bu doku ısıtması sayesinde cillteki kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Bu uyarı daha çok kolajen ve elastin hücresi artışı anlamına gelmektedir. Bu sayede cilt sıkılaşır, cildin sıkılaşması vücut görünümünün de incelmesini sağlarken cilt kalitesinde de belirgin ve gözle görülür bir iyileşme gözlenir.

VelaShape III; yukarıda da detaylandırdığımız gibi içinde bipolar radyofrekans, infrared (kızılötesi), vakum ve mekanik masaj gibi 4 farklı sistemi içerisinde barındıran ve bu 4 sistemi kombinasyon halinde kullanan FDA onaylı bir cihazdır. Sistem VelaShape l, VelaShapell ve VelaShape lll olarak versiyonları mevcuttur ve kliniğimizde son gelişen versiyonu olan VelaShape lll kullanılmaktadır. İşlem oldukça konforludur; hiçbir ağrı ve acı olmayan seanslar tıpkı bir masaj rahatlığında geçer. Burada amaç lenf sistemini canlandırarak yağ hücrelerinin boyutunu küçültmektir ve böylece cilt dokusundaki pürüzler silinmektedir. 

Velashape uygulaması genel olarak bacak, kalça ve karın bölgelerine uygulansa da, cihazda bulunan geniş ve dar bölgeler için tasarlanmış olan iki aplikatör sayesinde tüm vücut için güvenli, uygun ve etkili bir tedavi için tasarlanmıştır. 

Cerrahi olmayan bu işlem öncesinde, tedavi protokolü,  selülit derecesi ve bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre kişiye özel değerlendirme yapılarak belirlenir. Kliniğimizde hazırladığımız protokollerde etkili sonuçlar alabilmek için genelde haftada 1 kez olmak üzere 4-6 seans uygulama yapılmaktadır. Çoğunlukla en başarılı sonuçlar 6 seans sonrasında elde edilmektedir. Sonuçların kalıcı olabilmesi için düzenli seans takibi önemlidir. 

Velashape tedavisinin ücreti, uygulamanın yapıldığı  bölgeye ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Velashape tedavisiyle ilgili fiyatlandırma hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.