Lazer Epilasyon

Vücudumuzdaki rahatsız edici kıllardan kurtulmanın yollarından sadece bir tanesi olan ütüleme epilasyon, kıl köklerinde tahribata neden olarak o kıl kökünden bir daha kıl çıkmasını engeller. Vücudumuzun tüylü olan bütün alanlarına uygulayabileceğimiz bu epilasyon işlemi son zamanların  tercih edilen ve istenilen sonuca yaklaştıran lazer enerjisiyle etki eder.

Lazer epilasyonun ilk uygulanmaya başlandığı yıllarda bazı kıl tipleri üzerinde sonuç alınamıyordu. Bu kıl tipleri özellikle ince ve açık renkte olan kıl tipleridir. Yalnız teknolojinin çok fazla ilerleme göstermesinin sayesinde artık lazer teknolojisi de daha yeterli sonuçlar verebilir hale gelmiştir. Artık daha açık renk tüy rengi ve daha ince kıl tiplerine de lazer epilasyon tedavisi önerebiliyoruz. Buz Lazer ile ütüleme iki dalga boyunda eş zamanlı olarak atışlar gerçekleştirip daha çok cilt tipi ve kıl tipinde kullanılabilmektedir.

Lazer Epilasyon nasıl uygulanır?

Lazer epilasyonda kıl köklerine etki eden lazer dalgaların melanin pigmentleri aracılığı ile emilebilme özellikleri vardır. Buz lazerin soğutma özelliği olduğu için kıl köklerine gönderilen 45 derecelik ısının cildimizin üst bölgesinde herhangi zarar verici bir etkisi olmayacaktır. Buz lazer epilasyonun bu özelliği sayesinde kıl köklerimiz tahribata uğrayıp bu kıl kökünden bir daha kıl çıkma ihtimali yok edilirken cildinizde herhangi bir yanma veya ağrı ve acı hissetmeyeceksiniz.

Kaç seansta kıllar yok olur?

Lazer epilasyonun etkisini göstermesi bazı koşullara göre değişiklik gösterir. Bu koşulların en başında gelenler ise kişinin kıl yapısı, ten rengi ve kişinin uygulama yaptırdığı bölgedir. Bu koşullara göre tedavi seans sayısı kişiden kişiye göre değişebilmekle beraber  ortalama olarak  7-8 seans sonunda tedavi tamamlanabilmektedir.

Seans süreleri ne kadardır?

Çok fazla zaman gerektirmeyen ütüleme ve buz lazer epilasyonun seans sayısı gibi seans süresi de bazı koşullara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin uygulanan bölgenin alan genişliği sürenin daha uzun sürmesine neden olmaktadır. Bölgeler için ortalama bir süre söylemek gerekirse 3-4 dakikada bıyık bölgesi, 10-15 dakikada erkeklerde sırt bölgesi ve 30-60 dakika arasında da bacak bölgenizdeki kıllardan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Riski var mı?

FDA onaylı olan soprano lazer epilasyonun güvenilirliği yapılan birçok bilimsel çalışma sonucu anlaşılmıştır.

Her cilt için uygun mudur?

Ütüleme epilasyon ve buz lazer epilasyonu genellikle her cilt tipinde ve çok büyük bir yelpaze içeren kıl tipinde uygulayabiliyoruz. Ancak yine de tedaviden önce kıl ve cilt tipinin değerlendirilmesi, tedaviye uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Az da olsa kıl renginin cilt renginden açık olduğu durumlarda ciltteki pigment lazer ışığını görmeyebilir ve bu durumlarda tedaviye başlanmamalıdır.Bunun için ayrıntılı konsültasyon hizmetini bu sistemi yaptırmak isteyen kişiler ilgili klinikden almalıdırlar.

Cynosure Elite+

Cynosure Elite+ , 755nm Alexandrite ve 1064 Nd:YAG dalga boylarını bir arada bulunduran bir lazer teknolojisidir
Devamını Oku

Güle Güle İstenmeyen Tüyler, Merhaba Pürüzsüz Bir Ten!

İstenmeyen tüyler…Vücudun orasında, burasında... İstenmeyen tüyler her yerde! Ancak bu durum, öyle kalması gerektiği anlamına gelmez.
Devamını Oku

Lazer Epilasyonun, En Hızlısı, En Konforlusu

Lazer epilasyon uygulamaları sırasında acı her zaman varolmuştur. İleri teknoloji sistemler ise artık daha konforlu ve daha kısa süren seans süreleriyle uygulama yapılabilmesine imkân sağlıyor.
Devamını Oku

Alexandrite Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerde en etkili lazer sistemlerinden biri olan Alexandrite Lazer, başarı oranı %70-%95’lere varan bir tedavi olanağı sağlıyor.
Devamını Oku

Yaz Sıcaklarında Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonu cilde lazer enerjisi göndererek tüylerin köklerine ulaşarak tüylerin uzama işlevini kaybetmesini sağlayan epilasyon sistemidir. Kullanılan lazerin dalga boyu , tüy köklerine siyah rengi veren melanin pigmenti tarafından emiliyor.
Devamını Oku

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Kadınlarda olduğu gibi, erkeklerde de istenmeyen tüyler, kötü ve rahatsız edici bir görüntü yaratır. Erkeklerde özellikle; sırt, el üstü, koltuk altı, omuz, ense ve elmacık kemikleriyle kulak üstü bölgesi, tüylerin yoğun olarak toplandığı bölgelerdir. Genellikle bu tüylere, erkek bakım salonlarında, "sir ağda" ile çözüm aranır; fakat bir yöntem de LAZER EPİLASYONDUR.
Devamını Oku

Soprano Ice ''Buz Lazer''

Lazer epilasyon sistemleri yıllardır hayatımızın içinde ve bakımımızın bir parçası haline geldi. Bu sistemlerde teknolojiyle ilgili bugüne kadar henüz çözümlenmemiş bazı dezavantajlar vardı. Bunlar; uygulama anında hissedilen acı, sadece kış aylarında uygulanabiliyor olmaları ve koyu tenli kişilerde sağlanan faydanın azalmasıydı. Özellikle acı eşiği düşük olanlarda, seanslar konforsuz geçiyordu.
Devamını Oku

İstenmeyen Tüyleri Ütüleme Epilasyonla Azaltın

Vücuttaki istenmeyen tüyleri, "ütüleme epilasyon" ile azaltmak mümkün. Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri azaltmak için bir yöntem, "ütüleme lazer" ise farklı bir uygulama. Bu uygulama, yapılan bölgede masaj etkisi yapar ve aynı zamanda bacak ve koltuk altı tüylerini azaltmayı sağlar.
Devamını Oku

Ütüleme Lazer Epilasyon İle Rahatlık

İstenmeyen tüyleri azaltmanın yollarından biri de lazer epilasyondur. Teknoloji, güzelliğe hizmet etmeye devam etmekte. Lazer epilasyon için kullanılan cihazlardan biri de "Diode lazer" sistemidir.
Devamını Oku