Yıllar geçip giderken cildimiz de yıllara yenik düşmemeli. Fakat bu ne kadar mümkün olabilir? Gençlik yıllarınızı hatırlayın, yaşlanmak ya da yaşlılık belirtileri ile ilgili kaygılara ne kadar da uzaktınız. Fakat zaman ilerledikçe cildimiz de bundan nasibini alıyor.

Peki Ne Yapmalıyız?
Gençlik yıllarında, vücuttaki kollajen ve elastin üretimi yüksek seviyededir. Fakat yaş ilerledikçe, bu liflerin üretimi azalmaya başlar.

Cildin dermis tabakası bağ dokudan oluşur. Kollajen ve elastin lifleri bu bağ dokusundadır. Bu lifleri bir arada tutan da dokunun sıvısıdır. Yaş aldıkça, hem bu liflerin üretimi hem de cilt neminde azalma olur. Bu duruma sebep olan tek etken sadece yaş almak değildir. Yaş alırken bir yandan etkisi altında kaldığımız çevresel faktörler, cilt kalitesinin azalmasına, kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Cildimizi, sigaradan uzak durarak, sağlıklı beslenerek, güneş koruyucular kullanarak, spor yaparak bir noktaya kadar genç ve diri tutabiliriz.

Zaman geçtikçe doğal olarak üretimi azalan kollajen, elastin lifleri ve azalan nem sebebiyle, cilt esnekliğini kaybettiğinden yüzümüzde ince çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelir. Ayrıca mimikler de yüzümüzde ince çizgiler veya kırışıklıklara sebep olabilmekte.

Nedir CooLifting?
Elbette gülümsemeden, ağlamadan, somurtmadan, gözlerimizi kısmadan yani hiç bir mimiğimizi kullanmadan hayatımızı sürdürmemiz mümkün değil. İşte bu yüzden yılların yüzünüzdeki izlerini azaltabilmek için CooLifting geliştirildi. CooLifting, Beauty Gun (güzellik tabancası) mottosuyla cildinize yapacağınız bir yatırımı niteleyen yeni bir anti-aging sisteminin adı. 5 dakika süren bu işlem, seans sonunda farkedebileceğiniz sonuçlar ortaya koyuyor. Cildinizdeki yüzeysel kırışıklıkları yumuşatırken, paket halinde uygulandığında kollajen ve elastin liflerinin üretimini artırarak cildi pürüzsüzleştiriyor.

CooLifting Nasıl Çalışıyor?
CooLifting; soğuk karbondioksit (CO2) akışı ve atomize aktif maddelerin epidermis üzerine yüksek basınçta uygulanmasıyla, bu maddelerin cilde nüfuz etmesini sağlar. Normalde vücut sıcaklığımız 360C derece civarlarındadır. CooLifting yönteminde CO2 akışı güçlü bir soğuk kaynak etkisiyle cilde nüfuz ederek, cilt altı dokuları uyarır ve bir dermis reaksiyonu oluşturur. Aynı nedenden dolayı damarlar, genişler. Ayrıca CO2 etkisi ile de kanın mikrosirkülasyonu aktive olur. Bu da kollajen ve elastin üretilmesini sağlar. Böylece dokuların oksijenlenmeleri ciltteki yüzeysel kırışıklıklar azalır, cilt pürüzsüzleşir ve daha genç görünüm kazanır.

CooLifting Hangi Bölgelere Uygulanır?
Yüz ifadelerinin sebep olduğu ince çizgilere uygulanabilir. Göz çevresi, alın, kaş ortası, yanak, dudak üstünde uygulanabilir.Yaklaşık 15-20 dakika süren CooLifting uygulaması, iğnesiz,acısız, hızlı ve etkilidir. Seans sonrası gözle görünür bir etki sağlayan CooLifting sistemi, cildinizi nemlendirir ve deri altı rejenerasyonu ile gençleştirir.

CooLifting Uygulaması Kaç Seans?
İlk uygulamadan sonra bile ciltte belirgin bir sıkılaşma ve gerginlik fark edilebilmekte. Haftada bir kez yapılan 3 seansın ardından ciltte gözle görünür bir pürüzsüzlük ve parlaklık görülmekte.

Uygulama Sonrası?
Cool Lifting tedavisi invaziv olmayan bir tedavi olduğundan acısızdır. Bunun yanı sıra sistemin sıcaklık ve basınç ayarı, özel bir yazılım tarafından kontrol edilir böylece ciltte bir rahatsızlık oluşmaz. Neredeyse tüm cilt tiplerinde uygulanabilir.

Tek başına uygulanabileceği gibi diğer tedavilerle de kombine edilebilir. Uygulamayı takiben uygun bakımla normal cilt rutininize devam edebilirsiniz. Bu yüzden düğün vb. özel bir davetten önce tercih edilebilecek konforlu bir anti-aging sistemidir.