Anti-aging uygulamalarda, artık ameliyatsız, iyileşmek için süre gerektirmeyen tedaviler tercih ediliyor. Özellikle yüz bölgesinde, cildin görünümünde daha olumlu fark yaratan, yüksek teknolojiye sahip, etkin uygulamalar daha çok tercih ediliyor. Yeni teknolojiler, sadece zamanı geri çevirmekle kalmıyor, aynı zamanda cildin, yaşlanma etkilerine karşı da dirençli olmasını sağlıyor.

Yüzünüzün doğal ifadesini bozmadan yaptırabileceğiniz yeni Scarlet S teknolojisi, zamanın ve olumsuz çevresel faktörlerin etkileriyle ortaya çıkan problemleri tedavi imkanı sunuyor. Scarlet-S sistemi ile aynı seansta uygulanan Somon DNA aşı kombinasyonu ise cildiniz için daha da uygun bir anti-aging strateji haline geliyor.

Yılın her mevsimi uygulanabilecek, iyileşme süreci diğer işlemlere kıyasla çok daha hızlı, yeni teknoloji: Scarlet-S, diğer sistemlerden farklı olarak altın mikro iğnelerle, ciltte dermis tabakasında bulunan ve cildin gerginliğini sağlayan bağ dokusunun yapıtaşı olan kollajen ve elastin dokularını uyararak, yüzde ameliyatsız bir yüz germe etkisi oluşturabiliyor. Tedavinin olumlu etkilerini hızlıca, ilk işlemden sonra gözleyebilmek mümkün, ama uzun süre kalıcı ve optimum sonuç için üç, dört hafta arayla üç seans yaptırmak gerekiyor.

Sistem Nasıl Çalışıyor?
Scarlet-S, üstünde 25 adet altın mikro iğne olan başlığı ile cilt altına radyofrekans (RF) dalgaları verecek şekilde tasarlandı. Scarlet-S’teki kişiye özel, tek kullanımlık başlıkta yer alan mikro iğneler, cildin daha derin tabakasına etki ediyor ve cilt yüzeyine hasar vermeden, kollajen ve elastin üretimini artırıyor. Uygulama yapılan bölgeye ve probleme göre altın mikro iğnelerin cilde etki etme derinlikleri, radyofrekans dalgalarıyla cilt altına verilen enerjinin yoğunluğu ve hızı ayarlanarak optimum sonuçları almak mümkün.

Sıkılaştırma ve Hacim Vermesi
Scarlet-S’nin çok önemli bir özelliği de cildi sıkılaştırırken yaşla birlikte azalan hacmi de geri vermesi. Yüz bölgesinde yaş etkisi ile azalan yağ miktarından kaynaklanan kırışmış ve çökmüş görüntüyü de tedavi ediyor. Scarlet-S’nin diğer lazerli anti-aging sistemlerine göre en önemli avantajlarından biri de bipolar radyofrekans enerjisi kullanması. Bu da diğer sistemlere kıyasla tedavi edilecek bölgeye daha çok odaklanmış, yoğun bir enerji transfer edebilmesi anlamına geliyor ki bu da daha etkili sonuçlar demek.

Hangi Problemlerde Scarlet-S Kullanabiliriz?
Scarlet-S, özellikle cilt kalitesini ve elastikiyetini artırmak, cildi canlandırmak ve gözeneklerin küçülmesini sağlamak konusunda ciddi fayda sağlayacak bir sistem. Ciltteki akne izleri, ton farklılıkları, kırışıklıkların giderilmesi, cildin genç ve dinamik bir görünüm alması, yüz kontürünün belirginleşmesi, gıdı toparlama, geniş gözenek tedavisinde çok olumlu sonuçlar almamızı sağlayan teknolojiler arasında yerini almıştır.

Kimlere Uygulanabilir?
Yüz, boyun ve dekoltedeki yaşlanma belirtilerine karşı etkin bir tedavi arayan herkes bu işlem için doğru aday. Cildin elastikiyetini artırmanın yanında, yüzdeki sarkık ve yaşlı ifadeyi tedavi etmek, boyun ve dekolte bölgesinde de cilt kalitesini artırarak sarkmaları toparlamak, yine yüzde kırışıklıkları azaltarak pürüzsüz bir sonuç elde etmek, akne izlerini yok etmek, genişlemiş gözenekleri azaltmak, gözleri yorgun gösteren göz kapaklarındaki sarkmaları ve kaz ayağı olarak bilinen ince çizgileri azaltmak isteyen herkes bu tedavi için uygundur.

Ne Tür Sonuçlar Bekleyebilirim?
Sonuçlar herkes için değişse bile hastaların çoğu, uygulama yapıldıktan sonraki birkaç gün içinde cilt dokusunda belirgin iyileşme gözlemlediklerini, ciltlerinin daha parlak, daha canlı ve pürüzsüz göründüğünü bildiriyorlar. Ciltte kollajen üretimi, bir süre gerektirdiğinden sıkılaştırma etkisi zamanla artıyor. Ancak en iyi sonucu almak için yaklaşık dört ay geçmesi gerekiyor.