Yüzdeki Çukurlar İçin Ne Yapmalı?

Yüzdeki sivilce izleri, lekelerim ve çukurlar için hangi uygulamayı öneriyorsunuz ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sivilce izlerinin, lekelerin ve genişlemiş gözenek tedavisinde SCARLET S (Ameliyatsız Cilt Gençleştirme) teknolojisini kullanmaktayız. SCARLET S aynı zamanda sivilce izlerine bağlı çukurların dolmasında, ince kırışıklıklarda, cilt sıkılaşma tedavisinde kullanılan sistemlerden biridir. Özel tasarlanmış 25 adet mikro iğne ile 0.5-3.5 mm ye kadar cilt altına inebilen radyofrekans dalgalarıyla cildi uyararak deri altındaki ve cilt yüzeyindeki problemleri aynı ayda tedavi eder.

Merhaba ben yüzümde sivilce çukurlarından yılmış vaziyetteyim. Sivilcelerimle yıllarca savaştım ilaçlar kullandım kremler sürdüm nihayet bitti dediğim zamanda artık çukurlarla başım derde girdi. Bunlar hiç gitmiyor. Yüzdeki çukurlar için ne yapmalı bana bahsedebilir misiniz? Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sivilce izleri pek çok hastam için oldukça rahatsız edici bir sorun. Bu izler kimi zaman cilt yüzeyinde koyu renkli kimi zaman açık renkli bazen de çukurlar şeklinde olabiliyor. Hepsinin ayrı ayrı tedavisi olmakla birlikte cildin problemini tam olarak tespit ettikten sonra ona uygun bir tedavi planı oluşturmak gerekmektedir. Bu nedenle kesinlikle size Scarlet S veya lazer terapileri iyi gelecektir şeklinde bir açıklama yapamıyorum. Fakat genellikle eğer ciltte başka bir sorun yoksa sadece çukurlar için Scarlet S tedavisinden faydalanıyoruz. Lazer tedavileri de pozitif sonuçlar elde etmemize yardımcı olabiliyor. Detaylı bir konsültasyonun ardından hastaya en uygun tedavi protokolünü belirlemek mümkündür.

Yüzdeki sivilce izleri nasıl geçebilir?lekeleri ve çukurları kapatmak için sürekli makyaj yapıyorum ve cildim daha kötü görünmeye basladı.doktor hanım ne yapmalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sivilce izlerini,lekeleri gidermek ve cildi yenilemek için günümüzde en etkili yöntem Fraksiyonel lazer teknolojisidir. Fraksiyonel lazer, etkisi ve kalıcılığı yüksek yan etkisi az olmasından dolayı, son yıllarda en çok tercih edilen uygulamadır. Fraksiyonel lazer, cildin hem dermis hem de epidermis tabakalarında etkili olmaktadır. Tedavide, lazer ışığı ile ciltte mikro boyutta kanallar açılarak deri altında küçük çaplı hasarlar yaratılmaktadır. Bu sayede cilt yüzeyinde herhangi bir hasara neden olmadan bu bölgelerde yeni kolajen oluşumu tetiklenmektedir. Uygulama, anestezi gerektirmeyen ağrısız bir işlemdir. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve hassasiyet oluşabilmekte fakat bir kaç gün içinde kendiliğinden geçmektedir. Seans sayısı kişinin cilt yapısına ve problemin boyutuna göre 4-6 seans arasında değişmektedir.

Doktor hanım bi dönem işten dolayı cok yoğundum ve bu durum beni çok strese girmistim ve stresli zamanlarımda özellikle yüzümde asırı sivilcelenme oluyor.simdi o dönemden kalma sivilce izleri ve çukurlar var.bunun için ne yapmalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Son teknoloji tedavi yöntemlerinden biri olan Scarlet S, altın mikro iğne başlığı ve cilt altına gönderilen radyofrekans (RF) dalgaları ile cildi uyararak bağ dokuda bulunan kolajen, elastin liflerinin sentezinin artmasını sağlamaktadır. Scarlet S sayesinde cildin elastikiyeti artırılabilir, ciltte oluşan sarkmalar ve kırışıklıklar giderilebilir, genişlemiş gözenekler azaltılabilir, sivilce ve akne izleri tedavi edilebilir. Sonuçlar kişiye göre değişiklik gösterse bile işlemden birkaç gün sonra cilt dokusunda belirgin iyileşme gözlemlenmekte ve cilt daha pürüzsüz görünmektedir.

Buket hanım,yüzümde cok sayıda sivilce vardı fakat bi süre ilaç kullandıktan sonra geçti. ama bazı yerlerde sivilce izleri kaldı. Artık makyajla kapatmak istemiyorum.yüzdeki çukurlar için ne yapmalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Scarlet-S ile ciltte meydana gelen sivilce izlerine bağlı çukurlar, yara izleri, lekeler, ince kırışıklıklar, genişlemiş ve tıkalı gözenekler gibi çeşitli sorunlar ameliyata gerek kalmadan tedavi edilebiliyor. Uygulamanın en önemli özelliği ilk seanstan itibaren etkisini göstermesi ve son derece ağrısız bir işlem olmasıdır. Radyo Frekans (RF) teknolojisinin kullanıldığı Scarlet-S uygulaması ile cildin derin tabakalarındaki kolajen liflerinin üretimi tetiklenerek ciltte doğal iyileşme sürecinin başlatılması amaçlanmaktadır. İşlem sırasında ve sonrasında kanama, morarma, şişme ya da kızarıklık gibi yan etkiler oluşmamaktadır. Uygulama hiçbir özel bakım gerektirmez, bu yüzden kişi günlük yaşamına hemen geri dönebilir.

Yüz bölgesindeki sivilce izlerinden kalma çukurlar nasıl giderilir?bu sorun için hangi tedaviyi yaptırmalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadın-erkek bir çok kişinin problemi olan yüz bölgesinde oluşan sivilce izlerinin ve çukurların tedavisinde antiaging uygulamalarından biri olan Scarlet-S yöntemi kullanılmaktadır. Sivilce izlerinin tedavisinde etkisi kanıtlanmış ve FDA tarafından onaylı Scarlet-S uygulamasında kullanılan radyo frekans teknolojisi ve kişiye özel mikro iğneler ile cilt yüzeyine hasar vermeden, bağ dokudaki kolajen ve elastin üretiminin artması sağlanmaktadır. Böylece aynı anda hem cilt problemlerinin giderilmesi sağlanmakta hem de cilt kalitesi ve elastikiyeti artırılmaktadır.

Eergenlikte çok fazla sivilce problemm oldu ve ilçlar kullanmama ragmen sivilce ve aknelerden dolayı yüzümde çukurlar var.yüzdeki çukurlar için ne yapmalı? erkelerede uygulnana bir tedavi varmı?.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Size, kadın ve erkek herkese ve tüm cilt tiplerine uygulanabilen Scarlet-S tedavisini önerebilirim. Scarlet-S cihazı, cilde yüksek frekanslı bir titreşim verilerek 25 adet altın mikro iğne olan başlığı ile cildin daha alt tabakasına etki edebilmektedir ve cilde hasar vermeden kolajen üretimini arttırabilmektedir. Uygulama, cildin sıkılaşması ve yüz germe, ton farklılıkları, ince kırışıklıkların giderilmesi tedavilerinde kullanılabildiği gibi sivilce ve akne izlerinin tedavisi ve genişlemiş gözeneklerin küçültmek için de uygun olabilmektedir.

yanaklarımda ve alnımda sivilceden kaynakılı çok fazla gözenek ve yüzümde ton farklılığı var.yüzdeki bu çukurlar için ne yapmalıyım?tedavinin ücreti konusundada bilgilendirrme yapabilirmisiniz, tesekkürler

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Geniş gözenekler, sivilceli ve akneli ciltlerin sık karşılaştığı problemlerden biridir ve tedavi edilmezse kişi için daha can sıkıcı bir durum haline gelebilmektedir. Yüzdeki çukurların nedeni, genetik yatkınlık olabileceği gibi, yağlı bir cilde sahip olmanız ya da sivilcelere gereken özeni vermeyip sıkma, patlatma gibi yanlış uygulamalar da sebep olabilmektedir. Genişlemiş gözeneklerin, akne izlerinin, lekelerin ve cilt tonu farklılıklarının tedavisinde cerrahi bir uygulama olmadan Scralet-S ve Icon Lazer yöntemleri uygulanabilmektedir. Size hangi yöntemin uygun olabileceği muayene sonrası belirlenebilir. İki yöntemde de yeni kolajen üretimi ile cilt dokusunda iyileşme görülür ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kırışıklıkların, ince çizgilerin kaybolması sağlanır, akne izlerini düzeltilir, cilt tonundaki düzensizlikler giderilir. Kısa sürede değişim gözle görülür bir hale gelebilir ve sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. İnternet sitemizde fiyat bilgisi paylaşılması yasal değildir.

20lik dişlerimi çektirdikten sonra yanaklarımda bir miktar çökme oluştu.zaten çok dolgun değillerdi ve Çok aşırı belirgin de değil dışardan ama ben çok iyi görüyorum farkı.Baya düşündüm taşındım dolgu yapmtırmaya karar verdim ama öncesinde yine de sormak istiyorum başka birşey yani ne yapılabilir yüzdeki çukurlar için?Yoksa direk dolgu yaptırayım mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüzdeki hacim kayıplarında en çok hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri tercih ediliyor. Hyalüronik asit maddesi hali hazırda vücutta doğal olarak bulunan bir madde olması sebebiyle yan etki yaşanma ihtimali yok denecek kadar az oluyor. Eklemlerin kusursuz bir şekilde çalışması, cidin tokluğunu ve nemini sağlamakta etkili olan bir madde olan Hyalüronik asit, ağırlığının 1000 katına kadar fazla su tutma özelliği sayesinde uygulanan bölgeye daha dolgun ve canlı bir görünüm kazandırıyor. Bu artıları sebebiyle yanak bölgenizi hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi ile doldurarak çökmeyi gidermek uygun bir seçenek olabilir. Bu madde cilt altına enjekte edilir ve tek bir seans yeterlidir.

Hocam yaşlandığım için mi artık neden bilmiyorm iyi beslenemiyorum ondan mı ( 46 kiloyum) yüzüm artık çökük çökük oldu.Yanaklarım artık daha da çukurlar oluştu. Ben ne yaptıysam da kilo alamıyorm bünyem zayıf.Ama yüzüme bir şeler yaptırmak istiyorm.Çukurlar için ne yapmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hyalüronik asit vücutta bulunan bir madde olmasına rağmen 30’lu yaşların sonunda azalma gösterir. Estetik dolgu uygulamalarında cilde enjekte edilen Hyalüronik asit hem doğal görünmeyi sağlar hem de gençleştirir. Bu dolgu maddesi dudaklara hacim ve dolgunluk verirken yanaklar, ağız ve burun kenarlarındaki kırışıklıklarda çok etkili olabilmekte. Hyalüronik asit kırışıklık veya çukurların olduğu hatta, kimi zaman da dudaklara ince bir iğne yardımıyla küçük miktarlarda enjekte edilir. Uygulama uzun süre kalıcıdır. Allerji riski çok düşüktür. Dolgu maddesi uygulaması 20-30 dakika sürmektedir. Uygulama sonrası kişi rutin aktivitelerine hemen dönebilir. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 6-9 ay kadardır.

Yüzümde kullandığım fondötenden kaynaklı sivilceler oluşmuştu. Kremlerle sivilcelerimi yok etmeyi başardım ama bu defa da özellikle yanak bölgemde derin gözenekler oluştu, yüzdeki oluşan bu çukurlar için ne yapmalı,ameliyatsız bir tedavisi varmı? Teşekkürler..

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltte, çevresel faktörler ya da cildin genetik özelliğinden kaynaklı hasarlar oluşması normaldir. Oluşan cilt çukurları için tedaviler de büyük oranda mümkündür. Hastalarımıza uyguladığımız Scarlet-S sisteminin bünyesinde bulunan micro iğneler cilt altına etki ederek, cilt yüzeyini de uyarır ve doğal bir iyileşme süreci başlatır. Bunun sonucunda cildin en üst katmanında yeni ve daha canlı hücreler gelişmeye ve 3-4 seans sonrasında çukurluklar zamanla azalmaya başlar.

Hocam ergenlik dönemimde yüzümde özellikle de burnumun üstünde çok fazla siyah noktalar vardı,bende hep sıktım ve şuan ki görüntüm hiç de hoşuma gitmiyor, çukur çukur hep.. Yüzdeki bu çukurlar için ne yapmalı? neler öneriyorsunuz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Size hem yüzünüzdeki çukurları hem de cildinizdeki birçok sorunu çözmeye yardımcı olabilen Scarlet-S cilt tedavisini tavsiye edebilirim. İşlem öncesinde uygulanan lokal anestezik krem ile herhangi bir acı hissetmemekle birlikte, ciltte kanama yada morarma gibi yan etkiler de görülmez.

Yüzümde ergenliğimden beri var olan sivilce izlerini aslında bunlara çukur demek daha doğru sanırım bir süre evde kullanılabilen dermorolırlarla zamanla biraz hafiflettim ama tamamen geçmiyorlar. Artık uzman desteği almaya karar verdim. Ne yapılabilir ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dermorollerdan bir süreliğine fayda gördüyseniz, daha profesyonel uygulamaların tedavide etkili olabileceği kanısındayım. Çok geçmeden bu konuda doğru bir kliniği ziyaret ederek uygun tedavi yaklaşımlarını konuşmanızda fayda var. Ne gibi seçenekleriniz olduğunu sorun. Genellikle uygulanan yöntemler; fraksiyonel lazer yöntemleri, revlite lazer , altın iğne scarlet, mezoterapi veya bunların birkaçının kombine uygulamaları ile daha iyi sonuçlar alabilmek mümkün.

Akne skarları denilen yüzdeki çukurlar nasıl gider bunlar için ne yapmalı nasıl başa çıkabilirim doktor hanım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüzünüzü görmeden sizde hangi yöntemin uygulanması gerektiğini söyleyemiyorum. Ancak akne kaynaklı yüz çukurlarında pek çok yöntem kullanabilmekteyiz. icon lazer, scarlet, fractora, revlite lazer bunlardan birkaçı.Bu tedaviler ciltte kalıcı sonuçlar yaratır. Eğer ciltte çok ileri seviyede büyük çukurlar oluşmuş ise hyalüronik asit içerikli dolgularla tedavi başlatılabilir. Fakat kalıcı çözüm değildir, yenilenmesi gerekir.

28 yaşındayım. Ergenliğimde çok sivilceli biriydim. Çok şükür artık yok ama şimdide ilk o yıllardan bana hediye derin akne izleri var. Yüzdeki akne çukurları nasıl geçer? Önereceğiniz bir krem var mı? Kliniğinizde sivilce izleri için bir tedavi var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sivilce izlerinde başarıyla uyguladığım teknolojilerden biri Scarlet S altın iğne sistemidir. Scarlet S, ince iğnelerle cildin altına radyofrekans dalgaları göndererek etki eder. Bu enerji kolajen üretimini uyarır ve cilt altında içten dışa iyileşme sürecini başlatır. Cilt yavaş yavaş kendini onarmaya başlar. Böylece sivilce izlerinin, çukurların görünümü hafifler, izlerde göze görünür bir iyileşme meydana gelir. Genellikle, 3 hafta ya da bir ay aralıklarla 3-4 seans Scarlet S uygulaması yapıyoruz. Akne izlerinde etkili olan bir başka sistem ise Icon Lazer. Icon Lazer cilt yüzeyine herhangi bir hasar vermeden cilt altında kontrollü ısı hasarı oluşturarak etki eder. Bu ısı hasarı ile cilt yüzeyindeki çukur bölgeler onarılmaya başlar. Genelde 3 hafta aralıklarla uygulanan 3-4 seans yeterli olabilmektedir.

Ergenliğim çok şiddetli akne proplemleriyle uğraşmakla geçti. Bir süre snra sivilceler geçti ama bu kez de akne izleri ve çukurları başımın belası oldu. Yüzümde özellikle alın ve yanak bölgemde çukurlar var. Bunun için ne yapmalı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltte oluşan sivilce izlerinin tedavisinde öncelikli amaç cilt altındaki cildi iyileştirmek için bekleyen mekanizmaları harekete geçirmektir. Yani kollajen ve elastin liflerinin üretimlerini tetiklemek cildin kendi kendini onarma sürecini harekete geçirir. Böylece izler, içeriden dışarıya doğru dolmaya ve belirginlikleri önemli ölçüde hafiflemeye başlar. Bu amaçla sıklıkla kullandığımız sistemlerin başında Icon lazer, Revlite gibi teknolojiler gelmektedir. Hangi tedaviden optimum sonuç alabileceğinizi muayene sonrasında belirleyebiliriz.

Merhabalar; Benim yüzümde, özellikle de elmacık kemiklerimin olduğu bölgede sivilce izlerinin çukurları var. Çok aşırı çukur değiller ama belli de oluyorlar. Nasıl hafifleyecekler hiç bir fikrim yok. Bir de alnımda çizgiler var. Ne önerirsiniz? fiyat bilgisi alabilir miyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soruna yönelik tedaviler, Scralet S ve Icon Lazer tedavilerinden birisi olabilir. Sivilce izlerinde uyguladığım sistemlerden biri Scarlet S. İşlem sırasında cilt altına çok küçük mikro-iğnelerle radyo frekans dalgaları iletilir. Cilt yüzeyine hiçbir hasar vermeden, cilt altındaki kolajen ve elastin üretimini artıranbir teknoloji. Akne izlerine uygulandığında cilt içten dışa bir onarım sürecine girer. 3 hafta arayla uygulanan 3-4 seans sonrasında çukurlukların derinliği hafiflemeye başlar, cilt daha pürüzsüz bir görünüm alır. Yine akne izlerinde uyguladığım bir başka sistem ise Icon lazerdir. Cilt altına en uygun seviyede enerji iletimi sağlayarak cildin yapılanma sürecini başlatır, akne skarlarının hafiflemesini sağlar. İki-üç hafta arayla 3 seans uygulanmaktadır. İnternet sitesinden fiyat bilgisi paylaşamıyoruz. Ancak hangi sistemin sizin için uygun olduğuna muayene sonrasında karar verebiliriz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar