VShape yüz, boyun germe ve yanak kaldırma işlemlerini aynı anda gerçekleştirmek mümkün.

Yüz ovalinizi şekillendirmek ve fazla yağ dokusundan kurtulmak için diyet yapmanız, egzersiz yapmanız genellikle yeterli olmaz, teknolojinin sunduğu imkanlar ile hedefinize ulaşmanız gerekebilir. 

Accent Ultra V-Shape, yüz bölgesinde cildi ağrısız bir şekilde sıkılaştırarak ve fazla yağların azalmasını sağlayarak yeniden şekillendirmeyi sağlar. Accent Ultra, ultrason ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak yıl boyunca her mevsim, tüm cilt tiplerinde kullanılabilen güvenli, invaziv olmayan FDA onaylı bir tedavidir. 

Cilt sarkmaları ve toparlanmalarının yanı sıra fazla kilo nedeni ile yüz şekli istenilen görüntünün dışına çıkan durumlarda da uygulanabilen VShape, normalde “V” görünümüne sahip olan bir yüzün zaman içerisinde yaş ile birlikte ya da kilo alımları neticesinde “U” şekline döndüğü durumlarda, görünümün toparlanmasında da rahatlıkla tercih edilebilmektedir. 

Vshape uygulamasının nasıl işlediğinden kısaca bahsetmek gerekirse, öncelikle cildin en alt tabakasında yer alan kolajen liflerinin ısıtılarak, cildin en dış yüzeyinin gözle görülebilir şekilde gerginleşmesi sağlanmaktadır. Sonrasında ise cildin alt kısımlarında bulunan ve sarkmış olan dokular toparlanarak, uygulama tamamlanmış olur. Uygulamanın etkili bir sonuç verebilmesi için genellikle 30 dakikalık seanslar uygulanır ve 7-10 gün aralıklarla 4-6 seans takip edilmesi gerekir.

Herhangi bir yan etkisi olmayan bu tedavi, konforlu bir şekilde kadın ya da erkek ihtiyaç duyulan herkes tarafından ihtiyaç durumuna göre her yaş grubunda tercih edilebilir. Uygulama esnasında hiçbir acı hissi yaşanmaz ve aynı şekilde uygulama ardından da herhangi bir ağrı ya da acı meydana gelmez. İşlemden hemen sonra kişiler günlük yaşamına devam edebilirler.