Ultherapy

Ultherapy, lazer teknolojilerinin yetersiz kaldığı, cerrahi işlemler ile yapılan yüz germe operasyonunu, iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan çözebilen bir teknoloji. Bu teknoloji, cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olabiliyor. Ultrasound teknolojisi ile tüm yüzdeki sarkmış bölgeler ameliyatsız olarak toparlanabiliyor. Ayrıca üst göz kapağındaki ve alın bölgesindeki aşağıya doğru olan düşmeler tedavi edilebiliyor.

Ultherapy nedir?
Ultherapy (ulthera uygulaması), ultrason teknolojisi odaklanmış ultrason dalgalarını kullanarak, cilt altı bağ dokusuna ve derin dermis olarak bilinen cildin en alt tabakasına uygulanan bir yöntem. Ayrıca farklı başlıkları sayesinde cildin her üç katmanına enerji göndererek, kolajen ve elastin liflerinin yeniden yapılanmasına da yardımcı oluyor. Cildin belirli derinliklerine, güvenli sınırlar içerisinde, odaklı ultrason dalgalarını gönderiyor. Böylece hedef bölgede ısıya sebep oluyor ve bundan dolayı kolajen artışına ve de mevcut kolajen liflerinin sıkılaşmasına neden olur. Enerjinin etkilediği bölgede, mikro hasarlar oluşuyor. Bunun sonucunda cildin ve bağ dokusunun kendini onarmaya başlamasıyla, giderek sıkı ve genç bir görünüm ortaya çıkarır. Anti-aging yöntemlerinin temeli de vücudun kendi kendini iyileştirmesi ve yaşlanmanın tersi etkiler oluşturmasından geçiyor. Bu işlemde çalışılan bölge kendi kendini onarmak üzere güvenli düzeyde uyarılıyor. Cilt altı bağ dokusunda (taşıyıcı doku) ve ciltte ısı etkisi ile iyileşme başlatarak, cildin ve taşıyıcı dokunun güçlenmesini sağlar. Kaş ve göz kapakları, yüz ovali, çene altı, boyun ve dekolte bölgesindeki gevşeme ve sarkmaların tedavisinde, kırışıklıkların giderilmesinde kullandığımız bir tedavidir.

Ultherapy nasıl uygulanıyor?
Ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. İstenilen uygulama alanlarında cildin 1.5 mm, 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Yeni kollajen yapımı uyarılarak sıkılaşma etkisi meydana gelir. Ayrıca uygulama sırasında cilt ve cilt altı dokuları ekranda görüntülenerek doğru derinlikte doğru noktalara uygulama yapılması bu tedavideki en önemli husustur.

Nasıl etki eder?
Ulthera cihazı ile yapılan bu tedavide, cilt altına gönderilen odaklanmış ses dalgaları ultrason görüntüsü ile ekrandan kontrol edilerek istenen derinlikteki dokuya ve istenilen enerji düzeyinde ulaştırılır. Odaklanmış ultrason dalgaları, cildin derin tabakaları ve altındaki bağ dokusunda küçük ısı hasarları oluşturur. Isınma etkisi ile cildin askısı olan derin dokularda, bağ dokusunda sıkılaşma ortaya çıkar. Ayrıca oluşan ısı hasarını onarmak amacıyla cilt kendi onarım sürecini başlatacaktır. Bu da uzun vadede kolajen üretiminin artmasıyla sonuçlanacaktır.

Ultherapy için uygun bir aday mıyım?
UItherapy cildinde sarkma olan, kadın, erkek ayırımı yapmaksızın uygulanan bir yöntem. Her yaşta ve her cilt tipine uygulanabilir. Sadece çok ileri yaşlarda, sarkma ve gevşemenin ileri düzeyde olduğu kişilerde etkisi sınırlı. Özellikle cerrahi için kendini hazır hissetmeyen veya cerrahi uygulama olmaksızın yüzde toparlanma isteyen hastalar en uygun adaylar. Ayrıca yüz ve boyun germe ameliyatlarından sonra destekleyici bir yöntem olarak da uygulanabilir.

Ağrılı bir uygulama mıdır?
Uygulama sırasında iğnelenme yanma hissi veya hastaların elektriklenme olarak tarif ettiği bir acı hissi olabilir. Hastanın uygulama öncesi alacağı ağrı kesici ilaç, uygulama sırasında konforu artırabilir. Ardından günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Ultherapy sonrasında ciltte yanık, leke veya herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde hafif kızarıklıklar oluşsa da, birkaç saat sonra normale döner.

Ultherapy güvenli bir yöntem midir?
Etkinlik ve güvenilirliği birçok klinik çalışma ve tüm dünyada yapılan 350.000'den fazla uygulama ile kanıtlanmıştır. Ayrıca FDA onaylıdır.

Ultherapy hangi bölgelere uygulanabilir?
Göz kapağı torbalarının azaltılması için göz çevresine, düşük kaşların kaldırılması amacıyla kaş üstü ve altına-alın bölgesine, güvenli aralıklara uygulanıyor. sarkma olan hastalarda yanak bölgesine, yüz ovalini inceltmek ve sarkmayı düzeltmek için çene ve gıdıdaki yağ dokusunu azaltmak için özel seçilmiş başlık ve ileri düzey protokoller ile uygulama yapılıyor. Boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmalarda ve elastikiyet kayıplarında, Ulthera ile tedavi mümkün olabiliyor. Yüzün her bölgesinde, farklı derinliklere etki eden Ulthera'dan, başlıkları sayesinde sonuç almak mümkün. Tüm yüzü toparlayıp yukarı kalkma etkisi yaratmak için aynı seansta tüm yüze de yapılabilir.

Ultherapy etkileri ne zaman ortaya çıkar?
Uygulamanın ardından rejenerasyon süreci hemen başlar; ilk anda bile hafif bir gerilme etkisi görülür. Cilt her geçen gün sıkılaşma etkilerini göstermeye başlar. Ancak etkinin tam anlamıyla görülmesi 3. aydan sonra başlar. Dört ila altıncı aylarda en yüksek sonuçlara ulaşır. Ultherapy kolajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun sürelidir (en az bir yıl devam eder). Gözle görülebilen ve görülemeyen etkileri, ortaya çıkma süresi ve kalıcılığı, cildin yapısına, ısı uyarısına verdiği cevaba, yaşa ve cilt fazlası olup olmamasına göre kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Olumlu etkiler ilk ayda belirginleşmeye başlar ve üçüncü-altıncı ayın soununda en üst seviyeye ulaşır.

Yüz Germede Thermage mı Ultherapy mı?

Cildimizin sıkılığını korumak söz konusu olduğunda, maalesef zaman aleyhimize işler. Neyse ki yeni teknolojiler sayesinde artık güçlü anti-aging araçlara sahibiz.
Devamını Oku

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

Uthera, cilt altı kollajenden zengin dermis dediğimiz tabaka ve daha derinlerde cildin askısı olarak tanımladığımız kas dokusunun zarında yarattığı etki ile Kollajenin yeniden yapılanmasını (lifting etkisi). Zamanla aşağıya doğru inen yüzümüzün tekrar yukarıya doğru asılmasını (up-lift etkisi) sağlar.
Devamını Oku

Ultherapy Yüz Germe

Yüz bölgesi ve boyun uygulamasında cilt kalitesinde artma, ciltte sıkılaşma ve lifting etkisiyle yüz ovalinde toparlanma gözlemlenir.
Devamını Oku

Ultherapy Nedir?

Fokuslanmış ultrasound dalgaları kullanılarak cildin 4,5 mm. ve 3 mm. altında ısı odakları oluşturulmasına ve böylece kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir teknolojidir.
Devamını Oku

Ultherapy Nasıl Yapılır?

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek, uygulamayı yapacak doktorun çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu, cihazın ekranında görüntülenir.
Devamını Oku

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem Midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Ultherapy, bu alanda FDA (Food and Drug Administration, Amerikan Gıda ve İlaç Kontrol Merkezi) onayına sahip olan tek yöntemdir.
Devamını Oku

Ultherapy Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Ciltte kırışıklıkların başlamış olduğu kişiler başta olmak üzere, Alın ve göz çevresi (kaz ayağı) kırışıklıklarında
Devamını Oku

Ultherapy Etkiler Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Uygulamanın hemen ardından ciltteki toparlanma gözle görülebilir.Asıl etki 2-3 ay içerisinde görülecek, yüzdeki gerilme ve gençleşme belirginleşecektir.
Devamını Oku

Göz Çevresi Ultherapy Uygulaması

Cerrahi olmayan yüz germe yöntemi olan ultherapy ile zaman ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı önlemek mümkün. Ultherapy, sarkmış ciltlerde lifting etkisi, sıkılaşma ve toparlanma yapar. Yerçekimi ve zamanın yüzümüzde yarattığı ilk olumsuz etki kaşlarda düşme ve arkasından oluşan gözlerde küçülmedir.
Devamını Oku

Ultherapy ile Ameliyatsız Yüz Germe

Güzel ve bakımlı görünmek özgüveni artıran fiziksel bir özelliktir. Yüz estetiği, sadece yaşlanmaya bağlı değişikliklerin onarılması değil güzel ve alımlı bir yüz görünümünün sağlanmasıdır.
Devamını Oku

Ultherapy ile 45 Dakikada Ameliyatsız Yüz Germe

Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe işlemini yapabilen bir yöntemdir.
Devamını Oku

Doğal Görünümü Hedefleyen Sofistike Yaklaşımlar

Medikal estetik uzmanı Dr. Buket Yıldırım, ulthera ile ameliyatsız yüz germe, vshape ile v şeklinde yüz, hyalüronik asit dolgu maddeleri enjeksiyonu yöntemleri hakkında merak edilenleri açıklıyor.
Devamını Oku

Gözleriniz Yaşınızı Göstermesin

Yüzümüzün en acımasız davrandığı bölge kuşkusuz göz çevresi. Kaş ve göz kapağı düşüklüğü, kazayakları, göz altı torbaları ve koyu halkalardan kurtulup daha dinamik ve tazelenmiş bakışlar için Dr. Buket Yıldırım, Ulthera, botoks ve ışık dolgusu kombinasyonunu öneriyor. 
Devamını Oku