Soprano Platinum, üç farklı dalga boyunu birleştirerek entegre bir çözümün avantajlarını birlikte kullanan bir tedavi yöntemidir.

Soprano’nun Platinum sürümü, 3 farklı lazer dalga boyunu tek bir yenilikçi el cihazında birleştirerek, aynı anda farklı doku derinliklerini ve kıl folikülü içindeki anatomik yapıları hedefler. Diode lazerin tedavi kapsamı, konforu ile birlikte üç farklı dalga boyunun emilim ve penetrasyon seviyelerini birleştirerek Soprano ICE Platinum, günümüzde mevcut olan en güvenli ve en kapsamlı epilasyon tedavisine ulaşma imkanı sağlar.

Soprano Platinum halk arasında bilinen adıyla Buz Lazer, en son teknoloji lazer epilasyon cihazıdır.

Kıl foliküllerini cilde travmaya neden olabilecek tek bir yüksek enerji darbesine maruz bırakmak yerine, dermisi kademeli olacak şekilde, kıl foliküllerine etkili bir şekilde zarar veren ve yeniden büyümelerini önleyen bir sıcaklığa ısıtarak, çevredeki dokulara zarar vermeden çalışır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak yıllardan beri uygulanan bir tedavidir. Uzun süreli epilasyon seansları hastalar açısından özellikle zordur ve konforlu, ağrısız bir şekilde geçmesi önemlidir.

Kaç seans, İşlem Konforlu Mu?

Altı hafta aralıkla üç-beş seans arası yeterli olurken, klinik araştırmalarda pürüzsüz bir etki için genelde altı seans yaptırmanız sonucu çıkmıştır. Tüm vücut epilasyon uygulama süresi, bu yeni sistemde yarı yarıya azalıyor. Bikini bölgesi gibi en hassas yerlerde bile canınız acımayacak. Soprano Ice lazer sisteminin eski nesil lazer epilasyon tedavilerine göre en belirgin farkı çok daha konforlu ve acısız olmasıdır. Özellikle acı eşiği çok düşük olan erkeklerde bile en çok tercih edilen sistem yine Buz Lazer’dir.

Nasıl Çalışıyor?

Lazerden çıkan ışın, nazik ve güvenli bir şekilde kıl kökünde 45 derecelik bir ısı oluşturur, folikül tabanı hasar görür ve kılcal damarlar kapanır, böylece artık daha fazla kıl oluşamaz. Dalga boyu en uzun olan epilasyon lazeridir. Lazer hem doğrudan kıl köküne etki etmekte ve hem de kılın çevresinde bulunan perifolliküler damar ağını hedef alarak kıl kökünün beslenmesini engellemektedir. Böylece her türlü kıl ve cilt tipine her mevsimde etkili olabilmektedir.

Hangi Alanlara Uygulanır ve Tedavi Ne Kadar Sürer?

Hem kadınlar hem de erkekler için yüz ve vücudun tüm alanları tedavi için uygundur. Ayrıca kulaklar, burun delikleri, kaşların arası, ayak ve el parmakları da tedavi edebilir. Her tedaviden sonra kılsız bir  süre geçecek ve tedavi devam ettikçe bu kılsız süreler uzayacaktır. Tipik bir tedavi planı 5-8 seans olabilir, ama bu tedavi edilen alana göre değişir. Kalıcı kıl azalmasını sağlamak için yıllık  bakım seansları önerilir. Uygulama esnasında sıcak taş masajı sırasında yaşanana benzer bir şekilde cilt üzerinde bir ısınma hissedeceksiniz.