Thermage CPT size yaş alma karşıtı bir sıkılaştırma çözümü sunuyor. Üstelik tedavi süreci de hızlı ve ağrısız, tedaviden hemen sonra rutin sosyal yaşamınıza dönüyorsunuz.

Yaşlanmaya karşı kremler kısa süreliğine tedavi sağlarken ve cerrahi işlemlerde aşırı bir çözüm gibi göründüğünde Thermage size yaş alma karşıtı bir sıkılaştırma çözümü sunuyor. Thermage’de kullanılan RadyoFrekans (RF) teknolojisi, cildin altındaki katmanlara ısı verirken cilt yüzeyini soğuk tutarak uygulama süresince zarar görmemesini sağlıyor. Derin ısı verilme işlemi, vücudun doğal olarak cilt yenileme sürecini canlandırıyor, var olan kollajenin sıkılaşmasına ve yeniden kollajenin oluşumunu sağlıyor. Zamanla içerisinde cilt yüzeyindeki sarkmaların veya kırışık görünümüm yerini kollajen bakımından daha zengin, canlı ve yapısıyla daha sıkı, bir cilt alırken daha genç bir görünüm elde edilmiş oluyor.

Thermage CPT’in cerrahi işlemlerden farkı

Cerrahi işlemler konturu düzeltebilir ancak cilt yapısında bir değişiklik sağlayamaz. Thermage ise cildi gençleştirmeye de yardımcı olur. Thermage cerrahi bir müdahele gerektirmeden tüm yüz, göz kapağı ve dudak üzerinde oluşan ince kırışıklıklar, karın, kollar bacak ve el gibi vücut bölgelerinde uygulanarak cildin sıkılaşmasına yardımcı olurken yüzdeki ve vücuttaki doğal şeklin yeniden belirginleşmesini sağlıyor. Tüm cilt tiplerine her mevsim uygulanan işlem tekrarı gerektirmemesi, doğal bir görünüm sağlaması ve iyileşme sürecinin olmaması bu sistemin özellikleri arasında Thermage tek seans olarak uygulanıyor.

Sıkılaştırma ve cilt germe özelliği

Thermage CPT; radyo dalgaları marifetiyle, cildin elastikiyetinden sorumlu kolajen dokuları uyararak yeniden üretimlerini tetikleyen bir sistem. Bunu da o dokuda kaldırabileceği kadar ısı ile kontrollü olarak hasar üretimiyle yapalabiliyor. Cihazın teninizle temas ettiği bölgede ısıyı hissetmiyorsunuz ancak alt dokular bu ısıyla uyarılıyor. İlk tepki olarak bu bağlar geriliyor, kalınlaşıyor ve kısalıyor. Bizim gevşek ciltlen toparlama ve gerginleştirme dediğimiz ilk dönem sonuçları bu bağların gerilip kısalmasından meydana geliyor, bu dokularda yaratılan kontrollü hasar, vücuda dokularını yenileme sinyali göndermesi ile gerçekleşiyor. Bu sinyal sayesinde yaşla birlikte giderek azalan bağ dokularının yenilenme sürecinin hızlanması hedefleniyor. Böylece dokular gün geçtikçe yenilendiği için üç ay sonra cilt iyi, h altı ay sonra ise daha iyi görünebiliyor.

Thermage, Yüz-Göz ve Vücut Prosedürleri hangi problemleri tedavi ediyor:

Yüz
Ciltteki sarkmaya
Sarkmış veya kaybolmuş çene çizgisi
Çene altından ciltte oluşan sarkan
Alında, gözlerde veya dudak çevresinde kırışıklık veya ince çizgiler

Göz
Yorgun görünen gözler
Üst göz kapağında fazla cilt sarkması oluşumu
Göz kapaklarına far veya rimel sürülümünü zorlaştıran kırışık yapı.
Göz çevresinde oluşan kırışık veya ince çizgi

Vücut
Karında, kollarda, kalçada, dizlerde, bacaklarda veya ellerdeki kırışıklık, cilt sarkması.

Sıkı ve pürüzsüz bir cilt
Çene çizgisinde, göz çevresinde ve çene altında belirginleşen yüz hatları.
Karında bölgesi, kalçada, dizlerde, kollarda, bacaklarda, sıkılaşma ve belirginleşen vücut hatları.
Hafif kırışıklıkları ve ince çizgilerin yumuşatılması.
Göz çevresin, çene altındaki, karın, diz ve kalça bölgesinde fazla cildin azaltılması.

Nasıl çalışır?
Dünya çapında Thermage tedavisi 80’den fazla ülkede yetkili estetik kliniklerinde kullanılmakta. Thermage RadyoFrekans (RF) teknolojisi sayesinde cildin derin katmanlarındaki kolajence zengin doku tahrik edilir. Zaman içerisinde uyarılan kolajen yenilenerek cildin görünümünü iyileştirir, sarkmaların azalmasını ve sıkılaşmasını sağlar.

Ne kadar sürer?
Thermage uygulamaları tedavi edilecek cildinin durumuna ve bölgelere göre 45 dakika ile 1 saat arasında sürüyor. Thermage tedavisi tek uygulamalıktır, işlem tekrarı gerektirmez. Hastalar tedavi sırasında belirli oranda ısı hissediyorlar. Uzman doktoru Thermage uygulamasında, hastaya rahat bir tedavi sunarken iyi sonucu alabilmek için bu ısıyı ayarlayabiliyorlar, tedaviden hemen sonra rutin sosyal aktivitelerinize dönebilirsiniz.