Ankarada Göz Çevresi Estetiği

Thermage uygulamasının göz çevresindeki etkinliğini nedir? Göz çevresindeki kırışıklılara ve kapağında etkili bir tedavi mi bilgi verirmisiniz.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz çevresi sorunlarında başı çeken kırışıklıklara, şişliklere ve sarkmalara karşı iyi sonuç veren yöntemlerden biri, Thermage göz uygulamasıdır. Bu teknik, ameliyat ya da iğne gerektirmeden göz çevresindeki kırışıklıkların ve şişliklerin azaltılmasına, cildin sıklaştırılmasına yardımcı bir yöntemdir. Dünyada ilk FDA onaylı, cerrahi girişim içermeyen göz kapağı uygulaması Thermage, tek seferlik yöntemin iyileşme süresi de yok denecek kadar az! Ciltteki kolajen gelişimini destekliyor ve mevcut kolajeni canlandırıyor. Cildin alt kısmını güvenli şekilde ısıtan patentli bir radyofrekans teknolojisi kullanan Thermage, 20 dakika süren işlem kısa sürede etkisini gösteriyor ve etkinliği ise 2 yıla kadar sürüyor. Altı aya kadar etkinliği devam eden bu uygulamadan hemen sonra makyajınızı yapıp günlük yaşantınıza devam edebiliyorsunuz. Gözler daha canlı, açık ve kalkık görünüyor, etkileyici bakışlara sahip olunuyor, sarkma ve torbalar en aza iniyor.

Hocam sizin ankarada göz çevresi estetiğini yapan birisi olduğunuzu öğrendim. Bana gözlerimi biraz belirgin yapacak bir işlem istiyorum. Biraz gözlerim düşük gibi. kırışıklıklarımda giderse süper olur.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Zamanla cildin sıkılığını kaybetmesi nedeniyle üst göz kapaklarında gevşeklik meydana gelebilir. Buna bağlı olarak da gözkapaklarında bir miktar düşme yaşanabilir. Botoks ile göz kapağı düşmesinde pozitif sonuçlar alınabilmektedir. Yine botoks enjeksiyonu ile göz çevresindeki kırışıklıkların görünümlerini geçici süreliğine yok etmek mümkündür.

selamlar ankarada göz çevresi estetiği yapacak yer ararken sitenize rastladım.benim sorunum göz çevremdeki kırışıklar ve göz altımdaki morluklar.bunlar için ne önerrsiniz.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz çevresi, cildimizin en hassas olan bölgelerinden biridir. Yaşa bağlı olarak ve yerçekimi etkisine bağlı olarak göz kapaklarında düşüklük, cilt dokusunda gevşeklik, göz altlarında torbalanmalar ve koyu renkli halkalar oluşabilir. Günümüzde bütün bu tip göz çevresi sorunları için tedavi olanağı mevcuttur. Göz kapaklarındaki düşüklük botoks ile göz altındaki torbalanmalar ve koyu renkli halkalar göz altı ışık dolgusu ile tedavi edilebilmektedir.

Göz çevremdeki morluklar ve çökmeler ne yaptıysam düzelmedi. Benim en istediğim şey kapatıcı kullanmak zorunda kalmamak. Hayatım kapatıcı ekseninde geçiyor. Onsuz asla dışarı çıkamıyorum.Ankara’da ikamet ediyorum. Ankara’da göz çevresi estetiği yapan bir yer önerirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı torbaları; yaşlandıkça cildinizin bağ dokusu zayıflar, bu göz altı yağ yastıklarının yerinden kaymalarına ve şişmelerine neden olur. Kişiyi yorgun ve uykusuz gösteren ifadelerden kurtulmanın en önemli yollarından biride göz çevresine düzenli ve doğru bakım yapmak. Ayrıca göz çevresi problemlerinizi azaltmaya yardımcı olabilecek pek çok tedavi yöntemi var. Göz çevresindeki sorunlar tamamen bir bütün olarak ele alınmalıdır. Eğer kırışıklıklara eşlik eden bir göz altı morarma sorunu varsa, göz altı ışık dolgusunu morarma için, botoksu da kırışıklıklar için kombine bir şekilde uygulayabiliriz.

İyi günler dilerim Buket Hanım, Bir süredir Ankara’da göz çevresi estetiği yapan bir doktor arayışındaydım. Çünkü göz çevremin eskisi gibi olmayışı beni artık çok rahatsız etmeye başladı. Sizin önerileriniz ne olabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sorununuz koyu halkalar, morluklar ve şişliklerse bu durum genellikle yaşla beraber göz çevresi yağ dokusunun azalmasından kaynaklanıyor. Ödem ve şiş görünüme karşı, gözaltı kapağında yer alan kaslar, daha genç görünmeye yardımcı olan göz çevresindeki yağ dağılımından sorumlu. Yaşlandıkça bu kaslar gevşer ve gözaltı torbalarına ya da şişkinliğe sebep olabilmekte. Kırışıklıklara müdahalede botox uygulaması, göz çevresindeki çizgileri yok eder, kırışıklıklardan uzak daha enerjik bir bakış sağlar. Ancak yenilenmiş görünmek istiyorsanız bu bölgedeki kolajen üretimini artırmaya yönelmelisiniz. Bunun için Thermage teknolojisinden faydalanıyoruz. Thermage sisteminde, ciltteki kolajen gelişimi, radyofrekans enerjisiyle sağlanıyor. Bu da daha fresh bir görünüm ve sağlıklı bir göz çevresi elde edilmesini sağlıyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar