Çekici ve zarif bir yüz şekline kavuşmanın yolu yenilikçi bir teknolojiden geçiyor…

Yüz şeklimizi kemikler, kaslar ve yağ dokusu belirler. Bebeklerin yanaklarının nasıl tombul olduğunu düşünün; yanakların dolgunluk veren bu yağ̆ kitlesi aslında bebeklerde süt emme eylemini kolaylaştırır. Bebekken bir fonksiyonu olan tombul yanaklar ileriki yaşlarda estetik bir soruna dönüşür.

Yüze çekici bir görünüm veren V şekli yani üst tarafları geniş, alta indikçe incelen hatlar bazen genetik kaderinizde yazılı değildir bazen de fazla kilolar yüzünden mümkün olmayabilir. Bu yüz şeklinin kadınlara daha kadınsı, erkeklere ise daha erkeksi bir görünüm verdiği bir gerçek.  

Zarif Bir Yüz

Son yıllarda televizyon yıldızlarının da tercih ettiği zarif yüz hatları, ancak daha ince, daha içe çökük yanaklarla mümkün oluyor. Dilerseniz önce bu istenen yüz formuyla aranızda duran engele, yani yanaklardaki yağ dokusuna yakından bir bakalım.

Yanaklardaki yağ̆ kitlesi kadın ve erkeklerde farklılık göstermez ve yüzün iki yanında simetrik olarak yer alır. Söz konusu yağ kitlesinin ortalama 8 gram kadar olduğuna bakmayın, bu bile yüze tombul bir görünüm vermeye yetebilir. İşin moral bozucu yanı ise yanaklardaki yağ dokusunun vücuttaki yağ oranı ile her zaman paralellik göstermemesi. Yani zayıf insanların yuvarlak yüz hatları, tombul bir yüzü olabiliyor ya da ne kadar kilo verirseniz verin yüzünüz incelmeyebiliyor. Yazının girişinde de belirtildiği gibi dolgun yanaklar bebeklere ya da küçük kız çocuklarına şirin bir görünüm verebilir ama genç bir kızda ya da yetişkin bir kadında çekiciliğe düşen bir gölgeye dönüşüveriyor.

Belli bir yaştan sonra yanak bölgesinin ince ve zarif olması çok daha hoş bir etki yaratıyor. Tabii yanaklardan çeneye doğru inen hat da önemli. Jawline çizgisi, yani çene kemiği hattının belirgin ve net olması hem erkeği hem de kadını daha çekici gösterir. Yüzün diğer bölümleri çekicilik kriterlerine uysa bile eğer çene hattı belirgin değilse görünümünüz yine sekteye uğrar.

Ameliyatsız Teknolojiler

Belirgin elmacık kemikleri ve yanakların hafifçe içeri doğru olması, net bir çene hattı bir araya geldiğinde yüze o çekici V şeklini verir. Peki, tüm bu değişiklikler için bıçak altına yatmak mı gerekiyor? Neyse ki hayır! Yenilikçi teknolojiler sayesinde yüzü yeniden biçimlendirmek mümkün.

Anti-aging dünyasına yeni katılan bir teknoloji, hem yanaklardaki yağ dokusunu azaltıyor hem de yanak dokusunun sıkılaşmasını sağlıyor. Böylece çok daha ince ve çekici yüz hatlarına kavuşmak mümkün oluyor hem de ameliyatsız! Bu yüksek frekanslı radyo frekans teknolojisi, çene hattını inceltmek, yağ fazlalıklarını yok ederek çene bölgesini sıkılaştırmakta da etkili.

Ağız içinden uygulanan monopolar radyofrekans enerjisiyle hem yanak hem çene hattındaki fazla yağ kitlesi parçalanıyor. Parçalanan yağ hücreleri bir süre sonra lenf sistemiyle vücuttan atılıyor Kolajen üretimini tetikleyerek dokularda sıkılaşma da sağlayan işlem sadece 15-20 dakika kadar sürüyor. Tedaviden hemen sonra bile yanak bölgesinde ve çene hattında belirginleşme gözlense de optimum etki için 2-3 seansa ihtiyaç gerekiyor.

Yan Etkisi Var mı?

Yanak inceltme işlemi cilt üzerinde herhangi bir deformasyona neden olmaz ve herhangi olumsuz bir yan etkisi yoktur. Ağız içerisine iletilen enerji ile bu bölgedeki yağ dokusunu azaltan ve  kolajen üretimini artırarak cildin toparlanmasını sağlayan teknoloji, kırışıklıkların görünümünü  hafifletmekte de etkili.

İşlemin diğer faydaları

• Kırışıklıklarda azalma ve ciltte sıkılaşma yaratır.

• Dermisin derin katmanlarında kolajen üretimini tetikleyerek cilde çok daha taze ve sağlıklı bir görünüm verir.

• Kan dolaşımını artırarak cildin yapıtaşlarını fibroblastlar, kolajen, elastin ve hyalüronik asit-uyararak cildin gençliğini korur.