Radyofrekans tedavileri; hızlı ve konforlu olması, iz bırakmaması, cerrahi kesi gerektirmemesi, kısa iyileşme süreleri, istirahat süresi gerektirmemesi gibi avantajları sebebiyle pek çok hastanın görünüşlerini ve dolayısıyla özgüvenlerini arttırmaları için tercih ettikleri popüler bir yöntem haline gelmiştir.

Radyofrekans, her bir saniyede “frekans” veya dalga boylarında ölçülen bir enerji türüdür. IPod’unuzun yaydığı ses dalgalarından, güneş ışığının yaydığı enerji, vücudunuzdan çıkan ısı, yüksek radyoaktif gama ışınlarına kadar her türlü enerji, elektromanyetik spektrumdaki frekanslarına göre sınıflandırılır.

Thermage, VShape, Agassi, Inmode, Scarlet S, Thermage CPT, VelaShape, VShape gibi sistemlerde kullanılan radyofrekans teknolojisi, cerrahi olmayan(invaziv olmayan) cilt sıkılaştırma yöntemleri olarak kullanılmaktadır. Radyofrekans sistemli teknolojiler, sosyal medyanın ve ünlülerin tavsiyeleriyle günümüzde daha da bilinir hale gelmiştir. Eğer cerrahi bir müdahale olmadan, uzun istirahat süreleri gerektirmeyen tedavilerden faydalanmak istiyorsanız, Radyofrekans tedavilerini güvenle uygulayabilirsiniz.

Accent XL VShape

Vücudun güzel görünmesi sadece zayıflığa bağlı değildir. Eğer cildiniz elastikiyetini kaybetmiş ve bağ dokuları zayıflamışsa selülit daha belirgin hale gelecektir. Radyofrekans ile çalışan Accent XL VShape sistemi, cilt altı dokusunu yüksek bir ısıya çıkararak cildin kendini onarma mekanizmasını uyarıyor. Böylece cilt altı bağ dokusu hücreleri daha fazla kolajen ve elastin üretmeye başlıyor. Sonuç olarak daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt elde edilebilmektedir.

Agassi

Anti-aging dünyasına yeni katılan bir teknoloji, hem yanaklardaki yağ dokusunu azaltıyor hem de yanak dokusunun sıkılaşmasını sağlıyor. Böylece çok daha ince ve çekici yüz hatlarına kavuşmak mümkün oluyor hem de ameliyatsız! Bu yüksek frekanslı radyofrekans teknolojisi, çene hattını inceltmek, yağ fazlalıklarını incelterek  çene bölgesini sıkılaştırmakta da etkili.

Ağız içinden uygulanan monopolar radyofrekans enerjisiyle hem yanak hem çene hattındaki fazla yağ kitlesi küçülüyor ve inceliyor. Kolajen üretimini de tetikleyerek dokularda sıkılaşma da sağlayan işlem sadece 15-20 dakika kadar sürüyor. Tedaviden hemen sonra bile yanak bölgesinde ve çene hattında belirginleşme gözlense de optimum etki için 2-3 seansa ihtiyaç gerekiyor.

Body FX

Body FX; cerrahi müdahale olmadan, vücut şekillendirme teknolojilerinden birisidir. Body FX, daha önce etkisi kanıtlanmış; radyofrekans enerjisi, doku ısıtma ve negatif basınçlı vakum teknolojilerini kombine ederek kullanan bir sistem. Geliştirilen bu sistemle; radyo frekans enerjisi cilde ve cilt altında bulunan yağ dokusuna ısı yayar, bu da dokuların ısınmasını ve sıkılaşmasını sağlar. Vakum teknolojisi ve kontrollü enerji titreşimleri, vücut şekillendirmede arzu edilen sonuçları sağlamak için sinerjik olarak çalışır. Karın bölgesini, bel hattını ve kalça bölgesini toparlayıp sıkılaştırmakta etkili BodyFX, vücudunuzu biçimlendirmek için ideal bir teknolojidir.

Forma

Forma; yüz bölgesini sıkılaştıran ve sarkmaları toparlayan bir sistem.Ayrıca daha pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt elde edilmesini sağlayarak cildin genel görünümünü iyileştirir. Cildinizin derin katmanlarında optimum sıkılaşmayı sağlamak için radyofrekans teknolojisini kullanır. Kırışıklıkların tedavisi için de oldukça uygun bir sistemdir. Çünkü, yeni kollajen ve elastin oluşumunu teşvik ederek, cildin esnekliğini artırır ve etkisi daha uzun süren sonuçlar sağlar.

Forma Plus

Forma Plus teknolojisinde, fraksiyonel radyofrekans enerjisi kullanılır. Forma Plus, esnekliğini kaybetmiş cilt dokusunu sıkılaştırmak için güvenli ve konforlu bir teknoloji. Kollar, uyluklar, dizler, karın, sırt yağları ve vücudun hemen hemen tüm bölgelerinde rahatlıkla uygulanabilir. Plus tedavisinden sonra, daha pürüzsüz, daha genç bir cilt dokusu elde edebilirsiniz.

Fractora

Fractora; yüzeysel cilt problemlerinden; kırışıklık, akne izleri gibi derin cilt altı problemlerine kadar pek çok cilt sorununa kademeli ayarlanabilir radyofrekans enerjisi teknolojisiyle kapsamlı bir tedavi sunabilmekte. En sık uygulandığı bölgeler; alt göz kapağı, üst göz kapağı, gülümseme çizgileri, alın, yanaklar, ağız kenarları ve boyun bölgesi. Yüzdeki; kırışıklık, renk değişikliği veya sivilce izlerine uygulanabildiği gibi, vücudun diğer bölgelerine de uygulama yapılabilmektedir.

Scarlet S

Scarlet-S, üstünde 25 adet altın mikro iğne olan başlığı ile cilt altına radyofrekans (RF) dalgaları verecek şekilde tasarlandı. Scarlet-S’teki kişiye özel, tek kullanımlık başlıkta yer alan mikro iğneler, cildin daha derin tabakasına etki ediyor ve cilt yüzeyine hasar vermeden, kollajen ve elastin üretimini artırıyor. Uygulama yapılan bölgeye ve probleme göre altın mikro iğnelerin cilde etki etme derinlikleri, radyofrekans dalgalarıyla cilt altına verilen enerjinin yoğunluğu ve hızı ayarlanarak optimum sonuçları almak mümkün.

Thermage CPT

Thermage’de kullanılan radyofrekans teknolojisi, cildin altındaki katmanlara ısı verirken cilt yüzeyini soğuk tutarak uygulama süresince zarar görmemesini sağlıyor. Derin ısı verilme işlemi, vücudun doğal olarak cilt yenileme sürecini canlandırıyor, var olan kollajenin sıkılaşmasına ve yeniden kollajenin oluşumunu sağlıyor. Zamanla içerisinde cilt yüzeyindeki sarkmaların veya kırışık görünümüm yerini kollajen bakımından daha zengin, canlı ve yapısıyla daha sıkı, bir cilt alırken daha genç bir görünüm elde edilmiş oluyor.

VelaShape

VelaShape; radyofrekans enerjisi, infrared ışın, vakum ve masaj uygulayan sistem, yağları yakarak cildi sıkılaştırmaya, şekillendirmeye ve selülit görünümünü azaltmak bir uygulama. Selülite bağlı kötü görünümlü kabarıklıkları düzeltmeye yarıyor. Lenf sistemini canlandırarak yağ hücrelerinin boyutunu küçültmeyi hedefliyor. Cilt dokusunda bir değişiklik görmek için en az dört seans gerekli. Sonuçların kalıcı olabilmesi için uygulamayı devam ettirmeniz gerekiyor.

VShape

VShape; yüz, boyun germe ve yanak kaldırma işlemlerini aynı anda gerçekleştirmek mümkün. Olabilecek en kısa sürede yüzü gençleştirmeyi amaçlayan yeni nesil neştersiz anti-aging uygulamaları arasında yer alıyor. VShape vücuttaki birçok probleme aynı anda etki eden tedavi soğuk ultrasound ve radyofrekans tekniklerinden faydalanıyor. Daha sıkı, zayıf ve selülitsiz bir görünüm sağlamayı hedefleyen VShape, karın ve kalça da dahil olmak üzere vücudun tüm bölümlerinde kullanılabiliyor.