Estetik dolgu maddeleri kozmetik amaçlı yüzün ve vücudun bir çok farklı alanında kullanılmaktadır. Özellikle nazolabial çizgiler, yanak, dudak, elmacık kemikleri üzeri, çene ucu gibi alanlarda sıklıkla ve başarıyla  kullanılmaktadır.

Ancak göz altı bölgesinin hassas olması, derisinin ince olması, morarma ve şişmeye yatkın olması ve dolguyu belli etmesinden dolayı bu alana uygulama çok başarılı olamıyordu. Gözaltı Işık Dolgusu bu amaçla geliştirilen bir dolgu maddesidir.

Göz altı ışık dolgusu, hyalüranik asit içermekle birlikte çapraz bağları değiştirilerek aynı zamanda çapraz bağsız bir hyalüranik asit maddesi de içerir. Bu sayede ışık dolgusu, verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. İçeriğindeki protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarına da iyi gelir.


Göz altı ışık dolgusu ne amaçla uygulanır? 

Göz altı ışık dolgusuyla, yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar tedavi edilebilirken göz altı morluklarında da bir azalma sağlanır.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Bu dolgunun uygulanması diğer dolgu uygulamalarına göre özellik gösterir. Dolgu materyali, kemiğin hemen üzerindeki cilt altı dokusuna enjekte edilir. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş verilmelidir. Dolgu, içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşturmaz. İğnelerin morarma ve şişme yapması nedeniyle göz altlı dolgusu, kanül ile verilmelidir. Kanülün ucu künt olduğu için morarma, şişme olmamaktadır.
Dolgunun uygulanma sonrasında sonucu hemen görülür, şişme ve morarma hemen hemen hiç olmamaktadır. Bir hafta sonra en iyi halini alacaktır. Dolgu 1-1,5 sene kadar kalıcı olmaktadır.

Göz çevresini tedavi etmek için özel olarak tasarlanmış doğal içeriklerle kombine edilmiş “göz altı ışık dolgusu” uygulaması ile göz altı çökme, halka ve morlukların tedavisi mümkündür. Otuzlu yaşlardan itibaren yaygın olarak göz altı halkaları oluşmaktadır. Düzensiz uyku, stress, yorgunluk, yatış pozisyonu bu durumu artırıcı unsurlardır.

Göz altı bölgesi her yöne kolaylıkla gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve konumunu septum adı verilen doğal bir bariyer ile korumaktadır. Septum, ilerleyen yaşla beraber yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yine yaşın ilerlemesiyle yüzdeki kemikler incelip geriye doğru hareket eder. Sonuçta göz altı bölgesinde boşluk ve gölgeler oluşur.

Göz çevresinde kırışıklık olmayan genç kişiler bile, göz altı halkaları yüzünden daha yaşlı ve yorgun görünebilir. Göz altı ışık dolgusuyla göz altı çökmeleri başarıyla tedavi edilirken içeriğindeki protein, vitamin, amino asit, antioksidanlar, bakır ve çinko sayesinde göz altı morluklarında belirgin bir azalma sağlanır.

Göz altı ışık dolgusunun içeriğinde cildin yapı taşlarından hyalüronik asit vardır. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunur ve cildin derin tabakalarında su tutarak cildimizin nemlenmesini sağlar. Hyalüronik asit, yaşın ilerlemesiyle azalmaya başlar. Bu nedenle cilt kurur, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Göz altı ışık dolgusu uygulamasıyla cilde kaybettiği hyalüronik asiti geri kazandırılır.

Göz altı ışık dolgusu uygulanması esnasında içeriğindeki lokal anestezik madde lidokain sayesinde ağrı oluşmaz. Uygulama esnasında morluk oluşmaması için iğneyle değil, kanülle çalışılır. Kanülün ucu künt olduğu için morarma yapmaz. Uygulamanın ömrü göz altı bölgesinde 2 yıldır.

Göz altı ışık dolgusu içeriğindeki hyalüronik asitle göz altı çökmeleri ve halkalarıyla savaşılırken, antioksidanlar ve vitaminlerle de hücre düzeyinde uzun vadeli yenilenmeler oluşur.