Bölgesel İncelme

Hayatımız boyunca uğraştığımız ama çözüme kavuşmamış bölgesel yağlanmalar kadın, erkek hepimizin problemi haline gelmiştir. Sorun büyüdükçe bu alanda yeni teknolojik cihazlar gelişmektedir. Bu konuda etkili ve yaygın olarak kullanılan teknolojilerden birkaçı ise; Zeltiq CoolSculpting, VShape ve VelaShape yöntemleri.

Bölgesel yağlanmalardan diyet ve spor yapmanıza rağmen kurtulamıyorsanız ya da vücudunuzda sarkmalar oluştuysa Zeltiq CoolSculpting, VShape ve VelaShape yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. İncelme, zayıflama ve sıkılaşma gibi problemleri hedef alan yeni nesil uygulamalar daha kusursuz bir vücut için çalışıyor. Vücudunuzun her bölgesinin incelmesi için lokal problemlere yönelik savaş açan ekspres işlemler çok daha hızlı.

Bölgesel Yağlanma
Erişkin insan vücudundaki yağ hücresi sayısı sabittir, ergenlikten sonra yağ hücresi sayısı artmaz, ancak yağ hücrelerinin hacmi artar. Bu da kilo artışı ile sonuçlanır. Kilo artışına bağlı olarak meydan gelen yağlanma kişiden kişiye değişebilir. Deri altı yağ dokularımızda, yağ tabakalarını dikine kesen ve deriye uzanan bağ dokusu lifleri vardır. Bu liflerin arasında ve çevresinde yağ dokusu bulunmaktadır. Yağ tabakasının ve yağ hücrelerinin çapı ve yüksekliği ile bu liflerin uzunluğu aynı olduğu sürece herhangi bir sorun oluşmazken; çeşitli nedenlerle bu liflerin kısalması ya da kalınlaşması bölgesel yağlanma oluşumuna neden olur. Bu nedenle bazı kişilerin sadece basen ve bel bölgelerinde yağlanma gözlenirken bazı kişilerin tüm vücudu eşit miktarda kilo alır, zayıf kişilerde de görülebilir ancak kilolu kişilerde fazla kiloların vücuda yayılması ile birlikte bölgesel yağlanma, bacak, kalça, baldır gibi bölgelerde görülmeye başlar.

Vücudunuza istediğiniz şekli vermek istiyorsanız sağlıklı bir hayat tarzından daha fazlası gerekebilir Ancak sadece bu önlemlerle karın, bel, kalça, uyluk, diz gibi vücudun diyet ve egzersize dirençli yağ birikim bölgelerinde istenilen sonuç alınamayabilir. Bölgesel yağlanma şikâyeti olan kişilerin, bu şikâyetlerinden kurtulmak için başvuracağı bazı "bölgesel incelme programları" bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda en yeni yöntemler ve teknolojik cihazlardan destek alarak daha iyi ve sağlıklı vücut ölçülerine sahip olmak aynı zamanda bu iyilik halini korumak mümkün olabilmektedir.

Bölgesel incelme programları
Bölgesel incelme tedavileri daha estetik ve sağlıklı bir görüntü için hedeflenen bölgelerdeki kiloların atılmasıdır. Bölgesel incelme tedavilerinde dirençli lokal yağ hücreleri için uygularsak hastanın daha sağlıklı görünmesini ve rahat hissetmesini sağlar. Kişide kilo problemi olmayabilir ya da kilo problemi sağlıklı beslenme ve spor programları ile çözümlenmiş olabilir. Fakat kilo sorunu yaşanmamasına rağmen bazı bölgelerde dirençli yağ dokuları bulunabilir. Bu yağ dokuları bölgesel fazlalık ve orantısızlık yaratır. Bu yağların atılması estetik görüntü için önemlidir. Bu nedenle bölgesel incelme gereklidir. Bölgesel incelme programları; vücudun, göbek, bel, basen bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için kullanılan yöntemlerdir. Orantılı, sıkı ve fit bir vücuda kavuşmak isteyen kişiler, bir uzmanın desteği ve bölgesel incelmeye özel cihazlar yardımıyla uygulayacakları bölgesel incelme programları ile, bu tür problemlerini azaltıp veya tamamen kurtularak daha ideal vücut ölçülerine kavuşabilmektedirler.

Teknolojinin gücü ile bölgesel incelme
Vücudunuzda bölgesel olarak birikmiş yağ fazlalıklarından, diyet ve spor yapmanıza rağmen kurtulamıyorsanız ya da vücudunuzda sarkmalar oluştuysa, Zeltiq CoolSculpting, VShape ve VelaShape yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Zeltiq CoolSculpting Yağların dondurulması şeklinde etki gösteren, sadece cilt altındaki yağ hücrelerini hedef alarak etki gösteriyor. Sistemin kontrollü soğutma mekanizması ile işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin bütünlükleri bozuluyor. Düşük ısılara karşı duyarlı olan yağ hücreleri parçalanarak zaman içinde vücuttan doğal yollarla atılıyor. Yağ hücrelerinin ölümüne neden olan bu uygulama sayesinde hedef alınan bölgedeki yağ dokusunun yüzde 25-30 kadarı yok oluyor. Etkileri kalıcı olsa da devamında kilo kontrolüne özen gösterilmesini öneriyoruz. Bunun bölgesel fazlalıklar için tasarlandığı, zayıflama yöntemi olmadığı da unutulmamalı tabii. Dolayısıyla işlem için en uygun adaylar, ideal kilosuna yakın ancak basen, karın ya da kalçasındaki bölgesel fazlalıklardan şikayetçi olanlar. İşlem sırasında bölgeye jel bir ped yerleştiriliyor. Cihazın aplikatörünün içine vakum ile birlikte yağ dokusu çekilerek, kontrollü soğutma işlemi başlatılıyor. Uygulama yapılan bölgede yoğun bir soğukluk hissediliyor. Bu his 5-10 dakika içinde geçerek tedavi edilen bölge hissizleşiyor. 1 saat süren işlemin ilk birkaç dakikasında bir rahatsızlık hissedilebiliyor. Sonrasında ise soğuğa bağlı olarak geçici bir his kaybı, kırmızılık, şişlik, morarma ve karıncalanma görülebiliyor. İşlem sayesinde kristalize olan yağ hücrelerinin bütünlükleri bozuluyor. Parçalanan yağ hücreleri zaman içinde vücuttan kalıcı olarak atılıyor. Sonuçlar işlemden 3 hafta sonra görülmeye başlanıyor, tam sonuca ise 2-3 ay sonra ulaşılıyor. 

VShape Bölgesel zayıflama tedavisi, yağ hücrelerini parçalayarak sonuç alan güvenli ve ameliyatsız vücut şekillendirme tedavisidir. Hedeflenen bölgede kan damarları, sinir ve cilde zarar vermeden yağ hücresini parçalayan ve ayrıca cilt sıkılaşmasını sağlayan ağrısız, konforlu bir uygulamadır. İstenmeyen bölgesel yağlan sıvılaştırarak, vücut tarafından kullanılmasını sağlar. Ultrason dalgası, seçilen vücut bölgesinde seçici olarak yağ hücrelerini hedefler ve kan damarı, sinirler gibi çevre dokulara zarar vermeden yağ hücrelerini kırar. Tedavi sırasında yağ hücre zarları parçalanır. Parçalanan yağlar, besinlerden gelen yağ gibi doğal metabolik yollarla karaciğer tarafından işlenir. VShape tedavisi karın, bel ve kalça bölgelerine uygulanır. Tek bir seansı yaklaşık 1-1,5 saat süren bir yöntemdir. Birer haftalık tedavi aralıklarıyla toplamda 6 hafta gibi bir sürede istenilen sonuca ulaşılabilir.

VelaShape Radyo frekanslı incelme teknolojisi ise ciltte oluşan portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Elos teknolojisine dayalı olarak tasarlanan VelaShape, dört ayrı sistemi bir arada kullanarak (radyo frekansı, infrared, vakum ve mekanik masaj) tedavi edilen vücut bölgesinde çapta küçülme ve cilt yüzeyinde daha düzgün bir görünüm sağlıyor. Portakal kabuğu görünümünü azaltan cihazlar kategorisinde FDA onaylı olan VelaShape, hem derin dokularda hem de cildin üst tabakalarında etki göstererek, yağ tabakalarında ve çapta ölçülebilir küçülmeler sağlıyor. VelaShape ile yapılan tedavi programları genelde 4-6 seanstan oluşuyor. On beş gün aralıklarla uygulanan seanslar uygulanan bölgeye göre 45-90 dakika sürüyor.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme: En İyi Alternatif Hangisi?

İncelmesini ve sıkılaşmasını istediğiniz bir bölgenin tedavisi için, bir doktorun kliniğini ziyaret ettiğinizi hayal edin. Operasyon için genel anestezi alıp uyutulmak yerine, tamamen uyanıksınız ve rahat rahat oturuyorsunuz.
Devamını Oku

Ameliyatsız Bölgesel İncelme: En İyi Alternatif Hangisi?

İncelmesini ve sıkılaşmasını istediğiniz bir bölgenin tedavisi için, bir doktorun kliniğini ziyaret ettiğinizi hayal edin. Operasyon için genel anestezi alıp uyutulmak yerine, tamamen uyanıksınız ve rahat rahat oturuyorsunuz...
Devamını Oku

Yağ Hücreleri Soğuktan Nefret Eder

Harvard Üniversitesi ve Massachusetts General Hospital'daki bilim insanları tarafından geliştirilen, CoolSculpting olarak bilinen FDA onaylı sistem; yağ hücrelerini, ameliyat olmadan ve istirahat süresi gerektirmeden ortadan kaldırmak için, patentli bir soğutma teknolojisi kullanıyor.
Devamını Oku

Yaza Bölgesel Fazlalıklardan Kurtularak Girin

Yağların erimesi, kollajen dokusunun artması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, sıkılaşma, sarkıkların giderilmesi mümkün.
Devamını Oku

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolu Dondurmak

Estetik tıp bilimi her gün yeni bir yenilik ve teknolojiyle karşımıza çıkıyor. Şimdilerde hızla popülerleşen “Dondurarak Zayıflama” Zeltiq (Coolsculpting) yağları dondurarak yok etme iddiasında; sistemin ayrıntıları Dr. Buket Yıldırım’dan öğrendik.
Devamını Oku

Tek Seansla Bölgesel Zayıflama

Diyet ve egzersize rağmen daha biçimli bir siluete kavuşamıyor, bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulamıyor musunuz? Zeltiq CoolSculpting sizi inceltmek, en inatçı yağları yok etmek için tasarlanmış etkili bir sistemdir.
Devamını Oku

Zeltiq CoolSculpting Bölgesel İncelme

Zeltiq CoolSculpting™, lokal fazlalıkları hedef alarak daha biçimli bir vücut yaratan ve tek seansta kalıcı sonuçlar alınmasını sağlayan etkili bir teknolojidir.
Devamını Oku

VShape Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama

VShape, yağ ve selülit azalmasında, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan, parçalayan ve dışarı atılmasını sağlayan soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getirmektedir.
Devamını Oku

VShape Bölgesel İncelme ve Vücut Şekillendirme

VShape bölgesel yağlanmaya karşı bir vücut şekillendirme sistemidir. VShape uygulaması bölgesel incelme ve selülit tedavisi dışında vücutta sarkma ve gevşekliklerin giderilmesi tedavilerinde de kullanılıyor.
Devamını Oku

VShape Bölgesel incelme ve Selülit Tedavisi

İdeal kiloya ulaşmak için tüm yaptıklarımıza rağmen istediğimiz kiloya ulaşamıyor, bölgesel fazlalıklardan dolayı üzülüp sağlıklı kiloya uğraşma hedeflerimizi yarı yolda bırakabiliyoruz.
Devamını Oku

VShape Bölgesel İncelme

Fazla kilolardan kurtulmak için diyet ve düzenli olarak egzersiz yapmak şart! Ancak ne kadar uğraşsak ta , vücutta istenmeyen inatçı bölgesel yağlanmalar olabilir.
Devamını Oku

Bölgesel Zayıflama VelaShape III

Beslenme alışkanlıkları, genetik faktörler ve yaşam şekline bağlı olarak, vücudumuzun çeşitli bölgelerinde oluşan yağ fazlalıklarından kurtulmak için öncelikle diyet ve egzersizden faydalanırız. Bazen bu aktivitelerle fazla yağları yakmak mümkün olurken çoğu zaman da sonuç değişmeyebilir veya yeterli olmayabilir.
Devamını Oku

VelaShape III Vücut Şekillendirme ve Bölgesel İncelme

Yapılan araştırmalara göre günümüzde kadınların % 70 'i karın bölgesinin genişlemesinden rahatsız olduklarını söylüyor. Kadınların % 91'i vücutlarında değiştirmek, inceltmek veya şekle sokmak istedikleri yerler olduğunu düşünüyor. 
Devamını Oku

Bölgesel Zayıflama Lipoliz

Lipoliz, mezoterapinin bölgesel yağ eritme amacıyla kullanılan özel bir şekli ve medikal tedavi yöntemidir. Uygulamada soyadan elde edilen PPC (fosfatidilkolin) kullanılır. Aslında fosfatidilkolin insan vücudunda da sentezlenen ve hücre zarlarının çoğunda bulunan bir fosfogliseriddir. 
Devamını Oku