Bölgesel İncelme Sistemleri

Son zamanlarda bölgesel incelmeni sporla ve egzersizle çok mümkün olmadığını farkettim. Bölgesel incelme için kullanılabilecek son çıkan hangi ürünler var?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücudunuzda bölgesel olarak birikmiş yağ fazlalıklarından, diyet ve spor yapmanıza rağmen kurtulamıyorsanız ya da vücudunuzda sarkmalar oluştuysa, Zeltiq CoolSculpting, VShape ve VelaShape yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Zeltiq CoolSculpting Yağların dondurulması şeklinde etki gösteren, sadece cilt altındaki yağ hücrelerini hedef alarak etki gösteriyor. VShape Bölgesel zayıflama tedavisi, yağ hücrelerini parçalayarak sonuç alan güvenli ve ameliyatsız vücut şekillendirme tedavisidir. VelaShape Radyo frekanslı incelme teknolojisi ise ciltte oluşan portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.

Geçen yıl hem annem hem ben bir güzellik merkezinde bir kaç seans bölgesel incelme için cihazlara girdik. Çünkü annemin basenleri benm de karın bölgemde zayıflasakta gitmiyen yağlar var.Neyazıki hiç birdeğişklik olmadı. Biz bu kez maddi olarak kesenin ağzını daha çok açıp işe yharayabilen bölgesel incelme sistemleri olan birşeyler denemek istiyoruz.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Deri altı yağ dokularımızda, yağ tabakalarını dikine kesen ve deriye uzanan bağ dokusu lifleri vardır. Bu liflerin arasında ve çevresinde yağ dokusu bulunmaktadır. Yağ tabakasının ve yağ hücrelerinin çapı ve yüksekliği ile bu liflerin uzunluğu aynı olduğu sürece herhangi bir sorun oluşmazken; çeşitli nedenlerle bu liflerin kısalması ya da kalınlaşması bölgesel yağlanma oluşumuna neden olur. Bölgesel incelme tedavileri daha estetik ve sağlıklı bir görüntü için hedeflenen bölgelerdeki kiloların atılmasıdır. VShape, VelaShape, CoolSculpting, InMode gibi bölgesel incelme sistemlerinden yararlanılabilir.

Bölgesel incelme sistemleri nden daha önce selülitlerime de iyi geleceği söylenen g 5 masajı ile soğuk bir makineye girdim.Açıkçası hiç bir işe yaramadı. Bu kez daha teknik anlamda kendini ispatlamış bir tedaviden faydalanmak istiyorm.öyle br tedavi varmı hocam??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bölgesel yağlanmalar kadın, erkek hepimizin problemidir. Bu konuda etkili ve yaygın olarak kullanılan teknolojilerden birkaçı ise; Zeltiq CoolSculpting, VShape, VelaShape ve InMode yöntemleridir. Bölgesel yağlanmalardan diyet ve spor yapmanıza rağmen kurtulamıyorsanız ya da vücudunuzda sarkmalar oluştuysa Zeltiq CoolSculpting, VShape ve VelaShape yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. İncelme, zayıflama ve sıkılaşma gibi problemleri hedef alan yeni nesil uygulamalardandır. Vücudunuzun her bölgesinin incelmesi için lokal problemlere yönelik savaş açan bu tip işlemler çok daha hızlı ve etkilidir.

İyi günler buket hanım öncelikle sitenizden çok fazla faydalandığımı belirtmek ve teşekkür etmek isterim. Benim de size bir sorum olack. Bölgesel incelme sistemleri deyince akla ilk gelen en etkili sistem nedir? Tşkler şimdiden.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Merhabalar, teşekkür ederim. Bölgesel incelme sistemleri çok geniş kapsamlı tedavileri bünyesinde bulunduran bir tanımdır. Bölgesel incelmeye hizmet eden farklı teknolojik yöntemler bu alanı daha da sınırlandırabilir. Örneğin radyofrekans yöntemi ile tedavi veya, soğuk lipoliz tedavisi, veya ultrason teknolojisi ile tedavi gibi çok çeşitli seçenekler mevcuttur. Her hasta için ilk akla gelen ve en doğru tedavi sorusunun bir cevabı ne yazık ki yok, çünkü her hasta kendine özeldir. Hastanın, ihtiyacı olan tedavi kimi zaman Vshape iken, kimi zaman InMode teknolojisi olabilir. Kimi zaman, kombine tedavilerden faydalanmamızı gerektiren durumlar da olabiliyor. Hastalarıma en uygun tedaviyi muayene ile birlikte kendilerine seçeneklerini sunarak içlerinden en doğru yöntem veya yöntemleri belirlemek şeklinde bir yol izlemekteyiz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar