Bacakları İnceltmek Mümkün Mü?

Üst bedenim her ne kadar muntazam ve ince olsa da alt bedenim yani bacaklarım okadar kalınlarki kilom 58 ama bacaklarıma bakan kilomu 70 zannedebilir. Kalın bacakları inceltmek mümkün mü, nasıl incelir bacak inceltecek bir tedavi var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vshape ve VelaShape teknolojileri radyofrekans ve ultrason enerjileriyle etki ederek bacaklarda bölgesel incelmeyi sağlayabiliyor. Yağ hücrelerini parçalarken cildin sıkılaşmasını sağlayan tedavinin selülit görünümünü hafifletmek gibi bir etkisi de var. Haftada bir defadan 6-8 seans uygulanması gerekiyor. Bunlardan başka Zeltiq Coolsculpting yönteminden de faydalanabilirsiniz. CoolSculpting vücudun birçok bölgesinde oluşan istenmeyen yağ dokusuna uygulanan, tek seanslık bir tedavidir. Etkinliği FDA tarafından kanıtlanmıştır. Anestezi ve cerrahi müdahale gerektirmez. Yan etkileri yoktur ve iyileşme süreci gerektirmez. Sadece kas üstü yağ dokusuna etki ederek, sinir ve kas gibi çevre dokulara zarar vermez. Tedavi öncesinde ve sonrasında diyetinizde ya da beslenmenizde herhangi bir değişiklik yapmadan incelme sağlar. Yağ hücrelerini kalıcı olarak yok eder.

Kalın bacaklarım var.Zayıf değilim fakat çok kilolu da değilim. Basenler ve bacaklarım belime göre okadar büyük ve kalınki hem alt tarafını kapatıcak kıyafetler giyimek zorunda kalıyorum. Kalın bacaklarımı ve basenlerimi inceltmek mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bacak ve basenler gibi bölgesel yağ fazlalıklarının tedavisi için pek çok yöntemden faydalanılabilmektedir. Vücudunuzda, belli bölgelerde birikmiş yağ fazlalıklarından, diyet ve spor yapmanıza rağmen kurtulamıyorsanız ya da vücudunuzda sarkmalar oluştuysa, Zeltiq CoolSculpting, VShape ve VelaShape yöntemleri uygun birer seçenek olabilir. Bu yöntemler için en uygun adaylar, ideal kilosuna yakın ancak basen, bacak, karın ya da kalçasındaki bölgesel fazlalıklardan şikayetçi olan kişilerdir. Muayene sonrasında sizin için en uygun yöntemi belirlemek ve tedavinizi gerçekleştirmek mümkündür.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar