Bacaklardaki Yağlar ve Selülitler Nasıl Gider?

Merhaba Buket Hanım, balık etliyim yaklaşık 70 kiloyum boyum uzun olduğu için çok kilolu durmasam da kiloların en çok bacaklarda biriktiğini söyleyebilirim. Bir yöntemi varsa bacaklardaki yağlanmalar ve selülitler nasıl gider bu ikisi için yapılan bir tedavi var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Birçok kadının ortak sorunu olan selülit kişilere göre farklılık göstermekte ve farklı sorunlardan kaynaklanmaktadır. Selülitin tipi ve uygun tedavi yöntemi belirlenerek kadınlarımızın estetik kaygılarına farklı yöntemlerle çözüm bulmak artık oldukça kolay. Zeltiq CoolSculpting bölgesel fazlalıklara olan etkisi FDA tarafından onaylanmış bir sistemdir. Amaç uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunu azaltmaktır. İşlem sırasında bölgede bulunan yağ dokusu eksi derecelere kadar soğutulur. Soğuğun etkisiyle parçalanan yağ hücreleri 6-7 hafta sonra metabolize olarak vücuttan atılır. Tek seansta yağ dokusunun %25-%30 kadarını yok eden sistem bir selülit tedavisi değildir ancak portakal kabuğu görünümün de hafiflemesini sağlar. Fakat bir selülit tedavisi değildir. Bunun için selülitlere karşı daha iyi sonuçlar alınabilecek VelaShape gibi sistemlerle kombine edilebilir. VelaShape radyo frekans ve kızılötesi dalgalarla selülite neden olan yağ hücrelerini hedef alırken, aynı zamanda cildin elastikiyetinin artmasını da sağlar.

Yaşım 35, boyum 160, kilom 65. Benim sorunum bacaklardaki yağlar ve selülitler, portakal kabuğu görünümü. Bütün bunları geçirecek bir tedavi arıyorum. Bilgi verebilir misiniz acaba? Teşekkürler şimdiden.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kilo problemi olan kişilerin en çok şikayet ettikleri bölgelerden biri de bacaklardır. Sıkı ve biçimli bacak kaslarına sahip olmak doğru beslenme ve egzersizle mümkündür. Doğru beslenmenize ve egzersize rağmen yok olmayan yağlar ve selülitler için teknoloji her zaman yanınızda. VShape VelaShape, CoolSculpting, InMode gibi cihazlarla veya mezoterapi gibi tedavilerle, kimi zaman ise kombine işlemlerle, bu yağlara savaş açmak mümkün. Doğru beslenme ve egzersizlerle desteklenen, size uygun tedaviyi belirleyerek arzu ettiğiniz görünümü elde etmeniz mümkün olabilecektir.

merhaba doktor Buket hanım , ben 38 yaşında 2 çocuk annesiyim. Bu yaşlarımda artık kendime bakmaya karar verdim. Güzelliğim için yüzüme botoks yaptırdm dolgu yaptırdım, Çok zayıf da değilim ve şimdi de vücudumdaki fazlalıklar için araştırmalara başladım. Bacaklardaki yağlar ve selülitler nasıl gider ne yapılır ne varsa denemeye kararlıyım. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücudun güzel görünmesi sadece zayıflığa bağlı değildir. Yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlayan VelaShape, bunu bi-polar radyo frekansı (RF), kızıl ötesi enerjisi, negatif basınç teknolojilerini bir arada kullanarak gerçekleştiriyor. Radyo frekans ile çalışan Accent XL VShape sistemi ise, cilt altı dokusunu yüksek bir ısıya çıkararak cildin kendini onarma mekanizmasını uyarıyor. Böylece cilt altı bağ dokusu hücreleri daha fazla kolajen ve elastin üretmeye başlıyor. Böylece daha sıkı ve diri bir cilt elde edilebiliyor. Selülitlerin giderilmesinde mezoterapiden de faylanılabilir. Bu tedavide, cilde yağları eriten ve dolaşımı düzenleyen özel hazırlanmış maddeler enjekte edilir. Böylece selüliti oluşturan yağ hücreleri parçalanarak serbestleşip dolaşıma katılır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar