Kalın Bacaklar Nasıl İnceltilebilir?

Kalın ve selulitli bacakları aynı anda tedavi edebilecek bir yöntem varmı? Tedavisi mümkün müdür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bazen ne kadar düzenli beslenirsek beslenelim ne kadar spor yaparsak yapalım, vücudumuzun belli bölgelerindeki fazlalıklardan kurtulamayabiliriz. İşte bu gibi durumlarda destek tedavi almak gerekebilir. VShape ultrason ve radyofrekans enerjilerini birleştirerek fazla yağların giderilmesini yardımcı olan non-invaziv bir sistemdir. Bu tedavideki amaç; selülit olarak adlandırdığımız pürüzlü görüntüden, bacak ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmayı sağlayabilmektedir. Bu uygulamada kişinin dokusu ve hedef alınan bölgeye göre programlama yapılmaktadır. Basınç ve ses dalgalarının akustik etkisi, bölgesel olarak toplanan yağ hücrelerinin dağılıp küçülmesini sağlamaktadır. Radyofrekans enerjisi ile ayrıca gevşemiş olan bağ dokusunu da sıklaştırmaktadır. Bu yöntem ile kümeleşen yağ hücrelerinin neden olduğu pürüzlü görüntü ortadan kalkmaktadır. Bu sayede gevşek görüntüde olan bölgeler tamamen toparlanarak sıklaşmaktadır. Tek bir seansı 45 dakika ila 1,5 saat arasında tamamlanır. İyileşme süresi gerektirmediği için hasta hemen günlük aktivitelerine dönebilir. Gözle görülür sonuçlar için genellikle toplamda 4 ila 6 seans gerekmektedir.

Diziçi ve bacaklarım baya kalın. Yağlanmalar çok fazla. Bu da bacağımı baya kalın gösteriyor. Kalın bacaklar nasıl inceltilebilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Coolsculpting soğuk lipoliz tedavisi; diz içleri, sırt, bel, karın, gibi vücutta bölgesel fazlalıkların olduğu her yerde uygulanabilir. Uygulamanın en büyük artısı tek seanslık bir tedavi olması. Bu seanstan yaklaşık3-4 ay sonra uygulama bölgesindeki yağları %25-30 kadarı yok olur. Çoğu hasta için tek seans yeterli olabilmekte. Ancak bazı durumlarda 2 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Seans sayısını hastanın vücudundaki yağ dokusunun hacmi ve miktarı belirler.

iyi günler dilerim. Siteniz çok faydalı öncelikle teşekkürler. Cildim için pek çok işlemi burada okuduğum bilgiler yardımıyla gerçekleştirdim. Şimdi ciltte ilgili sıkıntılarım bitti sıra bacaklarıma geldi . Benim bacaklarım biraz kalın. Kalın bacaklar nasıl inceltilebilir. Bir tedavisi varmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ultrason ve radyofrekans enerjisini bir arada kullanan VShape Body tedavisinden fayda sağlayabilirsiniz. Tek seanslık bir tedavi olan Zeltiq Coolsculpting yönteminden de yararlanabilirsiniz. Zira bu yöntemle tek bir seansta yağların %25-30 kadarı yok olabilmektedir. Tabii işlem sonrasında kilonuzu korumanız ve kilo almamaya özen göstermeniz çok önemli. Düzenli olarak egzersiz yapsanız ve sağlıklı beslenseniz bile bölgesel yağlarınızdan kurtulamıyorsanız, Coolsculpting tedavisi sizin için faydalı olabilir.

Hocam selamlar,benim şikayetim bacaklarımın çok kalın olması. Bunları bir süredir yürüyüşle inceltmeye çalıştım ama pek düzenli yapamadığımdan bir değişiklik olmadı. Kalın bacaklar nasıl inceltilebilir önerebileceğiniz bir şey varsa ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Spor, özellikle yüzme bacaklarda incelme sağlayabiliyor. Düzenli egzersiz veya yüzmeye ayıracak vaktiniz yoksa bacakları inceltmek için çeşitli yöntemler mevcut. Zeltiq CoolSculpting, VShape, VelaShape, Thermage, InMode BodyFX gibi sistemler bölgesel fazlalıklara sebep olan yağlanmalarda oldukça iyi geri dönüşler aldığımız sistemlerdir. Herbirinin çalışma prensibi, seans sayısı birbirinden farklı olup, size en uygun seçenek muayene ile birlikte belirlenebilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar