Basen ve Karın Bölgesindeki Yağlanmalar Nasıl Giderilir?

Basen ve karın bölgesinde spora ve diyete rağmen erimeyen yağlar için ne yapılabilir? Kaç seans uygulama gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cerrahi bir müdahale haricinde kullanılan herhangi bir yöntemde yağ dokusu bir anda yok olmaz. Ameliyatsız bölgesel uygulamalarımızdan örneğin VShape ile yağ hücrelerinde parçalanma başlar. Bu parçalanma sonucunda yağ hücreleri yağ asitlerine dönüşerek vücutta daha kolay harcanabilmesine imkan sağlanan bir forma dönüşürler. Yine de bu yeterli değildir, çünkü ince ve formda bir görüntü elde edebilmek, sadece hücrelerin azalması ile meydana gelmeyebilir. Bu uygulamanın ardından cilt elastikiyetinin de tekrar kazandırılması gereklidir. VShape sistemi içinde yer alan radyo frekans sisteminin amacı cilde sıkılığını geri vermektir. Radyo dalgalarıyla ciltte yaratılan kontrollü hasar onarım mekanizması sonunda cilt daha sıkı, daha genç görünür. Bunun dışında Zeltiq CoolSculpting adını verdiğimiz dondurarak şekil verme yönteminin uygulandığı bölgesel şekillendirme sisteminde Özel jel pedle korunan cilt, vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor ve uygulama boyunca sistem iki kat cilt arasında kalan yağ hücrelerini dondurma işlemini yapıyor. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor, bu bölgedeki yüzde 30-40 oranında yağ hücresi donarak ölüyor ve karaciğer-lenf yoluyla vücuttan atılıyor.

42 yasındayım ve kilolyum. Basenlerimde selülitlerim ve karın bölgemde de sarkmalar var. 2 sine aynı anda etki edebilecek bir tedaviniz varmı?zannediyorm ikisininde sebebi vucudumdaki yağlanmalarım.bir anda geçebileceğini sanmıyorm ama en azından basen ve karın bölgesindeki yağlanmalar geçse yeterli.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz ile öncelikle kilo kontrolünüzü sağlamanız önemli. Bu aşamadan sonra, herhangi bir sağlık probleminiz yoksa zayıflamanıza ve sıkılaşmanıza faydalı olabilecek yardımcı tedavileri değerlendirebilirsiniz. Bunlardan selülitleriniz için uygulanabilecek Thermage CPT ve bölgesel yağlanmaları, yağ moleküllerini dondurarak yok eden bir sistem olan Zeltiq Coolsculpting cihazları belirttiğiniz problemlere müdahalede etmede oldukça etkili cihazlardır.

Merhaba iyi günler Buket hanım, benim basenlerim biraz gevşek ve karın bölgesinde yağlar varç. Aslında vücuduma göre fazla görünüyor. Çünkü vücudumn diyer yerleri ince. Basen ve karın bölgesindeki yağlanmalar nasıl giderilir konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gevşek olarak tanımladığınız bu durum vücudunuzun elastikiyet kaybettiğini gösteriyor. Bu duruma etki eden Thermage CPT sisteminden fayda sağlayabilirsiniz. Thermage teknolojisi cilt dokusunu sıkılaştırararak uygulanan bölgedeki selülitlerin görünümünü de hafifletmesine yardımcı olacaktır. Tek seanslık bir uygulamadır. Basen ve karın bölgesinde sıkılaşma ile birlikte ek olarak bir de incelme sağlayabilmek için Zeltiq Coolsculpting Soğuk lipoliz tedavisi bir diğer seçeneğiniz olabilir. Böylece hem bölgesel incelme hem de sıkılaşma sağlanmış olur.

G5 masajı, diyet, egzersiz pek çok şeyi denesem de basen ve karın bölgesindeki yağlanmaları gideremedi. Bunlar nasıl giderilir. Artık boşa kürek çekmek istemiyorum hocam, yardımcı olabilirseniz çok sevinirm.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Vücut kitle indeksiniz normal sınırlardaysa; fakat bir bölge, ne yaparsanız yapın incelmiyor veya istediğiniz seviyeye inmiyorsa, bu bölgelerin incelmesi için çalışan bir sistem bulunuyor. Adı, Zeltiq CoolSculpting. Tedavi cerrahisiz olarak yağ hücrelerinin dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor. Uygulama alanı sadece karın, bel bölgesi değil; basen, bacaklar, çene altı, genital bölge, kollar, sırt, erkeklerde meme dokusu ya da özetle fazlalığı hissettiğiniz her bölge olabilmekte. 45 ile 60 dakikalık bir uygulama gerekiyor ve tek bir seans olarak uygulanıyor. Böylece, yağ doku hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulması sağlanıyor. Genellikle 2-3. hafta itibariyle hastalar bölgedeki küçülmeyi gözlemleyebilmekteler. Yağ hücreleri donarak ölüyor ve karaciğerden lenf yoluyla vücuttan atılıyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar