HydraFacial, bir yandan cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemlerin onarılmasına yardım eden bir anti-aging bakım sistemidir. Basınç uygulayan bir başlıkla püskürtülen özel solüsyonlar, yine bir başka başlığın vakum etkisiyle ölü dokuları da aspire ederek temizler. Aynı başlıkla cilde, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit gibi anti-aging ve antioksidan solüsyonlar pompalanarak cilt yenilenmesi sağlanır.

Cilde kazandırdıkları:
1. Rejüvenasyon
2. Koruma
3. Detoksifikasyon
Vortex- fusion adında özel bir teknoloji kullanan HydraFacial basınçla püskürtülen vakumlu başlığı ile cildi ölü hücrelerden arındıyor.Sistem, cildin ihtiyaçlarına göre 4 veya 5 aşamadan oluşuyor. Bakım sonrası cilt problemine uygun olarak kırmızı veya mavi LED ışık terapisi uygulanır. Ayrıca bakım esnasında uygulanan serumlar cildi hem temizlemeye hem de nemlendirmeye olanak sağlar.

Hydra-facial, çok koyu ciltlerden çok açık ciltlere kadar tüm hassas cilt tiplerinde kullanılabilir. Yüksek çözünürlük (HD) teknolojisi ile çalışılan yöntemde, sağlam dokular zarar görmez. Kliniğimize özel bir protokol ile işlem süresi 45-60 dk arasında sürmektedir, iki saatlik geleneksel cilt bakımından daha konforlu ve etkindir.

Hydra Facıal Aşamaları Nelerdir?
1-Vortex-Eksfoliasyon:Active-4 serum kullanılarak cilt ölü hücrelerden arındırılır, daha sağlıklı bir cilt için derinlemesine temizlenir.
2-Vortex-Peeling:GlySal (glikolik asit ve salisilik asit karışımı) kullanılarak kabuklanma oluşmadan hafif bir peeling işlemi yapılır. Akne izli, lekeli ve kalın-gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmaması için elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabaklarının mikro-dermabrazyonu sağlanır.
3-Vortex-Ekstraksiyon:Beta-HD solüsyonu kullanılarak vortex emme teknolojisi ile gözenek temizliği yapılır.Ayrıca mevcut probleme göre lekelere, sivilcelere ya da kırışıklıklara uygun serumlar uygulanır. Siyah ve beyaz noktalar (açık-kapalı komedonlar), ince kırışıklıklar ve cilt kuruluğu için hyalüronik asit içeren, bundan farklı olarak aşırı yağlı ve genişlemiş gözenekler için yağ dengeleyici serum uygulanır.
4-Vortex-Fusion:Antiox serum ile nemlendirme ve besleme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit cilde uygulanır.
LED terapi; ince kırışıklıklar için kırmızı, sivilceler için mavi led ışık tedavisi yapılır. Kırmızı ışık, elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır. Mavi ışık, akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler.

HydraFacial Hangi Durumlarda Kullanılır?
• Siyah noktalar, tıkalı ve genişlemiş gözenekler
• Akne
• Güneş hasarı
• Nemsiz, kuru cilde nem kazandırmak
• İnce çizgiler
• Renk düzensizlikleri

Hydradermabrazyon yöntemi, cilt soyma, temizleme, nemlendirme, yenileme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin bir arada kombine uygulandığı sistemdir. Daha aydınlık, parlak, genç ve güzel görünümlü bir cilde konforlu şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi Hydra Facial ile yüzeyel cilt lekeleri, cilt kırışıklıkları, ciltteki yağlı görünüm problemleri ve akne tedavisinde oldukça iyi sonuçlar alınır.

Rutin Cilt Bakımlarından Farkı Nedir?
• Acısız, ağrısız
• Hızlı
• Her cilt rengine ve tipine, dört mevsim uygulanabilir
• Elle temizleme veya komedonpresin yol açtığı tahriş yok
• Uygulama sonrası makyaj yapılabilir
• Ortalama 20-30 dakikada tamamlanır

Önerilen Seans Sayısı Nedir?
2-4 hafta ara ile 4-6 seanslık bir kür idealdir. Sonucun korunması için ayda bir tek seans yapılması önerilir.