Hem Kas Yap Hem Yağ Yak

EmSculpt Neo Vücudumuzun estetik görünmesini sağlayan tek unsur uygun kiloda olmak değildir. Popo hattımız, bacak kalınlığımız, kollarımızın sıkılığı gibi bir çok faktör postürümüzün nasıl göründüğünü etkileyen unsurlardır. 

Daha biçimli karın için sadece düz bir karına sahip olmak yetmez; ne derece sıkı olduğu ve kas kütlesi önem arz eder çünkü güçlü bir karın size dik bir duruşu da getirir. Nitekim dik ve sıkı bir popoya sahip olmak daha genç ve dinamik görüntünün olmazsa olmazıdır ve hemen herkesin arzusu. Hiç kimse yerçekimine maruz kalmış, sönük vücut hatlarını istemez. Peki arzu edilen bu vücuda kavuşmak için kendimizi saatlerce spor salonlarına mı kapatacağız?

 Dünya genelinde yaklaşık olarak kadınların %60’ı ve erkeklerin %90’ı yağ azaltma ve kas yapımı ile veya her ikisiyle ilgileniyor.

Yakın zamana kadar kas yapımı için yoğun spor dışında bir çözüm yoktu. EMSCULPT NEO, gelişen teknolojinin geldiği son nokta olarak, vücutta hem yağ yakımını hem de kas yapımını bir arada gerçekleştiren ilk ve tek invaziv olmayan vücut şekillendirme cihazıdır.  Hem radyo frekans enerjisini hem de yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjileri aynı anda kullanarak , Emsculpt teknolojisini bir üst seviyeye taşıyor.  Sonuç olarak daha kısa sürede ve konforla arzu edilen hedeflere kavuşmayı kolaylaştırıyor. 

Prosedür yaklaşık 30 dakikalık bir seansta, yağ yakımı ve kas geliştirme sağlıyor.

EmSculpt Neo Nasıl Çalışır ve Etki Eder?

EMSCULPT NEO, eşzamanlı olarak senkronize RF ve HIFEM+ enerjileri yayan bir aplikatörün tedavi edilecek alana sabitlenmesi ile uygulanır.

Radyofrekans ısıtması ile, kas sıcaklığı hızla birkaç derece yükselir. Bu, herhangi bir antrenmandan önce bir ısınma aktivitesine benzer şekilde, kasları strese maruz kalmaya hazırlar. 4 dakikadan daha kısa bir sürede deri altı yağındaki sıcaklık apopitozise neden olur yani yağ hücreleri kalıcı olarak hasar görür ve devam eden süreçte yavaş yavaş vücuttan atılır. HIFEM+ enerjisi, bölgedeki kas liflerini egzersiz sırasında elde edilemeyen yoğunluklarda kasar, bu da kas liflerinin ve hücrelerinin sayısında ve büyümesinde bir artışa neden olur, 30 dakika gibi bir sürede yaklaşık 20 bin kez kasılma sağlar ki bunu sporla bile yapmak mümkün değildir.

Klinik çalışmalar, tedavi tamamlandığında yağ hücrelerinde ortalama %30’luk bir azalma ile beraber kas kütlesinde de %25’lik bir artış olduğunu göstermiştir.

Emsculpt Neo ile karın kası yapmak, kalça şekillendirmek, daha sıkı kollara sahip olmak, daha biçimli ve sıkı  bacaklara sahip olmak mümkün, hem de spor salonlarında saatlerinizi harcamadan, yorulmadan.