Koyu halkalar, şişkinlik, göz yuvalarında çökme ve ince çizgilenmeler canınızı mı sıkıyor? Günümüzde en yaygın ve en çok şikayet edilen göz çevresi ve göz altı problemlerine yardımcı olacak çözümler mevcut

Göz altlarındaki kolajen ve elastini yıllar içinde kaybedersiniz, bu da cildinizin incelmesine ve damarların belirginleşerek ortaya çıkmasına ve bir mor gölge oluşturmasına neden olur. Göz altı torbaları; yaşlandıkça cildinizin bağ dokusu zayıflar, bu göz altı yağ yastıklarının yerinden kaymalarına ve şişmelerine neden olur. Kişiyi yorgun ve uykusuz gösteren ifadelerden kurtulmanın en önemli yollarından biride göz çevresine düzenli ve doğru bakım yapmak. Ayrıca göz çevresi problemlerinizi azaltmaya yardımcı olabilecek ameliyatsız tedavi yöntemleri de var.

Koyu halkalar ve şişlikler
Yaşla beraber göz altı yağ dokusu azalıyor ve burada şeffaf deri tıpkı bir kağıt gibi, zengin damar yapısını morluk olarak yansıtıyor. Ödem ve şiş görünüme karşı, gözaltı kapağında yer alan kaslar, daha genç görünmeye yardımcı olan göz çevresindeki yağ dağılımından sorumlu. Yaşlandıkça bu kaslar gevşer ve gözaltı torbalarına ya da şişkinliğe sebep olur. Aslında gördüğünüz yeni oluşmuş bir yağ birikintisi değil, yanlış yerleşmiş bir yağ dağılımıdır. Göz çevresine uygulanan yöntemlerle bu bölgede yer alan kasların sıkılaşması hedeflenir ve böylece doğru bölgede yağ tutma becerileri tekrar geri kazandırılır. Natürel sonuçlar elde etmek için gözaltında gözlemlenen hacim kaybı, gözaltı bölgenizdeki çukurlar sebebiyle oluşan koyu halkalardan yıllar içinde oluşan bu yorgun ifadeden kurtulmak için göz altına özel üretilmiş dolgu maddelerine başvurabilirsiniz. Göz altındaki derinin toparlaması, kırışıklıkların azalması ve göz altı morluğu için dolgu enjeksiyonları tatmin edici sonuçlar verir. Hyalüronik asit içerikli iğnelerle uygulanan bu dolgu yöntemiyle, çökük görünümü azaltacak bir değişim yaratabiliyoruz. Anestezi içerikli kremler yardımıyla bu uygulama esnasında hissedilen acı en aza indiriliyor ancak işlem sonrası hafit bir şişme ve morarmaya karşı hazırlıklı olmanız gerekiyor. Elde edilen sonuçlar 8 ila 12 aya kadar etkisini koruyor.

Daha sıkı, genç göz çevresi
Zamanla aşağıya doğru düşen kaşlar sebebiyle olduğunuzdan çok daha yaşlı görünürsünüz. Daha sıkı bir cildi hedefleyen ulthera uygulamasıyla göz çevresi ve alın bölgesinde lifting etkisi oluşturulur. Ultherapy, yaydığı ultrason dalgalan ile kolajen üretimini artırmayı hedefler. Ve böylece kaşlar daha kalkık görünür. Bir seansı 60 dakika süren tedavinin etkileri ancak iki ya da üç hafta sonrasında ortaya çıkar. Göz çevresindeki problemlerin büyüklüğüne göre Ulthera uygulamasını diğer lifting sistemleriyle kombine kullanıp etkiyi artırabiliyoruz. ClaarLift lazer teknolojisi ise cilt altını hareketlendiren non-ablatif bir lazer tedavisidir ve kolajen oluşumunu destekleyerek üst göz kapağını sıkılaştırır. Bu uygulama sonucunda göz çevresinde sıkılaşma ve göz çevresindeki çizgilerde azalma gözlemlenir.

Kırışıklıklara müdahalede botox uygulaması, göz çevresindeki çizgileri yok eder, kırışıklıklardan uzak daha enerjik bir bakış sağlar. Ancak yenilenmiş görünmek istiyorsanız bu bölgedeki kolajen üretimini artırmaya yönelmelisiniz. ClearLift, göz çevresindeki çizgileri tedavi etmek için cilt yüzeyinin altına lazer enerjisi verir. Hafif fraksiyonel ısıtıcı hasar yaratarak kollageni çektirir ve yeni kollagen üretimi sağlar ve cildin kalitesini arttırarak, ince çizgiler ve kırışıklıklarla savaşır, göz çevresindeki koyu renk görünümü azaltmada da oldukça etkilidir. ClearLift ile yapılacak tedavi genellikle 7 ile 10 günde bir planlanır, genellikle 10 dakikadan fazla sürmez ve hemen normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Bazı durumlarda, sonuç 1. tedaviden sonra fark edilebilmektedir. Her seans sonrasında gözle görülür şekilde fark edilen iyileşmenin en iyi sonuçları 3 ile 6 ay arasında alınmaktadır.