Göz Altı Tedavisi

Koyu halkalar, şişkinlik, göz yuvalarında çökme ve ince çizgilenmeler canınızı mı sıkıyor? Günümüzde en yaygın ve en çok şikayet edilen göz çevresi ve göz altı problemlerine yardımcı olacak çözümler mevcut

Göz altlarındaki kolajen ve elastini yıllar içinde kaybedersiniz, bu da cildinizin incelmesine ve damarların belirginleşerek ortaya çıkmasına ve bir mor gölge oluşturmasına neden olur. Göz altı torbaları; yaşlandıkça cildinizin bağ dokusu zayıflar, bu göz altı yağ yastıklarının yerinden kaymalarına ve şişmelerine neden olur. Kişiyi yorgun ve uykusuz gösteren ifadelerden kurtulmanın en önemli yollarından biride göz çevresine düzenli ve doğru bakım yapmak. Ayrıca göz çevresi problemlerinizi azaltmaya yardımcı olabilecek ameliyatsız tedavi yöntemleri de var.

Koyu halkalar ve şişlikler
Yaşla beraber göz altı yağ dokusu azalıyor ve burada şeffaf deri tıpkı bir kağıt gibi, zengin damar yapısını morluk olarak yansıtıyor. Ödem ve şiş görünüme karşı, gözaltı kapağında yer alan kaslar, daha genç görünmeye yardımcı olan göz çevresindeki yağ dağılımından sorumlu. Yaşlandıkça bu kaslar gevşer ve gözaltı torbalarına ya da şişkinliğe sebep olur. Aslında gördüğünüz yeni oluşmuş bir yağ birikintisi değil, yanlış yerleşmiş bir yağ dağılımıdır. Göz çevresine uygulanan yöntemlerle bu bölgede yer alan kasların sıkılaşması hedeflenir ve böylece doğru bölgede yağ tutma becerileri tekrar geri kazandırılır. Natürel sonuçlar elde etmek için gözaltında gözlemlenen hacim kaybı, gözaltı bölgenizdeki çukurlar sebebiyle oluşan koyu halkalardan yıllar içinde oluşan bu yorgun ifadeden kurtulmak için göz altına özel üretilmiş dolgu maddelerine başvurabilirsiniz. Göz altındaki derinin toparlaması, kırışıklıkların azalması ve göz altı morluğu için dolgu enjeksiyonları tatmin edici sonuçlar verir. Hyalüronik asit içerikli iğnelerle uygulanan bu dolgu yöntemiyle, çökük görünümü azaltacak bir değişim yaratabiliyoruz. Anestezi içerikli kremler yardımıyla bu uygulama esnasında hissedilen acı en aza indiriliyor ancak işlem sonrası hafit bir şişme ve morarmaya karşı hazırlıklı olmanız gerekiyor. Elde edilen sonuçlar 8 ila 12 aya kadar etkisini koruyor.

Daha sıkı, genç göz çevresi
Zamanla aşağıya doğru düşen kaşlar sebebiyle olduğunuzdan çok daha yaşlı görünürsünüz. Daha sıkı bir cildi hedefleyen ulthera uygulamasıyla göz çevresi ve alın bölgesinde lifting etkisi oluşturulur. Ultherapy, yaydığı ultrason dalgalan ile kolajen üretimini artırmayı hedefler. Ve böylece kaşlar daha kalkık görünür. Bir seansı 60 dakika süren tedavinin etkileri ancak iki ya da üç hafta sonrasında ortaya çıkar. Göz çevresindeki problemlerin büyüklüğüne göre Ulthera uygulamasını diğer lifting sistemleriyle kombine kullanıp etkiyi artırabiliyoruz. ClaarLift lazer teknolojisi ise cilt altını hareketlendiren non-ablatif bir lazer tedavisidir ve kolajen oluşumunu destekleyerek üst göz kapağını sıkılaştırır. Bu uygulama sonucunda göz çevresinde sıkılaşma ve göz çevresindeki çizgilerde azalma gözlemlenir.

Kırışıklıklara müdahalede botox uygulaması, göz çevresindeki çizgileri yok eder, kırışıklıklardan uzak daha enerjik bir bakış sağlar. Ancak yenilenmiş görünmek istiyorsanız bu bölgedeki kolajen üretimini artırmaya yönelmelisiniz. ClearLift, göz çevresindeki çizgileri tedavi etmek için cilt yüzeyinin altına lazer enerjisi verir. Hafif fraksiyonel ısıtıcı hasar yaratarak kollageni çektirir ve yeni kollagen üretimi sağlar ve cildin kalitesini arttırarak, ince çizgiler ve kırışıklıklarla savaşır, göz çevresindeki koyu renk görünümü azaltmada da oldukça etkilidir. ClearLift ile yapılacak tedavi genellikle 7 ile 10 günde bir planlanır, genellikle 10 dakikadan fazla sürmez ve hemen normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Bazı durumlarda, sonuç 1. tedaviden sonra fark edilebilmektedir. Her seans sonrasında gözle görülür şekilde fark edilen iyileşmenin en iyi sonuçları 3 ile 6 ay arasında alınmaktadır.

Pürüzsüz Göz Altları, Genç Bakışlar

Göz altındaki torbalar genellikle kozmetik bir konudur ve spesifik bir tedavi gerektirmez. Ev ve yaşam tarzınızda yapacağınız değişiklikler, göz altı şişliklerinin azalmasına veya ortadan kalkmasına yardımcı olabilir. 
Devamını Oku

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavisinde Botoks

Kadınların 30'lu yaşlardan itibaren karşılaştıkları en büyük cilt problemlerinin başında, göz çevresi kırışıklıkları geliyor. Çünkü göz çevresindeki kırışıklıklar olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabiliyor.
Devamını Oku

Göz Altı Çökmesi ve Çukur Tedavisi

Göz altı bölgesindeki bütün kusurlar için genel olarak "göz altı torbası" adı kullanılır ancak bu doğru değildir. Genellikle koyu halkalarla birlikte ortaya çıkan çukurlaşma, göz altı bölgesinde yağ kaybı nedeniyle oluşur ve çökük bir görünüm meydana gelir.
Devamını Oku

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavisi

Göz çevresindeki cildimiz, yüzümüzün diğer bölgelerine göre daha ince, hassas ve yağ bezlerinden yoksun olduğu için de nemsizdir. Dolayısıyla göz çevresi, dış etkenlere karşı hem çok duyarlı ve savunmasız hem de yaşımızı gösteren kritik bir bölgedir. Gözü kısarak bakmaktan ve mimiklerden çok etkilenir.
Devamını Oku

Göz Çevresi Gençliği İçin Işık Dolgusu

Yaşlanma, genetik ve dış etkenlerden dolayı göz altlarında oluşan koyu renkli halkalar, torbalar, şişlik, morluk ve çökme problemleri yüzünüze yorgun bir görünüm veriyor. Hassas yapısı nedeniyle bu bölgeye pek fazla müdahale yapılamıyordu. Göz çevresi sorunlarını en aza indiren ve tek seferde yardımcı olan dolgu olma özelliğine sahip olan dolgu; "gözaltı ışık dolgusu"
Devamını Oku

Göz Çevresi Ultherapy Uygulaması

Cerrahi olmayan yüz germe yöntemi olan ultherapy ile zaman ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı önlemek mümkün. Ultherapy, sarkmış ciltlerde lifting etkisi, sıkılaşma ve toparlanma yapar. Yerçekimi ve zamanın yüzümüzde yarattığı ilk olumsuz etki kaşlarda düşme ve arkasından oluşan gözlerde küçülmedir.
Devamını Oku

Göz Çevresi Işık Dolgusu

Göz çevresi cildini yeniden yapılandırmak ve yeni bir ışık yansıması vermek için yapılan bir uygulamadır. Göz çevresi ince kırışıklıklarını ve kaz ayağı çizgilerini doldurmak için de kullanılır. Cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yeni bir konsepttir.
Devamını Oku

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz çevresini tedavi etmek için  özel olarak tasarlanmış doğal içeriklerle kombine edilmiş "göz altı ışık dolgusu" uygulaması ile göz altı çökme, halka ve morlukların tedavisi mümkündür. Otuzlu yaşlardan itibaren yaygın olarak göz altı halkaları oluşmaktadır. Düzensiz uyku, stres, yorgunluk, yatış pozisyonu bu durumu artırıcı unsurlardır.
Devamını Oku