Göz Altı Çökmesi ve Çukurları Nasıl Geçer ?

Göz altındaki çökme ve çukurlaşma nasıl gidebilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Genellikle koyu halkalarla birlikte ortaya çıkan çukurlaşma, göz altı bölgesinde yağ kaybı nedeniyle oluşur ve çökük bir görünüm meydana gelir. Göz altlarındaki gözyaşı yolu denilen bölgede oluşan çukurları ortadan kaldırmanın en iyi yollarından biri de dolgu maddeleridir. Göz altı ışık dolgusu adını verdiğimiz bu yöntem, göz altına ve çevresine enjekte edilen bir dolgu maddesidir. Göz altı bölgesine dolgunluk ekleyerek hacim geri kazandırılır.

merhaba,göz altı çökmesi ve çukurları nasıl geçer,hangi tedaviyi önerirsiniz?ameliyat olmam gerekli mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Güneş ışığı, zayıf ışık altında çalışmak, uzun süre bilgisayar ekranına bakmak, uykusuzluk gözü destekleyen kasların gerginleşip zamanla zayıflamasına ve göz altı çökmesine neden olmaktadır. Bu durumda, hastalarıma cerrahi işlem gerektirmeyen ve göz altı için özel olarak geliştirilmiş ışık dolgusunu öneriyorum. Özel olarak dememin sebebi, bu tedavide dolgu maddesi kemiğin üzerindeki dokuya enjekte edilmektedir. Tedavi öncesinde, lokal anestezi uygulandığı için ağrı ve acı hissedilmemektedir. İşlemin kalıcılığı kişinin cildine, yaşına ve uygulanan bölgeye göre 1-3 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

Merhaba, göz altı çökmesi ve çukurları için yöntemleriniz nedir, morluklar nasıl geçer?teşekkür ederiim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Tüm bu sorunların giderilmesi için göz çevresine uygulanabilen ve içeriğinde yer alan protein, vitamin, amino asit, antioksidanlar, bakır ve çinko sayesinde göz altı morluklarında dahi belirgin bir iyileşme sağlayan ışık dolgusu tercih edilmektedir. Yapılan bu tedavide hyalüronik asit de kullanıldığı için uzun zaman etki eden sonuçlar alınmaktadır. Dolgu, kişide kişiye değişmekle birlikte 1 yıl sonra dahi etkisini koruyabilmektedir.

Zayıf biri değilim hatta son zamanllar biraz kilo aldım ama gözalttlarım mor ve çok çukur görünüyor.göz altı çukurları nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yoğun iş temposu, uykusuzluk, stresten dolayı oluşan göz altı morluklarının ilerlemesi ile kişide göz altı çöküklüğü meydana gelebilmekte. Göz altı çökmesi ve çukurları önlem alınmadığı takdirde kalıcı olarak yerleşebilir. Aynı zamanda göz altlarında koyu renkte bir görünüme neden olarak kişinin sağlıksız ve yorgun görünmesine sebep vermektedir. Sık tercih edilen ışık dolgusunda göz altına ve çevresine enjekte edilen dolgu maddesi ile cildin gençleştirilmesi, sıkılaştırılması ve en önemlisi çöküklük, şişlik, ve halkaların iyileştirilerek kaybolması sağlanmaktadır.

Her sabah iş yerine gittiğimde arkadaşlar ya uyuyamadın mı ya yorgunmusun ya da halsizmisin diyorlar. Oysa ben çok iyi uyuyor ve alkol sigara kullanmıyorum. Göz altı çökmesi ve çukurlarım olduğu için böyle görünüyorum.Nasıl geçer ne yapmam lazım??Teşekkür ederim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı çökmesi ve gözaltı çukurları: belki de dolgunun en fazla ihtiyaç duyulduğu şikayetlerdir. Kişi hep yorgun görünmekten yakınır. Elmacık kemiği üzerindeki çukurlar gölgeli görüntüsüyle daha yaşlı ve yorgun bir görüntü vermektedir. Dolgu ile hem göz altı daha genç bir görünüme kavuşulabilir hem de sarkmış olan yanaklar hafifçe yukarıya doğru toparlanacaktır.

Alerjim nedeniyle gözlerim sürekli sulanıyor. Özellikle alerji döneminden sonra göz altlarım okadar çökük ve çukurlu oluyor kki sanki çok uykusuz kalmışım ve zorla uyanmışım gibi oluyor. Bu nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Işık dolgusu hem içindeki hyalüronik asit etkisi sayesinde derinin kalitesini olumlu yönde etkileyebiliyor. Sosyal yaşamından hiç ödün vermeden işlem, öğlen arasında bile uygulanabilmekte. Gözaltı çukuru olan kişilerde çok iyi sonuç veriyor. Bunun dışında göz derisinin yeniden yapılandırmasını sağlayarak göz çevresinin gençleşmesine, gözaltı şişliğinin inmesine, halkaların yok olmasına morlukların açalmasına da yardımcı oluyor.

Göz altımdaki çökmeler ve çukurlardan kurtulmak istiyorum. hem güzellik hem de sağlık açısından göz altı çökmelerimi tedavi ettirmek ve onlardan kurtulmak istiyorum. Morluklarım da var hepsi nasıl geçer acaba?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gözaltı çökmeleri ve çukurlarının tedavileri farklı medikal uygulamalarla çözümleyebiliyoruz. Gözaltı morluğu tedavisi için de kliniklerimizde farklı protokolleri hastalarımıza sunarak, maksimum faydayı almalarını amaçlıyoruz. Gözaltı morluğunun tedavi edilmesinden önce bu sorunun neden kaynaklandığı araştırmak önemli. Eğer bir başka tedavi edilebilir bir sorunun tetiklemesi ile oluşmuş gözaltı morluğunuz varsa, öncelikle asıl tetikleyicinin tedavi edilmesi gerektiğini belirtmekte fayda var.

Ameliyat olmadan göz altı çökmesi ve çukurları nasıl geçer?Kesinlikle cerrahi bir yöntem istemiyorum bence zaten bu bölge yeterince hassas buraya neşter deydirmeyi asla istemem. Teşekkrüler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz bölgesi aslında her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve bu yağ olan bölge ‘septum’ adı verilen doğal bir bariyer sayesinde görüntüsünü korur. Ancak bu septum genetik olarak ya da yaşlanmaya bağlı olarak bir artış gösterince yağ torbaları eskisi gibi durmaz öne doğru itilir. Yıllar geçtikçe yüzün kemik yapısı incelir ve kemikler de bu durumda geriye doğru hareket ederler. Böylece gözaltlarımızda boşluk ve gölgeler oluşur. Cerrahi müdahale boyutuna ulaşmamış durumlarda şimdiye kadar etkili ve kalıcı bir çözüm yolu yoktu. Uzun süren arge çalışmaları neticesinde göz altı ışık dolgusu yöntemi ortaya çıktı. Göz altı çökükleri ve çukurlarında göz altı ışık dolgusundan oldukça iyi sonuçlar alabilmekteyiz.

Göz yuvarlağındaki çökme gözaltı ışık dolgusuyla giderilebilirmi?Göz altları çok çukur.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altındaki çukurların azalması, kırışıklıkların azalması ve göz altı morluğu için dolgu enjeksiyonları ile tatmin edici sonuçlar elde edebiliyoruz. Hyalüronik asit içerikli dolgularla uygulanan bu yöntemle ,gözaltındaki çökük görünümü azaltacak bir değişim yaratabilmek mümkün.

Göz altı çökmesi ve çukurları geçirmek için tavsiye verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Genellikle koyu halkalarla birlikte ortaya çıkan çukurlaşma, göz altı bölgesinde yağ kaybı nedeniyle oluşur ve çökük bir görünüm meydana gelir. Göz altı çukurları kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir, gözler sönük ve yaşlı görünür. Göz altı çukurları, yağ (hacim) kaybından dolayı oluşur. Yağ kaybı ise genellikle yağların zaman içinde dağılarak aşağılara doğru yayılması nedeniyle ortaya çıkar. Göz altlarındaki gözyaşı yolu denilen bölgede oluşan çukurları ortadan kaldırmanın en iyi yollarından biri de dolgu maddeleridir. Göz altı bölgesine dolgunluk ekleyerek hacim geri kazandırılır. Göz altı ışık dolgusu, göz altına ve çevresine enjekte edilen bir dolgu maddesidir. Göz altı çökmesi ve göz altı çukurunun doldurulması göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması, şişlik, morluk, halkalar için özel üretilmiş dolgu ürününün içeriğinde, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 farklı amino asit, 3 antioksidan, cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, vitamin ve mineral bulundurarak diğer dolgu maddelerinden ayrılır.

Göz altındaki çukurlar ve morarmaların tedavisi için göz altı ışık tedavisi işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gözaltlarındaki mor ve koyu halkaların açılması, çukurluğun giderilmesi açısından ışık dolgusu uygulaması sıklıkla tercih edilen bir yöntemidir. Cilt durumunuz muayene edildikten sonra uygunluk durumuna göre işlem gerçekleştirilebilmekle birlikte, yapılan uygulama 2 yıldan 3 yıla kadar kalıcı olabilmektedir. Oldukça konforlu bir işlem olan ışık dolgusunun uygulama süresi 15 dakika kadar sürmekte ve işlemden hemen sonra sosyal hayatınıza dönebilmektesiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar