Göz Altı Işık Dolgusunun İçeriğinde Ne Var?

Gözaltı ışık dolgusunun içeriğinde ne var, yüze yapılan diğer dolgulardan bir farkı var mı? Etkisi nasıl oluyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Redensity 2 Gözaltı Işık Dolgusu’nun aktif maddesi yüze enjekte edilen dolgu maddelerinde olduğu gibi hyalüronik asittir. Ancak diğer dolgu maddelerinden farklı olarak Işık Dolgusu’nda bulunan hyalüronik asidin çapraz bağları değiştirilmiştir. Bu nedenle de etkisini enjekte edildiği yere homojen bir şekilde yayılarak gösterir.

Hocam iyi günler bu haftasonu göz altı ışık dolgusu yaptırmak için randevvu aldım ama kafama takıldı göz altı ışık dolgusunun içeriğinde ne var? Bir zararı olurmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusu, özel olarak göz altları için geliştirilmiş bir dolgu maddesi kullanılarak uygulanan bir işlemdir. Göz altı ışık dolgusu, vücudun her dokusunda bulunan hyalüronik asit adı verilen maddeden oluşan bir karışımla yapılır. Bu hyalüronik asit içerikli enjektabl jel, narin ve hassas göz çevresi alanını tedavi etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Hiyalüronik asit ciltte doğal olarak bulunan, cilde nem, elastikiyet ve sıkılık kazandıran biyolojik bir moleküldür.

Göz altlarımda koyu halkalar ve hafifte şişlikler var. kuzeniminde önerisiyle ışık dolgusu yaptırmayı düşünüyorum. acaba ışık dolgusunun dolgu maddesi olarak içerğinde ne kullanılıyor?zararlı maddeler mevcutmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Işık dolgusu, göz çevresinde meydana gelen sorunlar için uygulanan medikal bir uygulamadır. Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli özellik içeriğinin hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (amino asit, antioksidan, mineral ve vitamin) oluşmasıdır. Tedavi, göz altı ve çevresi için özel üretildiğinden herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Cilt dokusunun içinde de bulunan Hyalüronik asit, su tutma özelliği ile cildi nemlendirmekte ve cilt problemlerini gidermektedir, fakat uygulama göz ve göz çevresine zarar vermez.

Buket hanım,göz altına uygulanan ışık dolgusunda dolgu maddesi olarak hyaluronikk asit bulunuyormuş.hyaluronik asit nedir ve dolgunun içerisinde başka ne var?tesekürlerr.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı dolgusu için vücudumuzda doğal olarak bulunan hyalüronik asit bazlı dolgular kullanılmalıdır. Hyalüronik asit dışındaki dolgu maddeleri ciltte reaksiyon yaratma risklerinin fazla olması nedeniyle güvenilir değildir. Ayrıca dolgu içeriğinde yer alan yeniden yapılandırma kompleksi yani amino asit, antioksidan, mineral ve vitaminler sayesinde cildin nemlenmesi ve onarılması sağlanmaktadır.

Göz altı morlukları ve torbaları içiin dolgu yaptırmak istiyodum ve ışık dolgusunu buldum.ışık dolgusunun içeriğinde neler var?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yorgun görünüme neden olan göz altı morlukları, koyu halkalar veya çukurlar için kalıcı çözüm Göz altı ışık dolgusudur. Hassas göz çevresi bölgesi için özel olarak üretilen Işık dolgusunun ana maddesi hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, vücutta doğal olarak bulunan ve cilde nem, esneklik veren bir maddedir. Ayrıca içeriğinde bulunan yeniden yapılandırma kompleksi yani amino asit, antioksidan, mineral ve vitaminler de cildin onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

Düzenli uyumama ve dinlenmeme rağmen göz altında çöküklük var ve yorgun bir ifadem olmasına neden oluyo.bu yüzdende ışık dolgusu yaptırıcam fakat merak ettigim dolgunun içeriğinde ne var?diğer dolgulardan farkı nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Işık dolgusunun diğer dolgulardan en önemli farkı içeriğinde bulunan hyalüronik asit maddesinin çapraz bağlarının değiştirilmesi ve uygulandığı alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini göstermesidir. Hyalüronik asit, birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Vücudumuzda da doğal olarak bulunan hyalüronik asit, kendi hacminden bin kat fazla su tutabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede enjekte edildiği bölgede uzun süre kalıcılığını korumaktadır. Ayrıca içeriğinde yer alan protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde cildin yeniden yapılanması sağlanmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar