Göz Altı Işık Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Göz altındaki kırışıklıklar ve morluk için göz altı ışık dolgusu düşünüyorum. Bunun herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gözaltı ışık dolgusu gözaltına ince kanül yardımıyla uygulanıyor. Burada hekimin tecrübesi oldukça önemli. Uygulama bölgesine, ışık dolgusu çok yavaş tatbik edilmelidir.Kanülle uygulanan göz altı dolgusunda morluk riski yok denecek kadar azdır ve konforludur. İşlem sonrasında hafif bir ödem görülebilir, ancak bu durum 7-14 gün arasında ortadan kalkacaktır.

Doktor hanım,göz altlarımda oluşan torbalanma ve halkalar için ışık dolgusu tedavisine başlamak istiyorum ama 48 yasındayım ve işlemin yan etkileri var mıdır ve beni ne kadar etkiler?? merak ediyorum.beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gözaltı ışık dolgusu, genellikle otuzlu yaşlarda başlayan ve yaşlandıkça artan gözaltı morlukları, gözaltı torbaları, şişliklerin giderilmesinde ve sağlıklı bir görünüm elde edilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Bu işlemle göz altları daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmaktadır. Işık dolgusunun ana maddesi, hyalüronik asittir. Aynı zamanda içeriğinde antioksidan, amino asit ve vitaminler de bulunmaktadır. Vücutta hafif kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi olmamaktadır. Ayrıca genellikle ağrı, kızarıklık ve morluk oluşmadığından iyileşme süreci kısa sürmektedir.

Hocam dolgu uygulamları ciltte morluk yada şişliğe neden olabiiyomuş.göz altına uygulanan ışık dolgusununda bunlar gibi yan etkileri var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altlarında yaşla birlikte ya da çevresel faktörlerden kaynaklı çökme, şişkinlik, morluk görülebilmektedir. Işık dolgusu tüm bu cilt problemlerini gidermeye yönelik uygulanan medikal bir tedavidir. Işık dolgusunda kullanılan hyalüronik asit vücut tarafından üretilen ve su tutma özelliğiyle cilde nem, hacim kazandıran bir polisakkarittir. Diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak Işık dolgusunda enjeksiyon deriye değil kemiğe uygulanmaktadır. İşlem sırasında ve sonrasında ağrı oluşmaması için işlem görecek bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır. Tedavi sonrasında nadiren de olsa bölgede kızarıklık veya hafif morarma görülebilmektedir, fakat bu etkiler birkaç saat içerinde geçmektedir. Gözaltı ışık dolgusu diğer uygulamalara göre yan etkilari daha az olan bir işlemdir ve görülen etkiler geçici ya da kısa sürede tedavi edilebilir durumlardır.

Hocam bundan 2 sene önce göz altı ışık dolgusu yaptırmıştım. Ama hiç memnun kalmadım. Neyse ki hemen geçti etkisi. Oysa şişlik ve kızarıklık baya geçmemişti.Ben de korktum tekrar yaptırmaya. Bir kez de size sormak istedim.Değer mi bu sorunları çekmeye diye. göz altı morluklarına uygulanan ışık dolgusunun ciddi yan etkileri varmıdır?teşekürler

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı sorunları için özel geliştirilen Işık dolgusunda dolgu maddesi olarak Hyalüronik asit kullanılmaktadır. Vücutta doğal olarak bulunan Hyalüronik asit, cilde kaybettiği nemi ve hacmi kazandırmaktadır. Ayrıca içeriğindeki amino asit, antioksidan, vitamin ve mineraller cildi yeniden yapılandırmaktadır. Işık dolgusunun içeriğindeki doğal maddeler sayesinde ciddi yan etkiler oluşmamaktadır. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık ve şişlik olabilmektedir. Ancak bu belirtiler birkaç gün içerisinde geçmektedir. Bahsettiğiniz yan etkiler, işlem tecrübeli bir hekim tarafından yapılmadığı, uygulama doğru dozda ve yöntemle uygulanmadığı için yaşanmış olabilir. Bu tip yan etkiler dışında herhangi ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulamanın ardından kişi günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Doktor hanım,43 yasındayım ve göz altlarımda ve göz cevremde morluk,torbalar ve kırışıklıklar var.sıtenizde bu sorunlara ışık dolgusununu önermişsiniz.fakat etkileriyle ilgili çok fazla birşey yazmıyor.acaba işlemin yan etkisi varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz çevresi hassas bir bölge olduğundan dolayı, işlem mutlaka tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalıdır. Tedavi sonrasında nadir de olsa bölgede hafif kızarıklıklar, şişme veya küçük morluklar görülebilmektedir. Fakat bunlar ya işlemden kısa süre sonra ya da maksimum bir hafta içerisinde kaybolmakta ve tedavinin sonuçları gözle görülebilir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar