Göz Altı Morluğu Kimlerde Görülür?

29 yaşındayım ama göz altlarımdaki morluklardan şikayetçiyim bu kadar morluğun genç yaşta görülmesi normal mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı morlukları; gözlerdeki yorgunluk, uyku düzensizliği, gözlerin ışık, bilgisayar, televizyon gibi unsurlara fazla maruz kalması, göz altı ve çevresindeki pigmentlerin yoğun olması göz altındaki derinin ince olması gibi nedenlerle oluşabilmekte. Genç-yaşlı, kadın-erkek ayrılmaksızın herkeste göz altı morluğu görülebilir.

Merhaba doktor hanım 21 yasındayım ve son zamanlarda göz altındaki koyu halkalar gitikçe belirgin olmaya basladıı.dinç ve canlı biri olmama ragmen bu morluklar beni yorgun ve bitkn biri gibi gösteriyor.göz altı morluğu neden olur ve kimlerde görülür?çözümü varmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kişiyi bakımsız ve yorgun gösteren göz altı morlukları, kadın ve erkek herkeste görülebilen göz kusurlarından biridir. Birden fazla nedeni olabilen göz altı morluklarının en büyük nedeni, yaşlılıktır. Ayrıca morlukların oluşmasında genetik yapı, stres, yorgunluk ya da uykusuzluk gibi faktörlerde etkili olabilmektedir. Henüz çok genç olduğunuz için sizin durumunuzda bu etmenlerden birisi göz altı morluklarına sebep olabilir. Bu morlukları kapatmak için kullanılan kozmetik ürünler ise cildi tahriş edebilmekte veya belirgin bir iyileşme sağlayamabilmektedir. Morluklar dahil diğer tüm göz çevresi sorunlarından kurtulmak için hyalüronik asit içeren ışık dolgusunu önerebilirim.
Vücudumuzda da doğal olarak bulunan Hyalüronik asit, cilde güvenle uygulanabilmektedir.

Merhaba, göz altlarımda koyu halkalr var, göz altı morluğu kimlerde ve neden görülür?bilgilendirirseniz sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Çoğu kişinin muzdarip olduğu göz altı morluklarına uyku düzensizliği, stres veya kozmetik ürünlere olan alerji gibi sorunlar sebep olmakla birlikte asıl neden genetik yapıdan da kaynaklanabilmekte ve bundan dolayı çocuklarda da görülebilmektedir. Dolgu tedavisi, sizi şikayetlerinizden kurtarabilmekte ve göz çevresinin gençleşmesine, göz altı morluklarının azalmasına katkı sağlamaktadır.

27 yaşındayım Buket hanım henüz çok genç bir yaştayım ama yeni tanıştığım insanlar beni tanımayanlar benim yaşımı 30 ve üstü tahmin ediyorlar.cildimde sadece göz altı morluğum var.Kırışıklık gibi şeyler yok. Ama morluklar var.göz altı morluğu kimlerde görülür sebepleri nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı morlukları genç, yaşlı, kadın veya erkek herkeste görülebilir. Beslenme bu konuda büyük önem arz eder. Kötü beslenme, özellikle protein eksikliği, vitamin noksanlığı, demir fakirliği, C vitamininden yoksunluk da göz çevrenizin morarmasına sebep olabilir. Genetik ve çevresel nedenlere bağlı olarak oluşabilir. Bunun yanında aşırı tuz tüketimi, stres, yorgunluk ve uykusuzluk da gözaltı morluklarına sebep olabilir.

İyi günler ben göz altı morluğu kimlerde görülür neden olur bunu merak ediyrm.Bilgiler için tşk.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alerjik rahatsızlıklara sahip kişilerde göz altı morlukları sıklıkla görülebilmektedir. Göz ve burun akıntılarıyla birlikte damarlarda biriken kan, damarların belirginliğini arttırarak göz altı bölgesinde mor bir görünüm oluşmasına neden olabilmektedir. Sağlıksız beslenen kişilerde de göz altı morlukları görülebilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar