Göz Altı Işık Dolgusu Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Göz çevresindeki kırışıklık, sarkma , içe çöküklük için göz altı ışık dolgusu yaptırmak etkili olurmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusuyla, yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar tedavi edilebilirken göz altı morluklarında da bir azalma sağlanır.

merhabalar doktor hanım. Benim göz altımdaki morluklar şişlik ve biraz kenarındaki çukurlaşmalardan yana şikayetlerim var. Bunlar nasıl geçer? Göz altı ışık dolgusunu buldum internette araştırırken. Göz altı ışık dolgusu hangi amaçlarla uygulanır? Bu bir çözüm olurmudur?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Alt göz kapağımızın altında bulunan ve gözyaşı oluğu olarak adlandırılan kanal, yaş ilerledikçe derinleşerek daha yorgun ve yaşlı görünmemize neden olabilmekte. Yine göz altında bulunan torbalar, siyah halkalar ve çukurluklar da çoğu kadın ve erkekte estetik bir sorun teşkil etmektedir. Göz altı ışık dolgusu da bu tip problemlerin tedavisinde uygulanan bir işlemdir.

İyi günler hocam acaba anlatabilir misiniz göz altı ışık dolgusu hangi amaçlarla uygulanır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusu göz altında oluşan halkalar, morluklar, ince çizgiler, göz altı torbaları, alt göz kapağı altında bulunan göz yaşı oluğu adı verilen ve yaş ilerledikçe derinleşen göz yaşı oluğunun estetik tedavisinde kullanılır.

Genel olarak kozmetik işlemlerle ilgili hiç bilgim yoktur ama göz altı ışık dolgusu düşünüyorum. Göz altı ışık dolgusu hangi amaçlarla uygulanır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaş ile birlikte cildimizde bulunan kolajen seviyesinin azalması göz çevresinde daha fazla kırışıklık, göz altında torba ve çukurlar oluşturabilmekte. Koyu halkalar ve torbalar düşük yoğunluklu hyaluronik asit veya dermal dolgu maddeleriyle kolayca tedavi edilebilmektedir. Göz altı ışık dolgusu adı verilen bu işlem yaklaşık 5-10 dakika sürer ve sonuçlar anında gözleniyor. Uygulama, yüze daha tazelenmiş ve canlı bir görünüm vermektedir.

Buket hanım benm arkadasım göz altında bence pek bir problem olmamasına rağmen ışık dolgusu yaptırdı. Tmm güzel görünüyor ama bence gerek yoktu.Göz altı ışık dolgusu hangi amaçlarla uygulanır. Örneğin benim göz altı çukurlarım var hafif de çizgi ve koyuluk var. Bende işe yararmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı ışık dolgusu, genetik ve dış etkenlerden dolayı göz altlında oluşan koyu renkli halkalar, torbalar, şişlik, morluk ve çökme gibi problemlerin tedavisinde göz altı ışık dolgusundan faydalanılabilmektedir. Yaşlandıkça daha da derinleşen göz oyuklarını doldurarak, gözlerin altındaki halkaların görünümünü yumuşatır. İşlem öncesi lokal anestezi yapan krem sürülür, ürünün içinde de ayrıca anestezik madde bulunur. İşlem, göz altına aydınlık verdiği için ışık dolgusu adını almıştır.

Hocam, göz altıı ışık dolgusu hangi amaçlarla uygulanmaktadır?etkisi ne kadar sürer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gözaltı ışık dolgusu; göz altı torbalarının, morlukların, şişliklerin, yorgunluğa bağlı çöküklüğün ve ince çizgilerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Göz altı dolgu uygulamalarında dolgu maddesi olarak cilde nem ve elastikiyet sağlayan hyalüronik asit maddesi tercih edilmektedir. Ayrıca Hyaluronik asit ciltte zamanla eriyen ve hyaluronidaz ile eritilebilen bir dolgu olduğundan güvenle kullanılabilmektedir.
Uygulamanın kalıcılığı kişinin cilt problemine göre değişiklik göstermekle beraber ortalama olarak 12-18 ay kadar sürmektedir.

20 li yaşlarımdan bu yana göz altımdaki koyuluktan şişlikten rahatsız oldum. Ancak ilk etapta kremlerle masajlarla geçirmeye çalıştım neyazıkkı olmadı. Şimdi ışık dolgusunu deneme zamanım geldi. Göz altı ışık dolgusu hangi amaçlarla yapılır?kaç seans uygulanır?Benim şikayetlerim için uygunmudur.Bu arada artık yaş 31.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gözaltı ışık dolgusu uygulaması; gözaltı torbalarının ve morluklarının, karanlık ve grimsi görüntünün, yorgunluğa bağlı çökmelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bunların yanında göz çevresinde bulunan ince çizgilerin ve kazayağı çizgilerinin giderilmesi de hedeflenir. Genelde tek seans uygulama yeterli olmaktadır. Fakat göz çevresi sorunlarının boyutuna, kişinin cilt yapısına, kullanılan miktara bağlı olarak ikinci seans uygulanabilmektedir. Uygulama, ince uçlu iğnelere sahip enjektörler aracılığı ile göz altı ve çevresindeki dokulara enjekte edilir. Uygulama sonrasında, günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar