Gözaltı Işık Dolgusu Zararı ve Yan Etkisi Var Mıdır ?

40 yaşındayım ve 30 lu yaşlarımdan itibaren göz altımda morluklar oluşmaya başladı. Bu durumdan artık rahatız olmaya başladığım için ışık dolgusu yaptırmak istiyorum yalnız öte yandan işlem sonrası bir yan etki ya da komplikasyon olur mu diye endişe ediyorum çünkü cildim çok hassas. Bu işlemin herhangi bir zararı veya yan etkisi var mıdır ? Örneğin göz altı çökmesi gibi bir durum yaşanır mı ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gözaltı ışık dolgusu diğer işlemlere oranla risk ve yan etki durumu çok düşük seyreden işlemlerdir. Görülen komplikasyonlar da geçici veya tedavi edilebilir durumlardır.
Dolgu uygulaması sırasında ince iğneler kullanılsa da hastanın cildi hassas ise hafif kanama meydana gelebilir.Bu yüzden gözaltı dolgusu çok ince kanüllerle yapılmalıdır. Dolgu maddelerinin birçoğu alerjik test gerektirmese de eğer hastanın alerji konusunda sorunlu bir geçmişi varsa alerjik testlerin yapılmaması durumunda istenmeyen alerjik reaksiyonlar görülebilir. İşlem sonrasında çok az görülen bir durum da işlem gören bölgede kızarıklık veya morarma durumudur. Böyle bir durum yaşandığı takdirde 72 saat içinde geçmesi beklenir. Göz altı ışık dolgusu içeriği zaten vücutta da olan hyluronik asittir. Göz altı çökmesi ya kemik yapının geride ve küçük olmasından ya da yumuşak doku eksikliğinden olur. Bunun dışında, yaş ile oradaki yumuşak doku aşağıya kayabilmekte. Işık dolgu çöküntü olan bölgedeki kemiğin üzerine uygulanır ve bir zararı yoktur.

İyi akşamlar benim aklıma takılan bir konu var bu kışi ilk defa göz altı ışık dolgusu yaptıracağım. Bazen kötü sonuçlanan haberler görüyorm. Gözaltı ışık dolgusu zararı ve yan etkisi var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Gözaltı ışık dolgusunun göz çevresine herhangi bir yan etkisi yoktur. Şişme veya kızarıklık yaşansa da bu işlem sonrasında görülür ve geçicidir. Bunun yanı sıra, unutulmamalıdır ki hep hatırlattığım gibi en doğrusu operasyonu yapan doktorunuza danışmanızdır.

Hocam göz altı ışık dolgusunun diğer dolgular gibi cilde zararları var mıdır? uyguşlamanın yan etkileri nelerdir?morluklar için tedavi olamk stiyorum fakat etkileri ve iyileşme süresi beni biraz korkutuyor…

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Işık dolgusu tedavisinde kullanılan dolgu maddesi hyalüronik asit ve yapılandırma kompleksinden oluşmaktadır. İnsan vücudunda doğal olarak bulunan Hyalüronik asit, enjekte edildiği yerde uzun süre korunabilmekte ve cilde ihtiyacı olan nemi kazandırmaktadır. Her enjeksiyon işleminde olduğu gibi ciltte hafif kızarıklık ve şişlik oluşabilir, ancak işlemin diğer dolgulardan farkı oluşan bu yan etkilerin birkaç gün içerisinde tamamen geçmesidir. Ayrıca Işık dolgusunun başka herhangi bir yan etkisi ya da zararı da bulunmamaktadır.

meraba, göz altımda biraz çukur bir görüntü var. damarlarım da biraz belirgindi hep zaten. çukurlaşma olmasaydı yine damarlı görüntüyü sorun etmezdim ama artık bir çaresine bakmak istiyorum. göz altıışık dolgusunu denemek gibi. göz altı ışık dolgusunun zararları veya yan etkileri var mıdır??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaş, genetik faktörler, kilo kaybı, UV ışınlar, hormonal değişiklik gibi pek çok faktörün etkisiyle vücutta bulanan hyalüronik asitte azalmalar meydana gelmektedir. Bu da cildimizde kırışıklıklar, çökmeler ve sarkmalar veya morluklar oluşmasına neden olmaktadır. Gözaltı Işık dolgusu, bütün bu problemler için kullanılıyor. Cilde zarar vermeyen ucu künt özel kanül yardımıyla bölgeye göz çevresine uygun hale getirilmiş özel dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Böylece uygulama yapılan alanda morluk ya da şişlik görülme ihtimali daha düşük olmaktadır. Ayrıca özel kanüller sayesinde işlem sırasında ağrı ve acı hissi olmamaktadır. Tedaviden sonra oluşabilecek yan etkiler hafif kızarıklık ve ödemdir. Ancak birkaç gün içinde bu etkiler kendiliğinden geçmektedir.

buket hanım,ışık dolgusu hakkında bi sorum olacak, acaba tedavinin zararı ve yan etkisi var mıdır? Çünkü ben 4 gün önce uygulama yaptırdım ve hafif şişme ve morarma geçmedi. Bu durum geçerkse sorun yok ama geçmezse yan etkisi var mı diye endişeye kapıldım. tşklr.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hassas cilt tipine sahip kişilerde, işlemin yapıldığı bölgelerde cilt yüzeyinde kızarıklıklar ya da hafif şişme oluşabilir. Bu kızarıklıklar veya şişlik birkaç saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Yan etkiler geçene kadar uygulama yapılan bölgeye krem ya da kozmetik ürünler ile müdahale edilmemeli ve ovuşturulmamalıdır. Henüz uygulamanız çok yeni. 3-4 gün daha bekledikten sonra, şikayetleriniz geçmezse doktorunuzdan kontrol randevusu alabilirsiniz.

Benim ünlülerin de sıklıkla uyguladıklarını duyduğum göz altı ışık dolgusu tedavisinde merak ettiğim bu dolgu tedavisinin zararı veya herhangi bir yan etkisi var olup olmadığı. Bilgi için tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Uyguladığımız göz altı ışık dolgusu işlemi ile, göz altlarında sağlıklı, aydınlık ve dinç bir görüntü sağlamaktayız. Göz altlarında çukurlaşma, morarma, şişlik, çöküklüklerin görünümünü ortadan kaldırmaya yarayan bu işlemin, tek seansta uygulanması hasta için büyük bir avantaj oluşturur. Kısa süren ve etkisini hemen gösteren bir uygulamadır. Etkisi kaybolduğunda tekrar uygulanmasında bir sakınca yoktur. Yan etkileri yok denecek kadar azdır.

Iyi uyumama, dinlenmeme rağmen göz altımdaki çukurlar yüzünden hep yorgun bir ifadem var. göz altı ışık dolgusu yaptırsam bi zararı veya yan etkisi olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altında özellikle morluk ve çöküntü şikayeti olan kişilerde göz altı ışık dolgusu, çözüm için etkin bir tedavidir. Mini enjeksiyonlarla işlem yapılır. Göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı ortalama 1-2 yıl
civarındadır. Sürenin tamamlanmasından sonra tekrar uygulama yapılabilir.. Uygulama tekrarındaki artış ile kalıcılık süresi artar ve şikayetlerde azalma görülür. Mini enjeksiyonlar nedeniyle, işlem bölgesinde, nadiren morarma yaşanabilir. Ancak 3 ila 5 gün içerisinde ortadan kalkacak yan etkilerdir.

Merhaba hocam, her sabah kalkıp aynaya baktığımda çökmüş gözaltlarımla karşılaşıyorumm ve yogun bir göz/ yüz görüyorum. Göz altı ışık dolgusu yaptıranların pek çoğunun memnun kaldığını duydum Merak ettiğim göz alltı ışık dolgusu yaptırırsam herhangi bir zararı veya yan etkisi var mıdır olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz Altı Işık Dolgusu gözaltı halkalanmaları ve torbalarını azaltan, göz altında ki çökmeleri azaltan aynı zamanda alt göz kapağı morluğunu azaltmak için kullanılan yeni bir dolgu türüdür. Göz altında sarkma, torbalanma ve kırışmanın yaşandığı göz çevresinde ışık dolgusu oldukça etkili olabilmektedir. Göz altı dolgusu yapıldıktan sonra hafif ödem görülebilir.Ödem görülürse bir hafta içinde kendiliğinden düzelir.Kanülle uygulama yapılırsa morluk görülme ihtimali hemen hemen hiç yoktur

Göz altlarımda torbalanma var. Uykum düzenli, sürekli bilgisayara bakmıyorum, TV yi yakından izlemem bol su içerim ama yine de son 3 yıldır ne krem kulandıysam geçmedi. Göz altı ışık dolgusunun faydası olur mu ve işlemin zararı herhangi bir yan etkisi vs bulunuyormu??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Söz ettiğiniz şikayetler için göz altı ışık dolgusu tedavisinden faydalanabilirsiniz. Her enjeksiyon ile yapılan işlemde olduğu gibi morarma ya da şişme çok nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler 3 ile 5 gün arası bir sürede tamamen görünmez hale gelir. Bu anlamda ürünün başka herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Herhangi bir zararı da bulunmamaktadır.

Göz altı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum bunun zararı ve yan etkisi var mıdır? Kalıcı bir uygulamamıdır? Canım benim çok tatlıdır hocamm çok acıtır mı?Teşelkkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eğer göz altı ışık dolgusu işlemi bu konuda eğitim almış tecrübeli hekimler tarafından klinik ortamda yapılırsa meydana gelebilecek yan etkiler minimaldir. Bu yan etkiler de işlemin olduğu bölgede enjeksiyon girişinin sebep olduğu travmaya bağlı olarak meydana gelebilecek ufak kızarıklar ve şişliklerdir. Bunlar geçici olup, işlemden sonra sosyal yaşama dönmeye engel olabilecek seviyede değildir.

Olduğumdan daha yorgun bitkin ve uykusuz görünüyorum. Göz altılarımdaki şişliklerden ve toparlanmalardan dolayı. Bu yüzden göz altı ışık dolgusunun işe yarayacağına inanıyorum. Katılır mısınız?Bu işlemin zararı veya herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Göz altı morlukları ve göz altı halkaları, genetik ve yapısal olarak göz kapağı derisinde pigmentasyon artışına bağlı olarak meydana gelebilir ya da uykusuzluk, düzensiz yaşam biçimi, alkol, sigara kullanımı gibi nedenlerle göz çevresindeki dolaşımın yavaşlamasına bağlı oluşabilir. Göz altı ışık dolgusu öncelikle göz altı çukurunun güvenli bir şekilde düzeltilmesini, yeniden yapılanmasını sağlıyor. İçindeki yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde göz çevresi derisinin kalitesini yüksek oranda artırırken morluklar üzerinde de etkisi oluyor. Hastalar uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamlarına dönebilir. tecrübeli bir hekime baş vurarak ve mutlaka uygulanan ürünün markası ve kalitesi hakkında bilgi alarak işlem yaptırmakta fayda var. Bunlar gözetildiği takdirde herhangi bir zararı ve beklenmeyen yan etkiler oluşmayacaktır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar