Cildimiz, bizi her şeyden koruyan bir savunma kalkanı ve vücudumuzun en büyük organıdır. Yaşımız ve cilt tipimiz ne olursa olsun hepimizin istediği pürüzsüz, kusursuz bir cilt yapısıdır. Bunun için iyi bilinmesi gereken, cildimize ihtiyaç duyduğu gerekli özeni ve bakımı göstermek. Bu noktada önemli olan ise cilt tipimizi tanıyıp, onun ihtiyaçlarına ve isteklerine göre günlük bakımları, derinlemesine temizliği ihmal etmemek ve doğru klinik bakımların uygulanmasıdır.

İnsan doğası gereği her zaman daha genç ve güzel olmak ister. Yaşantımızın her gününde sağlıklı, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için cilt bakımına özen göstermek gerekmektedir. Cildinize ne kadar iyi temizler, uygulayacağınız doğru ve etkili bir cilt bakımıyla, leke ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak, yüzde çıkan sivilce ve benzer problemlerden arındırarak arzu ettiğiniz tene kavuşabilir o kadarda geç yaşlanmasını sağlarsınız.

Günlük hayatın yoğun temposu cildimizi eskiten nedenlerden biridir. Belirli aralıklarla yapılacak bakımlar, cildin doğal yapısını koruyabilir ve olumsuz etkiler en aza indirilebilir. Cilt bakım uygulamaları birçok farklı yolla sağlanabilir. Cildinizi derinlemesine arındırmak, daha temiz ve canlı bir cilde sahip olmak, çevresel faktörlerden korunmak için profesyonel ellerde yapılabilen bakımlarla cildin uzun süre tazeliğinin ve sağlığının korunması mümkündür. Önemli olan nokta, doğru bir cilt analizi yapılması, bakımda kullanılan ürünlerin ve işlemlerin cildin özelliklerine uygun olmasıdır. Kişinin günlük aktivitesini engellemeyecek gözeneklerin temizlenmesini sağlayan kimyasal peeling ve cildi besleyen oksijen terapinin yanı sıra, cilt tipi ve ihtiyacına göre lazer tabanlı tedaviler kullanılır.

Peeling Şart!
Uzman tarafından yapılan derin temizlik ve ardından da cilde uygun ürünler kullanılması şarttır. Cildiniz için her şeyden önemlisi olan cildimizi tanımalı ve neye ihtiyacı olduğunu belirlemeliyiz. Özellikle klasik cilt bakımlarından sıkılmış ve ‘enjeksiyona hazır değilim’ diyenler için çok farklı bakımlar, uygulanabilmekte. Cildin pürüzsün olmasını sağlayabilmek, canlandırmak, gençleştirmek ve iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonlar ile soyma işlemi (kimyasal peeling) son zamanlarda kadınların tercihlerinin başında geliyor. Bu tedavide cildin canlılığını, kalitesini ve dinamizmini artırmak için deriye yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır. Kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri, çiller, gözaltı torbalanmaları ve morlukları bu uygulamadan fayda görür. Kırışıklık ve çizgi karşıtı bakımlar özellikle erkeklerin de öncelikleri arasında yer almaktadır. Uzmanınız tarafından gerçekleştirilen cilt analizinin ardından sizin için uygun olan peeling yöntemi seçilir. Uygulanan peeling’lerle deride oluşturulan soyulmanın ardından yeni deri gelir ve yeni gelen cildin dokusu ve rengi daha düzgündür. Ardından emilime açık hale gelen deriye hyalüronik asit ve vitaminler uygulanabilir. Böylece kırışıklıklar azalması, cildin daha canlı ve genç görünmesi sağlanır.

ClearLift ile Işıltılı Cilt
Cilt bakımında lazer tabanlı uygulama kullanarak gerçekleştirilen ClearLift Lazer, cilt dokusunu ve tonunu pürüzsüzleştirme, pigmentasyon lekelerini, güneşin yarattığı olumsuz etkileri, kahverengi yaşlılık lekelerini azaltmak ve koyu lekeleri aydınlatmak için kolajen geliştiren bir lazer tedavisidir. Kısa sürede tedavi bölgesindeki cilt yapısında gözle görülür iyileşme sağlanır. Çok yönlü tedavilerinde ciltteki pigment ve vasküler lezyonları, sivilce lekelerinin yara şeklindeki görünümünü azaltmaktadır ve daha da fazlası için kullanılabilinir. ClearLift, non-ablatif lazer tedavisi ile cildin dış katmanlarına zarar vermeden, hiç ağrı ya da kesi olmadan, gözle görülür sonuçlar sunar. ClearLift lazer aynı zamanda, foto-yaşlanma hasarını azaltmak ve cilt sıkılığını sağlamak, kollajen dokuyu güçlendirmek, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için cilt altına derin nüfuz ederek çalışmaktadır. Uygulama cildinizin yapısını iyileştirmek, temizlemek için gözenekleri küçültmek, sivilce izlerini ve melazma gibi pigmentasyonun dağılmasında cildin yeniden yapılanmasında yardımcı olur. Uygulama son derece etkili ve hızlıdır seanslar genellikle 20 dakika sürer. Etkileyici sonuçlar almak için 3-5 uygulama yeterlidir. Seanslar 7-15 günde bir yapılabilir. Sonuçları 1 ay içinde görülmeye başlanır, 3-6 ay sonra ise etki maksimum seviyeye çıkar. Hasta kızarıklık veya şişlik olmaksızın tedavi sonrası hemen normal rutin hayatına geri dönebilmektedir.

OxyGeneO Cilt Terapisi
Cilt hücrelerine daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak daha taze, daha genç ve parlak gözüken bir cilt yaratmayı amaçlayan OxyGeneO terapisinin ilham kaynağı doğal kaplıcalardır. Uygulamanın amacı cildi canlandırmak, daha duru ve taze bir cilt yaratmak. Yöntemde vücudun kendi doğal mekanizmalarının da kullanılması sağlanıyor. Doğal kaplıca tedavilerinin cilde oksijen sağladığı biliniyor. Bu uygulamanın çıkış noktası da kaplıcaların cilt üzerinde sağladığı olumlu etkisidir. Bu etkiyi taklit ederek tedavi yapılan bölgedeki cilt hücrelerine oksijen gönderen zincirleme reaksiyonun oluşması tetikleniyor. Aynı zamanda Magnezyum askorbil fosfat, kojik asit ve retinol gibi anti-aging maddelerin cilde iletildiği bir tedavi yapılıyor. Kırışıklıkların yumuşamasına ve ince çizgilerin giderilmesine, aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşmasına, matlaşmış ve doğallığının kaybetmiş cildin canlı, taze görünmesine yardımcı oluyor. Ciltteki güneş ve pigmentasyon lekelerinin hafiflemesini amaçladığı için cilt rengini düzenlenmeye de yardımcı oluyor. Uygulama sonrasında fark hemen görülmeye başlıyor. Belirli aralıklarla birkaç kür uygulanıyor. İşlem sonrasında kişi normal yaşantısına geri dönebiliyor.

Hydrafacial MD
Mevsim değişikliği nedeniyle, cildimiz yorgun, sivilceleniyor ve nemini kaybediyor. Cildimizi temizleyip, doğal bir ışıltı kazandıracak ve canlı gösterecek bir sistem Hydrafacial. Hydrafacial MD cilde ışıltı kazandırırken, derinlemesine temizliğini cildimizde hissedebiliyoruz. Bu sistem; gözenekleri temizlerken, sivilce ve siyah noktaları uygun seans tekrarlarıyla giderebiliyor. Uygulama; derinlemesine temizlikle başlıyor devamında, cildin ihtiyacı olan mineral, antioksidanları ve nemi sağlayarak cildi tazeliyor. FDA onaylı cilt bakım sistemi olan Hydrafacial, akne veya leke tedavisi için de kullanılırken, derinlemesine temizlikle beraber doğal meyve asitlerinden oluşan kürü ile de cildi ciddi anlamda besliyor ve iyileştiriyor.