Hassas Ciltler HydraFacial Yaptırabilir mi?

Hassas ciltler HydraFacial yaptırabilir mi? Hangi mevsimlerde yaptırmak gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial cildi temizleyip, nemlendirip beslerken ve aynı zamanda cildi tedavi eder ve cildi tahriş etmeden derinlemesine temizlik sağlar. Dolayısıyla en hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine her mevsimde uygulanabilmektedir.

hydrafacialın diğer cilt bakımlarından farkı var mı? birde erkeklerde ve kadınlarda uygulanmasında ne gibi farklılıklar vardır?Hassas ciltler de Hydrafacial yaptırabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacialın klasik yöntemlerden farkı; temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemlerinin tek seferde yapıldığı profesyonel cilt bakım sistemi olmasıdır. Cildin nemini koruyarak ve elastikiyetini artırarak canlanmasını, yenilenmesini sağlamaktadır. Kırışıklıklarda, lekelerde, yağlı ciltlerde siyah noktalarda ve aknelerde etkili sonuçlar alınmaktadır. Hydrafacial her yaş grubundan kişiye ve en hassas ciltlere her mevsim uygulanabilmektedir.

Merhabalar, yüz cildim o kadar narin ki farklı marka bir nemlendirici bile kullansam hemen kızarıklıklar oluşuyor. Ben T bölgemde oluşan yağlanmya bi çare arıyorum. Hassas ciltler için hydrafacial diye bi yöntem olduğunu duydum. Zararsız bir şekilde hassas ciltliler de bunu yaptırabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial, her türlü cilt tipine sahip kişilere uygulanabilen bir cilt yenileme tedavisidir. Hassas ciltleri tahriş etmez. Cildiniz daha fresh görünüme sahip olmakla birlikte, çeşitli cilt sorunlarınızdan da büyük ölçüde kurtulmuş olursunuz. Uygulama sonrasında normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

En ufak bir kremde tonikte cildim tahriş olabiliyor. Bir süredir kendimi çok saldım. Cildimi yeniden nemli, temiz ve canlı gösterecek bir cilt bakımı var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial cilt bakımı sizin için uygun olabilir. Bu cihaz ile cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma ve akne tedavisi işlemleri yapılabilmekte. Cildin tahriş olması, yaşlanma belirtilerini arttırıyor. Ancak Hydrafacial, cilde hem nem veren ve tahriş etmeyen bir tedavidir.

20 yaşındayım ve cildim çok hassas. Hydrafacialı hassas ciltler yaptırabilir mi ve işlemde herhangi bir yaş sınırlaması var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial cihazı ile yapılam işlemlerde bir yaş sınırlaması yoktur. Tüm yaş gruplarında koyu ve açık tenlere rahatlıkla uygulanan bu cilt bakımı, ayrıca hassas ciltlere de uygundur.

Genel olarak cildimden memnunum. Büyük bir problemim yok ama cildimi korumak istiyorum. Daha önce ne bir peeling ne bir lazer hiç bir şey yaptırmadım. Dolayısıyla hafif ve zararsız bir şeyle başlamak istiyorum.İnternette hassas ciltlere en çok hydrafacial öneriliyor. Katılır mısınız?Kaç seans uygulanmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Profesyonel bir bakım olan HydraFacial ile derideki üst tabakayı vakum yardımıyla temizleyerek daha hassas ve derin bir uygulama yapılır. Hydrafacial, sadece cilt yenileme ve leke tedavisi amaçlı değil, ışıltınızı daim kılmak ve cilt sağlığını korumak için de ayda bir uygulanabilir.

Bazı kişilerin yüzünde makyaj yokken bile pırıl pırıl parlıyor. Bir arkadaşıma sordum hydrafacial yaptırmışlardır dedi. Ama dikkat et senin tenin çok hassas dedi. Acaba hassas ciltler hydrafacial yaptırabilir mi?bakımdan sonra hemen ışıldar mı cildim?Faydası nedir tam olarak?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial bakımı, profesyonel bir bakım olduğu için anında etkisini gösterebilmekte. Bu bakımla, cilt nemlendiriliyor. Neme doyurulan ve kuvvetli anti-oksidanlar sayesinde toksinlerden arındırılan cilt, anında ışıldıyor. Kişiler uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamlarına geri dönebiliyor çünkü cilde herhangi bir hasar verilmiyor. Uygulama sonrasında, ciltlerindeki ışıltı hemen fark edilebiliyor.

Yüzümde çok hassas olduğundan hm yaştan hem de güneşten kaynaklı lekeler oluştu ve birçok krem denememe ve güneşten korunmama rağmen geçmedi. Hydrafacial denemek istiyorum ama hassas ciltler hydrafacial yaptırabilir mi tavsiye eder misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hydrafacial kişinin cildi için yaptırabileceği önemli uygulamalardan biridir. En hassas ciltlerde bile güvenle yapılan bir işlem. Hydrafacial işlemi ince çizgileri, güneş lekelerini ve aşırı yağlanmayı giderebilmektedir.

Cildim çok cansız ve sağlıksız görünüyor. Ufak tefek çizgilerim de var. Ama cildim çok hassas. Hydrafacialı hassas ciltler de yaptırabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

HydraFacial MD en hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bir cilt yenileme sistemi. Cilt sağlığını uzun süre korumak, cilt hasarlarını gidermek , ciltteki hafif kırışıklıklar vb.farklı problemlere cevap verebilmektedir.

Hemen kızaran ve peelingte bile pütür pütür olan bir cildim var.Son zamanlarda yüzümü baya dinlendirdim kendine geldi biraz toparladı ama şimdide çok kuru ve cansız olmasından rahatsızım. Hassas ciltler için hangi bakımı önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cildinin kuru ve cansız göründüğünü düşünenler, aşırı yağlanma ve yüzeysel kırışıklıklarından şikâyetçi olanlar için Hydrafacial iyi bir seçenektir. Çünkü, cilde zarar vermeden sağlığını geri kazandırarak, iyileşme ve gençleşme etkisi sağlayan bir uygulamadır. Cilt temizliği ve bakımını aylık rutin olarak öneriyoruz. Cilt analizi yapıldıktan sonra, cilt tipinize göre 4-6 seans arasında uygulanıyor. Yılda iki kez bu serinin tekrarlanması cilt sağlığınız için etkin sonuçlar veriyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar