Cilt Bakımı İçin Sakallarımı Kestirmem Gerekir mi?

Yüzdeki aşırı yağlanmalar ve burundaki siyah noktalardan dolayı yaptırılacak cilt bakımı için sakalları kestirmek gerekir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Klasik cilt bakımında uygulanan dermakozmetik ürünler ile ciltteki aşırı yağlanmaları en aza indirebilmek mümkündür. Aynı zamanda burun üstündeki siyah noktalar için buhar verilerek siyah noktalar detaylı bir şekilde temizlenir. Fakat bazı durumlarda ek seanslar gerekebilir. Klasik cilt bakımı tüm yüze yapılmaktadır fakat problem olmayan sakal bölgesi için sakalları kestirmek gerekmemektedir.

Merhaba 35 yaşında bir erkeğim. Ancak yüzüm için artık bakım yapmamın zamanı geldi diye düşünüyorum. Sakallarım var sakallarımı pek kestiğimde söylenemez. Merak ettiğim konu şu acaba ben cilt bakımı yaptırmak istesem sakallarımı kesmem gerekir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eğer sakal bölgenizde herhangi bir problem yok ise kestirmenize gerek olmadan cilt bakımı yapabiliriz. Cildinizdeki yağlanmaları azaltarak en aza indirgemeyi amaçlayan cilt bakım yöntemleri uygulanabilir.

Hocam merhaba; kirli sakal tarzıma yakıştığı için hep sakallıyım ama genel bir cilt bakımı yaptırmak istiyorum. Cilt bakımı için sakkallarımı kestirmem gerekiyor mu, Yoksa sakallardan vaz mı geçmeliyim?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eğer ki probleminiz sakal bölgenizde değil ise sakallarınızı kesmeye gerek yoktur. Genel kapsamlı cilt bakımında, buhar yöntemini de uygulayarak tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar