OxyGeneo Yeni Nesil Oksijen Teknolojisi yüz bakımında cildinizi yeniden canlandırmak ve cilt renginizi eşitlemek için vücudun kendi doğal mekanizmalarını kullanan yeni bir konsepttir. 

Oksijenin tüm canlılar için önemi herkes tarafından bilinmektedir. Oksijen tüm yaşamsal faaliyetlerde olduğu gibi, cildimizde de oldukça önem arz etmektedir. Vücutta sağladığı tazelenme, toksinlerden arınma ve yenilenme hissi başta olmak üzere bir çok etkisi söz konusudur. 

Cilt bakımı ve yenilenmesi için, cildin toksinlerden ve ölü hücrelerden arındırılması gerekmektedir. Bu doğrultuda cildin üst katmanlarına olduğu kadar alt katmanlarına da derinlemesine etki eden Oxygeneo cilt bakımında kompleks bir etki ile başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

OxyGeneo™’nin cildin üst katmanında amaçlanan etkiyi sağlamak için gerçekleştirilen aşama; eksfoliasyon aşamasıdır. Bu aşamada ‘Capsugen’ tableti kullanılarak cildin üst katmanı nazikçe soyulmakta, böylece ölü hücrelerden arındırılarak taze, yumuşak ve yenilenmiş bir etki sağlanması amaçlanmaktadır.

Diğer aşama infüzyon aşamasıdır. Eksfoliasyon aşamasıyla cilt, bu aşamada verilecek cilt besleyici unsurları aktif şekilde almaya hazırlanmaktadır. Capsugen tabletiyle ölü unsurlardan temizlenen cilt, özel NeoRevive ve ReoBright formülasyonuyla cildin alt katmanlarına kadar emilim göstererek beslenmektedir.

Oksijenlendirme aşaması, cilt yüzeyinde nazikçe patlayan CO2 baloncukları oluşmasını sağlar ve ciltte fizyolojik yanıt oluşturur. Böylece oksijen bakımından zengin kan, uygulama bölgesine yönlendirilmiş olur, kan akışı ve deri metabolizması hızlandırılır.

TriPollar® RF enerjisi, hızlı salınım yapan tripolların oluşturduğu elektromanyetik akımlar yardımıyla; ciltte yeni kolajen sentezi başlatarak cildi yenilemekte, sıkılaştırmakta, yüz ovalini toparlamakta ve etkin şekilde kırışıklık tedavisi sağlamaktadır.

Yeni Ultrasound™ ile oluşturulan ultrasound dalgalar cilt yüzeyinin altına penetre olarak, uygulamaların geçirgenliğini arttırmakta böylece cilde sunulan zengin besinlerin daha aktif şekilde cilt altına ulaşmasını sağlamaktadır. Cilt nemi ve geçirgenliği arttırılarak, daha iyi hücre metabolizması ısısıyla etkili bir bakım sağlanmaktadır.

Oxygeneo kimler için uygundur?

OxyGeneo uygulaması, her cilt tipi ve rengi için uygun olduğu gibi, kadınlar ve erkekler için de uygun bir yöntemdir. Tabi cildinizin ihtiyacı olup olmadığı muayene ile değerlendirilmektedir.

Oxygeneo hangi tedavilere yardımcı olur?

Cilt tonu renk eşitsizlikleri, nemsizlik, ince çizgi ve kırışıklık oluşumu gözlemlenen cilt yapıları, cilt lekeleri ve matlaşma sorunları yaşayan ciltlerde etkili olan bir teknolojidir.