Kırışıklık Tedavisi

Yaşlanma belirtisi olarak algılanan kırışıklık ve çizgiler yüzün hemen her bölgesinde görülebilir. Bu değişim, derideki üst tabakanın incelmesiyle beraber kaçınılmaz hale gelerek, zamanla derinleşir, cilt sıkılığını ve gençliğini kaybeder. Yüzdeki çizgiler büyük oranda genetik unsurlardan etkilense de, yaşam şartları ve çevresel faktörler sebebiyle erken yaşlarda da oluşabilir. Beslenme gibi koşullar ve uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak da bu etkiyi erkene çeken unsurlardandır.

Gözleri kısmak, gülümsemek veya deri elastikiyetinin kaybedilmesi, kollajen sentezinin azalması sonucu gibi pek çok farklı nedenle kırışıklıklar oturmaya ve yer etmeye başlıyor. Göz çevresinde, yüz hareketlerine bağlı olarak oluşan çizgi ve kırışıklık, alın boyunca uzanan çizgiler hoş olmayan bir görünüm oluştururlar. Ağız çevresindeki cilt daha hassastır ve genellikle çok çabuk yıpranır. Çok sık yapılan dudak hareketi, yemek-içmek, hatta fazla güneşe maruz kalmak, ince çizgilere neden olur. Bu görünümün nedeni ne olursa olsun daha az belirgin hale getirilmesi ve düzeltilmesi mümkün. Cildin her katmanındaki çizgiler ve kırışıklıklara savaş açarak, cilt yüzeyindeki çizgilerin ve derin kırışıkların görünümünün hafiflemesine yardımcı olan botoks, dolgu ve lazer ile bu çizgi ve kırışıklıkları azaltmak mümkündür.

Botoksla alın ve göz çevresindeki çizgileri yumuşatmak için kasların içine belli dozlarda iğneyle ilaç uygulanarak geçici olarak kasların hareketi durdurulmaktadır. Uygulama 10-15 dakika sürmektedir. İşlem yerlerine sürülen anestezik kremden 15-20 dakika sonra çok küçük iğnelerle yapıldığından rahatsızlık hissi az olmaktadır. işlemle kaslar daha az kasıldığından çizgi ve kırışıklıklar daha yumuşak bir görünüme kavuşuyor. İşlem sonrası hemen günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. Kaslardaki gevşeme 3-6 ay kadar sürer, etkinin devamı için düzenli tekrar edilmesi gerekir. Uygulandıktan sonra etkisi 3-5 gün içinde ilerleyici bir şekilde artar 10-12 gün içinde belirginleşir.

Dolgu maddeleri, doku hacmini arttırmak, çizgileri açmak, derin kırışıklıkları doldurmak ve cildi daha genç göstermek için kullanılır. Dolgu maddelerinden en çok kullanılanı hyalüronik asit içeren ürünlerin su tutucu özelliğinden dolayı cilde hacim vermekte ve sonrasında vücut tarafından metabolize edilerek etkisi sonlandırılmaktadır. Kalıcılığı 6-12 ay arasında değişmekte olup, yüzün her bölgesine uygulanabilmektedir. Göz ve ağız kenarları çizgilenmelerinde akışkanlığı fazla olan maddeler, alın kırışıklıkları, kaşların arası, burnun alt köşesi ve ağız köşesi arasında kalan derin kıvrımlarda ise akışkanlığı yoğun olan maddeler kullanılmaktadır.

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavisinde Botoks

Kadınların 30'lu yaşlardan itibaren karşılaştıkları en büyük cilt problemlerinin başında, göz çevresi kırışıklıkları geliyor. Çünkü göz çevresindeki kırışıklıklar olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabiliyor.
Devamını Oku

Göz Çevresi ve Alın Kırışıklarına Etkili Tedavi

Göz çevresindeki deri, çok ince ve hassas olduğundan çok çabuk kırışma eğilimi gösterir. Göz etrafındaki ince çizgiler göz kenarlarında başlayıp yayılarak kaz ayağı şeklinde genişler. Kaş çatma çizgisi, gözlerin arasındaki bu kırışıklıklar, yıllar içinde artan stresle daha da derinleşir.
Devamını Oku

Yüzdeki Çizgiler Nasıl Giderilir?

Yaşın ilerlemesi, genetik faktörler, yer çekimi, sürekli tekrarlanan mimik hareketleri, yorgunluk gibi nedenlerin hepsi kırışıklıkları artırır ve artan kırışıklıklar kişiyi yorgun, yıpranmış ve mutsuz gösterebilir.
Devamını Oku

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Yaşlanmanın ilk belirtileri olan kırışıklıklar genellikle cilt altı yağ ve bağ dokusunun azalması ile meydana gelir. Yaşlanma ve buna bağlı kırışıkların oluşmasının engellenmesi, yüz mimiklerini yoğun kullananların alın ve göz çevresi etrafındaki çizgilerinin azaltılması
Devamını Oku

Dolgu ve Botoks ile Yüz Estetiği

Farkında değiliz ama her yıl kırışıklıklarımıza yenileri ekleniyor. Yaşla beraber kontur kaybı, derinleşen mimik çizgileri gibi estetik sorunlar baş gösteriyor. Özellikle hassas göz çevresi, alın, kaş arası ve dekolte bölgesinde yeni çizgiler başlıyor ayrıca yağ hücreleri boyutlarında ve işlevinde azamalar, kemik ve kollajen kayıpları meydana geliyor.
Devamını Oku

Enjeksiyonla Kırışıklık Tedavisi

Yaşlanmayla birlikte yüzde oluşan yüzeysel ve orta derece kırışıklıklarda botoks ve dolgu uygulamaları birlikte yer alıyor. Botoks uygulaması kırışıklıkları azaltır ancak sonuçlar kalıcı değildir ve gerektikçe tekrarlanmalıdır.
Devamını Oku

Botoksun Kırışıklar Üzerindeki Etkisi

Yaşlanmaya bağlı oluşan cilt kırışıklıklarını azaltmak için uygulanan botoks, aslında "Clostridium Botulinum" adlı bakteriden elde edilen, kasları felç edici etkisi olan bir toksindir. Botox, enjekte edilen kası bir süreliğine hareketsizleştirip dondurur. Verilen toksinin dozu çok düşük olduğu için etkisini sadece uygulandığı bölgedeki kaslarda gösterir ve vücuda yayılım yapmaz.
Devamını Oku

Boyun ve Dekoltede Ultherapy

Bugün medikal estetikte geldiğimiz noktada boyun ve dekolte bölgesinde uygulanabilen yöntemlerden biri de ultherapy'dir. Ultherapy, ameliyatsız tek seansta boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolte bölgesine uygulanmaktadır.
Devamını Oku

Yüz Dolgusu

Dolgu enjeksiyonları, cilt güzelleştirme ve yüzde yaşla oluşan problemlerin giderilmesinde kullanılan medikal estetik girişimlerden birisidir. Kırışıklıkları, çökmeleri tedavi ederken cildin daha iyi şartlarda yeniden canlanmasını, yenilenmesini ve ışıltı kazanmasını sağlar. Bu amaçla dünyada en yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi, hayvansal kaynaklı olmayan ve kalıcı olmayan hyalüronik asittir.
Devamını Oku

Kaş Arası Dolgusu

Kaş arasında özellikle kaş çatmaya bağlı mimik hareketlerinin sık sık tekrarlanmasıyla, kasların sertleşmesi ve zamanla belirginleşen kırışıklar meydana gelir.
Devamını Oku

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavisi

Göz çevresindeki cildimiz, yüzümüzün diğer bölgelerine göre daha ince, hassas ve yağ bezlerinden yoksun olduğu için de nemsizdir. Dolayısıyla göz çevresi, dış etkenlere karşı hem çok duyarlı ve savunmasız hem de yaşımızı gösteren kritik bir bölgedir. Gözü kısarak bakmaktan ve mimiklerden çok etkilenir.
Devamını Oku

Göz Çevresi Işık Dolgusu

Göz çevresi cildini yeniden yapılandırmak ve yeni bir ışık yansıması vermek için yapılan bir uygulamadır. Göz çevresi ince kırışıklıklarını ve kaz ayağı çizgilerini doldurmak için de kullanılır. Cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yeni bir konsepttir.
Devamını Oku

Kırışıklık Tedavisinde Botoks

Özellikle güneş, yoğun yaşam temposu ve zamanın olumsuz etkileri sonucu cildimizde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıkların bir kısmı mimik kaslarının yıllar içinde defalarca kasılmasına bağlı olarak ciltte oluşturduğu kırışıklıklardır.
Devamını Oku

ClearLift Lazer Tedavisi

ClearLift  lazer yüz germede, cilt yapılandırılmasında alışıla gelmiş işlemlere alternatif bir tedavidir. Ciltteki kırışıklıklar ve çizgilerde, özellikle de göz çevresi, ağız ve dudak çevresi, boyun-dekolte gibi yerlerde uygulanabilir. ClearLift lazer yüzeydeki epidermise kontrollü onarımı sağlar.
Devamını Oku

Lazerle Cilt Gençleştirmede ClearLift

Clearlift, küçük çizgilerin ve kırışıklıkların, büyümüş gözeneklerle izlerin ve lekelerin görünümünü azaltarak, derinin yapisini iyileştirmeye yardimci oluyor. Cildinizdeki sarkma ve kırışıklıklar sizi mutsuz ediyor ama cerrahi müdahaleden de çekiniyorsanız, lazer teknolojisi, ışığı birçok parçaya ayırarak, cildin derinliklerinde yeniden yapılanma sağlıyor.
Devamını Oku