Dudak Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Dudak çevresi kırışıklıkları nasıl geçer? Kullanılan yöntemle yüzdeki kırışıklıkları da açmak mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Öncelikle yüzünüzdeki kırışıklıkların yüzeysel mi yoksa derin kırışıklar mı olduğunun belirlenmesi gerekiyor. Eğer yüzeysel kırışıklıklarsa ScarletS sistemi uygulanabilir. Bu sistem, cilt altı dokusunu radyofrekans dalgalarıyla uyararak etki ediyor. Bu sayede cilt altında bir onarım süreci başlıyor. Cildin kolajen üretimi artarak kırışıklıkların görünümü hafifliyor. Dudak çevresindeki kırışıklıklarda ise botoks uygulaması yapılabilir. Ufak dozlarda, minik dokunuşlarla botoksla dudak çevresindeki kasları gevşetmek ardından ince kırışıklıkların görünümünü azaltmak için hyalüronik asit içeren dolgu malzemeleri enjekte ederek kırışıklıklara büyük oranda etki etmek mümkün.

Buket hanım dudak çevresi kırışıklıklarını tedavi edebilecek bir uygulamanız var mıdır?yasım geçgin fakat benim için cok stres yaratan bir durum ve hangi tedaviyle nasıl geçer bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşlanmanın doğal bir sonucu olan kırışıklıklar özellikle göz kenarı, alın, dudak çevresi, boyun, dekolte bölgesi ve ellerde oluşmaktadır. Aynı zamanda sigara kullanımı, aşırı mimik hareketleri, güneş ışınları gibi çevresel faktörlerde kırışıklık oluşumunu hızlandırabilmekte. Yüz germe ve kırışıklık giderme tedavilerinde en çok kullanılan uygulama Dolgu enjeksiyonlarıdır. İçeriğinde bulunan Hyalüronik asit sayesinde ciltte herhangi bir tahriş ya da yan etki olmadan sarkma ve kırışıklık gibi cilt sorunlarında iyileşme sağlamaktadır. Tedavinin kalıcılığı kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 6-12 ay sürmektedir.

Dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların nedenleri ne olabilir ve bu problem nasıl geçerr?bilgilendirmeniz için teşekürlerr.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak çevresindeki derin kırışıklıklar belirli bir yaştan sonra derinleşmekte ve gözle görülür hale gelmektedir. Bunun nedeni ise ağız ve çene çevresindeki bağ dokularında zamanla oluşan kolajen kaybından dolayı sarkmaların meydana gelmesidir. Ayrıca genetik yatkınlık, sigara kullanımı, güneşe ışığına maruz kalma gibi sebeplerde kolajen ve elastikiyet kaybına neden olabilmektedir. Kırışıklıklar, derinliğine ve türüne göre Icon lazer, Scarlet S, Botoks ve Dolgu uygulamaları ile tedavi edilebilmektedir. Deneyimli bir doktor tarafından yapılan muayene sonucunda, size uygun olan tedavi belirlenebilir.

Merhaba, dudağımın kenarında 2 çizgi var ve kötü görünüyor, dolgu botoks yaptırmak istemiyorum çünkü 22 yaşındayım. dudak çevresi kırışıklıkları için scarlet-s önerirmisiniz. bu durum nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Eğer kırışıklıklar yüzeysel ise Scarlet S sistemi uygulanabilir. Bu yöntem, cilt altına radyo frekans dalgaları göndererek etki etmektedir. Bu sayede dokularda kolajen miktarı artar ve cilt altında bir onarım süreci başlar. Cildin en alt tabakasına etki eden bu sistem sayesinde arzu ettiğiniz ışıltılı ve sıkı görünüme bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Dudak çevresindeki ince kırışıklıklar nasıl geçer, cildin doğal görünmesini saglayan dermal dolgu varmış.banada uygun olurmu yardımcı olurmusunuz?teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dermal dolgular tüm canlılarda olan Hyalüronik asit içermektedir. Hyalüronik asit, cilt dokusunda zaten bulunan bir maddedir ve vücutta sürekli yenilenir, cildin yaşlanmasıyla birlikte de azalır. Bu madde özellikle yüz bölgesindeki kırışıklıkların düzeltilmesi için enjeksiyon olarak üretilmiştir. Dolgunun etkisi kişinin yaşına, yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte Hyalüronik asit dolguların kalıcılığı 8-12 aya kadar sürmektedir. Dolgu uygulamasını yaptırdıktan kısa süre sonra günlük rutininize dönebilirsiniz.

sigara kullanmadığım halde dudağımın üstünde ve çoğunlukla etrafında hafif kırışıklıklar var dudak çevresinde kırışıklıkları nasıl geçer??kısa sürede kurtulabilecegim bır tedavi var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Genellikle kadınlarda meydana gelen dudak çevresi kırışıklıklarına gülümseme gibi ufak dudak hareketlerinden, sigara içilmesine kadar pek çok faktör sebep olabilmekte. Bazen de genetik faktör işin içine girmektedir. Tüm bu sorunlar için size önereceğim tedavi Icon Lazer teknolojisidir. Bu yöntemle ince çizgiler ve derin kırışıklıklar kısa sürede etkili bir şekilde yok olabiliyor. Uygulamada cilt altına odaklı gönderilen mikro ışınlar derin dokuda hasara neden olmadan kanallar oluşturmaktadır. Amaç mikro kanalların çevresinde cildin bir onarım süreci başlatmasıdır. Tedavi ilk andan itibaren etki etmekte ve kesin sonuçlar 1-2 ay sonra alınmaktadır.

Geçen ay kaşlarım ve alın bölgeme botoks yaptırdım baya güzel oldu. Şimdiyse beni yine rahatsız eden bir bölgeyi dudak çevresindeki kırışıklıkları düzelttirmek istiyorum.Bu bölgeye botoks yapılır mı?Botoksla geçermi cvplarsanız çok sevinirim.İyi günler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudaklardaki çizgilerin hafifletilmesinde, düşük doz botoks uygulamaları faydalı olabilmektedir. Dudak çizgileri kat izine dönmemişse dudak botoksu tatmin edici pozitif sonuçlar sağlayabilir. Bu bölgeye uygulama yapılması bu çizgilerin tamamını geçirmez, ama azaltır. Dudak dolguları sadece dudak dolgunlaştırmada değil aynı zamanda dudaklardaki asimetriler, dudak kenarlarındaki sarkmalar ve dudak üstündeki ve çevresindeki ince çizgilerin tedavisinde de uygulanabilmektedir.

Dudaklarımın çevresinde henüz daha 35 yaşında olmama rağmen kırışıklıklar oldu.Face yoga denedim bir süre ama değişiklik de olmadı hiç.Sizin bir öneriniz var mı dudak çevresi kırışıklıkları nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak çevresindeki kırışıklıklar ve çizgiler, özellikle dudak bölgesinde cilt inceyse, sigara içiliyorsa ya da bu bölgedeki mimik kasları güçlü ve aşırı çalışıyorsa daha çabuk ve derin olabilir. Dudak üzerindeki çizgilenmelerin tedavisinde dudak botoksu ile beraber dolgu uygulaması tedavinin başarısını ciddi oranda artırabilmektedir. Ancak dudak çevresine botoks enjeksiyonunun bu konuda deneyimli biri tarafından yapılması son derece önemlidir. Çok minik dozlar verilmeli aksi halde sorunlarla karşılaşılabilir.

Dudak çevresi kırışıklıklarımdan yana başım dertte doktor hanım.Bunlar nasıl geçer bir öneriniz tedaviniz var mı ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dudak kenarı çizgilenmelerinin oluştuğu yaşlar genellikle 30’ların başlarıdır. Erkenden önlem alınmazsa ileriki yıllarda daha derin çizgilenmelerle, kişiyi olduğundan 10-15 yaş daha büyük gösterebilir. Eğer dudak kenarlarında derin kırışıklıklar ve çizgilenmeler oluştuysa, dolgu yöntemiyle giderilmeye çalışılır. Bunun için de labarotuvarda üretilmiş dolgu maddeleri kullanılabilmektedir.

Cildim çok kuru. Özellikle de dudak çevreme bitkisel karışımlar uyguladığım halde belirginleşen kırışıklıklara bi çare bulamıyorum. Yaşlı gibi görünüyorum. Var mı bir çözümü? nasıl geçer bu kırışıklıklar.?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cildimiz çevresel ve genetik faktörlerden etkilenmektedir. Bazı genetik miraslar, evde ne kadar bakım uygulasak da neyazık ki çok fazla değişkenlik göstermez. Cildin yeteri kadar nem tutmaması ile ciltte kırışıklıklar, ince çizgiler ortaya çıkar. Üst dudak kırışıklıkları için yaygın olarak uyguladığımız lazer tedavileri ve dolgu enjeksiyonları, sizi arzu ettiğiniz görünüme bir adım daha yaklaştırabilmektedir.

Ben kendimi bildim bileli sigara içiyorum. Biliyorum vücuduma iç organlarıma çok zararı var ama ben en çok da dudağımın üstündeki çizgileri takıntı haline getirdim.Çünkü o çizgilerin sigaradan kaynaklanabileğini duymuştm. Dudağımın üstündeki ve çevresindeki kırışıklıkların geçmesi için bi yönteminiz var mıdır? teşekkürler..

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sigara içerken büzüşen ve sigarada bulunan cilt dokularını zedeleyici maddelerin etkisi, en başta ciltte dudak üstü kırışıklıkların başlamasına neden oluyor. Ağız çevresinin kolajen ve elastin dokusunda tahribata neden olabilecek kimyasal maddeler içerdiğinden yüzümüzü kıpırdatmasak bile bu çizgilerin görülmesine sebep olabilmekte. 18 yaş ve üzerindeki kişilere, ağız çevresinde görülen kırışıklıkları gidermek için hyaluronik asit içerikli dolgu enjeksiyonlarından yararlanabiliyoruz. Tek seansta uygulanan bu yöntem ile bu kırışıklıkların görünümünde büyük oranda hafifleme olmaktadır.

Hocam 40 lı yaşlarıma yaklaşıyorum ve en çok kafaya taktığım konu ise dudak çevresi kırışıklıkları.. Çünkü ailemde bi çok kişinin 40-45 yaşlarında çizgiler şeklinde oluyor. Ben de çok fazla ilerleme olmadan bu konunun önüne geçmek istiyorum. Nasıl geçer ve ameliyatsız da bu kırışıklıkları nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İlerleyen yaşlarda cildimize elastik özelliğini veren kolajen maddesinde azalma olur. Bunun sonucunda cildin ince ve narin bölgeleri özellikle de dudak çevresi gibi bölgeler daha fazla kolajen kaybına uğrar. Böylece kırışıklıklar daha da belirgin olmaya başlar. Kırışıklığın derinliğine göre uygun lazer sistemleri veya dolgu enjeksiyonlarından faydalanabilmekteyiz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar