Kırışıklık Tedavilerinde Amaç Nedir? Nasıl Etki Eder?

Kırışıklık tedavisinde amaç nedir nasıl etki ediyor, etkilimidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kırışıklık tedavilerinin amacı, ciltteki kollajen üretimini arttırmaktır. Kollajen üretiminin artması kırışıkların azalmasını, cilt tonunun aydınlanmasını, cildin canlanmasını ve oluşan sarkmaların toparlanmasını sağlar.

Kırışıklıklarımla bu yaşıma kadar bir sorunum yoktu( yaş 43 ) ancak çevremde yaptırdıkları botokstan dolgudan dolayı benden daha genç görünen arkadaşları gördükçe inanın ben de yaptırsam mı demeye başladım. Kırışık tedavilerinde amaç nedir nasıl etki eder. Beni bir kaç yaş daha genç gösterirmi? Ya da en çok korktuğum doallığımı kaybolurmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kırışıklık tedavilerinde amaç yüzün sahip olduğu dinamik hatları kaybetmeden ve doğallığını koruyarak cilde daha genç ve canlı bir görünüm vermek. İnce çizgi ve kırışıklıkların belirginliğini azaltmak tek amaç olmamalıdır. Bunu yaparken doğallıktan uzaklaşmamak hedeflenmelidir. Kırışıklık tedavisinde en sık kullandığımız ve en hızlı sonuç aldıklarımız; Botoks ve dolgu enjeksiyonu uygulamalarıdır. Aslında botoks, şaşılık ve yüz felci gibi problemlere karşı geliştirilmiş bir tedavininyüzdeki mimik çizgilerini ve kırışıklıkları da yok ettiği fark edilince botoks, anti-aging endüstrisinin en popüler araçlarından biri haline geldi. FDA onaylı olması onu güvenilir kılıyor. Botoks proteini, kasa enjekte edildiğinde ya kasın kasılma gücü geçici olarak ortadan kalkıyor ya da azalıyor. Böylece kırışıklıkların görünümü bir süreliğine hafifliyor. Daha genç ve dinamik bir ifade veriyor.

Kırışıklık tedavisinde amaç nedir hocam nasıl etki ediyor cilte bu tedaviler mantığı nedir? biraz bilgilendirirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kırışıklık tedavilerinde amaç pek tabi kırışıklık görünümünü hafifletmektir. Günümüzde kırışıklıkları kalıcı olarak yok eden bir medikal estetik tedavisi mevcut değildir. Bu anlamda, botoksu ele alırsak: Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engeller ve sinirler ile onların uyardığı kaslar ya da ter bezleri arasındaki elektriksel iletimi geçici olarak durdurarak etki eder. Ciltte kırışıklığın meydana gelmesine neden olan etmen, kolajen azalmasıdır. Bu nedenle cilde, lazer, radyofrekans, ultrasonik dalgalar vb. gibi sistemlerle kolajen üretimini artırmaya yönelik tedaviler uygularız.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar