buz lazer ankaraLazer epilasyon sistemleri yıllardır hayatımızın içinde ve bakımımızın bir parçası haline geldi. Bu sistemlerde teknolojiyle ilgili bugüne kadar henüz çözümlenmemiş bazı dezavantajlar vardı. Bunlar; uygulama anında hissedilen acı, sadece kış aylarında uygulanabiliyor olmaları ve koyu tenli kişilerde sağlanan faydanın azalmasıydı. Özellikle acı eşiği düşük olanlarda seanslar konforsuz geçiyordu.

Soprano ICE Platinum (buz lazer) lazer epilasyonda yaşanan bu sorunları azaltmayı hedefleyen bir teknolojiyle karşımıza çıkıyor. Buz Lazer (Soprano ICE Platinum) kıl köklerini dondurarak çalışan bir sistem. Soğutucu mekanizmasıyla epilasyon imkanı sunuyor ki bu durum, özellikle bikini bölgesi gibi hassas bölgelerde daha önemli bir hale geliyor.

Sistemin diğer bir avantajı ise ten renginiz koyu da olsa tedaviye devam edebiliyorsunuz. Yani artık yaz aylarında da epilasyon yaptırmak mümkün. Soprano Ice Platinum, yıl boyunca uygulanabilen bir lazer sistemidir.

Diğer lazer sistemleriyle ilgili başka bir problem de ince tüylerde etkili olmamalarıydı. Bundan dolayı özellikle ince tüylere sahip bayanların lazer tedavilerinden istifade edememeleri söz konusuydu. Bu kişiler ağda, jilet gibi yöntemlere devam ediyorlar. Bazı kadınlar ise vücudunda lazer epilasyon tedavileri görmelerine rağmen yüzlerindeki tüyler ince olduğu için bu bölgede sonuç alamıyorlardı. Ancak 2013 yılında geliştirilen buz lazer sistemiyle artık yüz ve vücut bölgesindeki ince tüyler de tedavi edilebiliyor.

Sistemin avantajlarından biri de her atışta daha büyük bir alana etki etmesi. Bu da özellikle geniş bölgelerde daha kısa sürede seansın bitmesi anlamına geliyor. Klinik araştırmalar, altı hafta aralıklı altı seansın optimum sonuçlar elde etmek için uygun olduğunu gösteriyor.

Peki, nasıl çalışır?

Lazerden çıkan ışın, nazik ve güvenli bir şekilde kıl köküne iletilir. Kıl kökü 45 derecede ısı ile karşılaşınca folikül tabanı hasar görür ve kılcal damarlar kapanır, böylece o bölgede artık daha fazla kıl oluşamaz. Bu işlem kılı çevreleyen cilt alanına zarar vermez

Önceki lazer tedavilerinden farkı nedir?

Soprano Ice’dan önceki teknolojiler ile lazer epilasyon, ağrılı ve daha çok zaman alıyordu. Ayrıca tüm cilt tipleri için de uygun değildi ve bronzlaşmış tene uygulanamıyordu. Dolayısı ile tedavinin tamamlanması aksıyordu. Soprano Buz Lazer, diyot lazer kullanılarak düşük akış, yüksek ortalama güç ve tekrarlama hızı kullanır. Bunun anlamı deri üzerinde bir süpürme hareketi doğuran ışının uygulanması alıcı darbe yöntemin aksine sabittir. Eski lazer teknolojisi ile ilişkili ağrı ve rahatsızlık hissi, üstün bir soğutma başlığı sayesinde sadece bir ısınma hissi olarak hissedilir.

Güvenli mi?

Soprano Buz Lazer, FDA onaylıdır ve dünya çapında bir çok hastada başarıyla güvenli ve etkili kalıcı kıl azalması sağlamıştır.

Hangi alanlar tedavi edilebilir?

Hem erkekler hem de kadınlar için yüz ve vücudun genital bölgeleri de dahil tüm alanları tedavi için uygundur. Ayrıca kulaklar, burun delikleri, kaşların arası, ayak ve el parmakları da tedavi edebilir.

Tedavi ne kadar sürer?

Her tedaviden sonra kılsız bir süre geçecek ve tedavi devam ettikçe bu kılsız süreler uzayacaktır.

Kaç tedavi seansına ihtiyacım olacak?

Tipik bir tedavi planı, 5 ila 8 seans olabilir, ama bu tedavi edilen alana göre değişir. Kalıcı kıl azalmasını sağlamak için yıllık bakım seansları öneririz.

Acıtıyor mu?

Hayır acıtmıyor. Sıcak taş masajı sırasında yaşanana benzer bir şekilde, cilt üzerinde bir ısınma hissedeceksiniz. Bu sizi rahatlatacaktır.

Tüm cilt tiplerine uygulanabilir mi?

Evet, bu teknoloji ile geçmişte başaramadığımız tüm tüy çeşitlerini tedavi edebiliyoruz. Ayrıca bronzlaşmış cilde de uygulanabildiğinden planlarınızda ilgili zaman kısıtlaması olmayacaktır.

Anajen kıl nedir?

Saç, anajen, katajen ve telojen olarak adlandırılan döngüler halinde büyür. Anagen kıl folikülü kan yoluyla beslenen, aktif ya da büyüyen kıl. Diğer iki döngü dökülme ve dinlenme aşamalarıdır. Sadece anajen aşamasında kıl kalıcı ve etkili bir şekilde yok edilebilir. Bu yüzden belli aralarla, anajen döngü sırasında tedavi yapılmalıdır.

Lazer tedavileri arasında kıllarımı nasıl aldırmalıyım?

Soprano Ice lazer tedavisi kılların uzamasını geciktirecektir. Tedaviler arasındaki bu sürenin 3 haftayı bulduğunu göreceksiniz. Laser tedavileri arasında istenmeyen tüylerinizi tıraş edebilirsiniz, kılları folliküllerinden çıkarmamalısınız.

İlk tedavime nasıl hazırlan malıyım?

Kullandığınız ilaç varsa bazıları cildi ışığa karşı duyarlılaştırır, bu yüzden tedavi öncesinde uzmanınıza danışın. Ayrıca retinol ve  glikolik asit gibi akne tedavisi için kullanılan deri preperatlarından kaçınılmalıdır. Tedavi sonrası, hafif sıcaklık veya kızarıklık ile karşılaşılabilir ama oldukça nadirdir. Herhangi bir kızarıklık veya pembelik genellikle bir kaç saat sonra kaybolur.