İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin yolu olan lazer epilasyon tedavisi uygulama açısından diğer yöntemlere göre hızlı, acısız ve sonuçları tatmin edicidir. Lazer her zaman biz kadınlar için karmaşık olmuştur. Çünkü güneşe çıkma leke olur“, “yazın yaptırma olmaz“, “ince tüylere etkili değil gibi bir sürü çelişkisi vardır. İşte bu çelişkiler aklınızı karıştırmış olabilir, her türlü kolaylığı sağlamayı amaçlayan yeni nesil bir teknoloji olan Buz Lazer uygulama ile ten veya tüy renginiz ne olursa olsun sonuç elde edilebiliyor. İleri teknoloji soğutucu mekanizması sayesinde acısız bir sistem olan Buz Lazer, özellikle yüzdeki ince tüylere bile etki etmeyi amaçlıyor.

Soprano ICE, derinin alt tabakasında ısıyı koruyarak yüzey yanıkları engeller ve safir ucu ile cildi soğutur. Bu yüksek akıcı dağıtım sistemi açık renkli ve ince kıllılarda daha da rahat, hızlı bir tedavi olanağı sağlarken dört mevsim uygulanabilen bir lazer epilasyon sistemidir. Soprano ICE’ı geliştirilmiş ergonomik tasarımı ile kaş, burun ve kulaklar gibi daha küçük ve zor alanlarda kullanmak şimdi daha kolay. Yüz, üst kol, üst bacak gibi ince kılların bulunduğu alanlarda, erkek sırt bölgesi gibi derin kıllarda 810 nm. dalga boyu büyük avantaj. Epilasyonda 18 mm başlık ve cihazın 2 Hz atım yapıyor olması, yaklaşık bir saat süren tüm vücut epilasyon süresini yaklaşık 30-35 dakikaya düşürmekte ve bu kısa uygulama süresi hasta için büyük avantaj sağlamakta. Başlığındaki  soğutma sayesinde  epilasyon uygulaması esnasında hastanın minimum acı duymasına neden olmaktadır

Soprano ICE: Daha soğuk, daha hafif, daha pürüzsüz

Yeni ICE aplikatör  içindeki  çok sayıda soğutma pompalarını entegre ederek cildi soğutur, soğutma için safir ucu ile birleşince ,tedaviler her zamankinden daha keyifli olmaktadır. Buz Lazer’ın başlığının ağırlığı önemli ölçüde düşürülerek piyasadaki en hafif epilasyon başlıklarından  biri haline getirilmiştir. Tedavi etkinliği ve hasta güvenliğinden ödün vermeden, yeni ICE başlığı, hem hasta hem de uygulayıcı için tedaviyi daha keyifli hale getirir. Önceki lazer sistemlerinde ciltte istenilen pürüzsüzlük elde edilemiyordu. Bunun sebebi eski sistemlerin açık ve ince renk tüylerde etkili olamasıydı. Tedavi tamamlandıktan sonra pürüzsüz bir sonuç alınamıyordu. Soprano Ice lazer teknolojisi tüm tüylerde etkili olduğundan daha pürüzsüz  sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Kaç seans?, İşlem sırasında canım acıyacak mı?

Altı hafta aralıkla üç-beş seans arası yeterli olurken, klinik araştırmalarda pürüzsüz bir etki için genelde altı seans yaptırmanız sonucu çıkmıştır. Tüm vücut epilasyon uygulama süresi, bu yeni sistemde yarı yarıya azalıyor. Bikini bölgesi gibi en hassas yerlerde bile canınız acımayacak. Soprano Ice lazer sisteminin eski nesil lazer epilasyon tedavilerine göre en belirgin farkı çok daha konforlu ve acısız olmasıdır. Özellikle acı eşiği çok düşük olan erkeklerde bile en çok tercih edilen sistem yine Buz Lazer’dir.