Buz Lazerin Diğer Lazer Yöntemlerinden Farkı Var mı?

Nd yag ile Buz lazer iarasında frekans farkı bulunuyor mu ? Yüzdeki kılların çözümünde hangisi daha iyi sonuç verir? Yüz ve boyun bölgesine uygulanmasında sakınca var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon sistemlerinin yüz bölgesindeki ve vücudun belirli bölgelerindeki kılları uyarma etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle işlem yapılacak bölgenin işleme uygunluğu çok iyi gözlemlenmelidir. Soprano Ice diod epilasyon sistemidir, dolayısıyla diğer epilasyon teknolojilerine kıyasla dalga boyu daha uzundur. Bu nedenle başarı oranı nispeten daha yüksektir. Bunlara ek olarak yüz bölgesi çok geç cevap alınan bir bölge olduğu için bunun farkında olarak süreci yönetmek gerekir.

Buket hanım,ben uzun zamnadır bacak ve kol kıllarım için lazer epilasyon düsünüyordum fakat acılı bi yöntem olduğu için birazda cekiniyodum.ama internette biraz arastırma yapınca acısız bir yöntem olan buz lazeri gördüm.buz lazerin diğer lazer epilasyon yöntemlerinden farkı varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Farklı dalga boylarına sahip Buz Epilasyon teknolojisi, kıl kökündeki farklı yapıları hedef alarak istenmeyen kıllardan tamamen kurtulmanızı sağlamaktadır. Diğer lazer epilasyonlardan farklı olarak Buz epilasyon, çok daha geniş yüzeyleri hedef almakta ve her atışta daha fazla kıl köküne ulaşmaktadır. Bu nedenle seanslar daha kısa sürmektedir. Tüm vücut için Buz epilasyon, ortalama 50-60 dakikadır. Ayrıca soğuk başlığı sayesinde cilt yüzeyi tahriş olmamakta ve kişi acı, ağrı hissetmemektedir.

Erkeğim ve sırtıma buz lazer yaptıracağım bildiğim kadarıyla buz lazer en iyisiymiş. Buz lazerin diğer lazer yöntemlerinden bir farkı var mı gerçekten?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz Lazer uygulaması ile ten veya tüy renginiz ne olursa olsun sonuç elde edilebiliyor. İleri teknoloji soğutucu mekanizması sayesinde acısız bir sistem olan Buz Lazer, özellikle yüzdeki ince tüylere bile etki etmeyi amaçlıyor. Soprano ICE, derinin alt tabakasında ısıyı koruyarak yüzey yanıklarını engelleyerek, safir ucu ile cildi soğutabiliyor.

Hocam 22 yaşına bastım ve artık ağdayla makineyle jiletke uğraşmak istemiyorum.Lazer yaptıracağım.araştırdığım kadarıyla Buz lazer en son teknoloji. .. Bunun daha acısız olduğunu duydum.Buz lazerin diğer lazer yöntemlerinden farkı var mı nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soprano Ice buz lazerin diğer lazer sistemlerinden farkını şu üç kelimeyle ifade edebiliriz. Daha soğuk, daha hafif, daha pürüzsüz. Diğer lazer sistemlerine göre daha güçlü bir soğuk hava sistemi mevcuttur. Daha dinamik hareket etmesini sağlayan hafifliği ve sonuçlarının daha pürüzsüz olması. İçindeki çok sayıda soğutma pompalarını entegre ederek cildi soğutur. Buz Lazer’ın başlığının ağırlığı önemli ölçüde düşürülerek piyasadaki en hafif epilasyon başlıklarından biri haline getirilmiştir. Eski lazer sistemleri açık ve ince renk tüylerde etkili olamıyordu. Ancak buz lazerde bu mümkündür. Böylece daha pürüzsüz sonuçlar alınabilmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar