Mezolifting

Mezolifting, cildin yaşına ve ihtiyacına uygun tedaviye göre özel olarak hazırlanmış ilacın 'mikro enjeksiyon' tekniği ile cildin 1 ila 6 mm altına enjekte edilmesi şekline dayanan cildi onarıcı ve sıkılaştırıcı etkisi olan bir yöntem.

Mezolifting özellikle hangi bölgelerde etkili?
Yüz, boyun ve dekolte bölgeleri gibi, vücudun diğer bölgelerine göre daha erken yaşlanan dokuyu yeniden canlandırıyor, hücre metabolizmasını artırarak yaşlanma belirtilerini geciktiriyor ve tedavi ediyor.

Uygulama nasıl gerçekleşiyor?
Cilt gençleştirmeye yönelik özel olarak hazırlanan karışımlar, çok ince uçlu iğnelerle cildin orta tabakasına enjekte ediliyor. Amaç, cilde uygun tedavinin cilt bariyerini geçip derin tabakalardaki hedef dokuya ulaşmak. Cilt mezoterapisi kısa vadede cilde tazelik ve parlaklık veriyor. Orta ve uzun vadede ise cildin kolajen ve elastin sentezini aktive ediyor. Böylelikle cilt geriliyor ve 'lifting' etkisiyle toparlanma başlıyor.

Hangi sıklıkla uygulanıyor?
Lokal anestezik sürerek 15-30 dakika bekledikten sonra uygulama yapılır. Seanslar ortalama 15-20 dakika sürüyor ve iğneler son derece ince olduklarından ağrı ve acı hissini minimal düzeyde hissediyor. Seans sayısı yaş grubuna göre değişiklik gösteriyor. Ortalama seans sayısı 4 ya da 6 olarak farklılık gösteriyor. İlk kür: 1-2 haftada bir 4 seans, ikinci kür: 15 günde bir 2 seans, üçüncü kür: 1 seans. Mezoliftingin etkisi yaklaşık 6 ay devam ediyor. Sonrasında yeni uygulama için 6 aylık aralıklarla 1 seans olarak planlanıyor.

Mezolifting Cilt Gençleştirme

Mezolifting cildin sağlığının korunması, beslenmesini ve sorunlarının giderilmesine yönelik gerekli ürünlerin cilde uygun tabaklarına mikroenjeksiyonlar şeklinde verilmesi şeklinde yapılan tedavi yöntemidir
Devamını Oku

Mezolifting Nedir

Orta yaş ve üzeri kadın veya erkeklerde, ciltte birtakım lekelerin olduğu durumlarda, alkol, sigara ve çevresel faktörlerden etkilenerek hasar görmüş ciltlerde, cilt altına özel preparatların enjekte edilme işlemine mezolifting diyoruz.
Devamını Oku

Boyun ve Dekoltede Mezolifting Uygulaması

Yaşlılık izlerinin zor silindiği bölgelerden biri olan boyun ve dekoltede mezolifting uygulamasıyla fark edilir sonuçlar elde edilir. Boyun bölgesini yaşlılık belirtilerine karşı daha dirençli kılmak, nemini ve sıkılığını artırmak için başvurulan yöntemlerden biri de mezoterapidir.
Devamını Oku

Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları

Mezolift, cilt germe anlamına gelir. Cildin elastikiyeti, zamanla kaybettiği nemle beraber azalır. Hem ışıltısını hem de sağlıklı rengini kaybeder. Mezolifting ile cilde, vitamin, amino asit, hyalüronik asit gibi cildin yapı taşı olan maddeler küçük enjeksiyonlar şeklinde verilir. Cildin yaşlanma etkilerini gidermek ve cildin yenilenmesini sağlamak amacıyla yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanır.
Devamını Oku