Mezolifting, cildin yaşına ve ihtiyacına uygun tedaviye göre özel olarak hazırlanmış ilacın ‘mikro enjeksiyon’ tekniği ile cildin 1 ila 6 mm altına enjekte edilmesi şekline dayanan cildi onarıcı ve sıkılaştırıcı etkisi olan bir yöntem.

Mezolifting özellikle hangi bölgelerde etkilidir?

Yüz, boyun ve dekolte bölgeleri gibi, vücudun diğer bölgelerine göre daha erken yaşlanan dokuyu yeniden canlandırıyor, hücre metabolizmasını artırarak yaşlanma belirtilerini geciktiriyor ve tedavi ediyor.

Mezolifting kimler için uygundur?

Mezolifting çoğunlukla orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullanan kişilerde, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi şikayetleri olan kişilerde iyileştirici etkisi çok belirgindir. 

Ayrıca, ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolifting uygulaması, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar ve uzun vadede cildi korur.

Uygulama nasıl gerçekleşiyor?

Cilt gençleştirmeye yönelik özel olarak hazırlanan karışımlar, çok ince uçlu iğnelerle cildin orta tabakasına enjekte ediliyor. Amaç, cilde uygun tedavinin cilt bariyerini geçip derin tabakalardaki hedef dokuya ulaşmak. Cilt mezoterapisi kısa vadede cilde tazelik ve parlaklık veriyor. Orta ve uzun vadede ise cildin kolajen ve elastin sentezini aktive ediyor. Böylelikle cilt geriliyor ve ‘lifting’ etkisiyle toparlanma başlıyor.

Hangi sıklıkla uygulanıyor?

ihtiyaç durumuna göre lokal anestezik krem sürerek 15-30 dakika bekledikten sonra uygulama yapılır. Hassasiyeti olmayan kişilerde anestezik kreme de ihtiyaç duyulmamaktadır. 

Seanslar ortalama 15-20 dakika sürüyor ve iğneler son derece ince olduklarından ağrı ve acı hissini minimal düzeyde hissediyor. Seans sayısı yaş grubuna, cilt ihtiyaçlarına ve tedavi amacına göre değişiklik gösteriyor. Kliniğimizde uygulanan protokollerde ortalama seans sayısı 3 ile 6 seans arasında farklılık göstermekle birlikte genel olarak 3-4 seans yeterli olmaktadır.