Yüze Yapılan Mezoterapisi (mezolift) Sonrası Cilt Nasıl Gözükür?

Mezolift yada yüze uygulanan mezoterapi sonrasında cilt nasıl görünür ?Bilgiler için teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoterapisi (mezolift) sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Buket hanım merhaba cevaplarsanız mulu olurum . yüze yapılan mezoterapisi (mezolift) sonrası cilt nasıl gözükür. Çok yara olurmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoterapisinde (mezolift) önemli ve şiddetli yan etkiler yaşanmaz. İşlemden bir gün sonra hafif morluk veya kızarıklık oluşabilir. Makyajla kapatılabilir. Nadiren alerji ya da enfeksiyon da görülebilir. Bu durumda bile durum kolayca kontrol altına alınarak tedavi edilebilmektedir.

Hocam iyi günler daha önce saç dökülmesinden dolayı saçıma mezoterapi yaptırmıştım. Canım biraz acımıştı ve sonrası kafa derim oldukça kanamış ve yara olmuştu. yaralar çabuk iyileşmiş olsa da dikkatli bakılınca yaralar belli oluyordu. Şimdi yüzüme yaptıracağım ama yüze yapılan mezoterapisi (mezolift) sonrası cilt nasıl gözükür bunu biraz öğğrenip sonrasında kendimi ikna edeceğim. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Geçmiş olsun. Mezoterapi sonrası ciltte şişkinlik meydana gelebilir. Uygulama sonrasında bazı hastaların yüzünde şişlik gözlenebilmektedir. Fakat çok ciddi bir durum olmamakla birlikte bir gün içerisinde şişliklerin görünümünde büyük bir oranda iyileşme olur. Çoğu zaman tedavinin ardından, hafif şekilde seyreden ağrılar ortaya çıkabilir. Enfeksiyonel bir durumla karşı karşıya kalınmaması açısından mutlaka bölgenin hijyenini sağlamaya özen gösterilmesi gerekir. Cildi temiz tutmak önemlidir. Ciltte daha büyük sorunların oluşmasını engellemek adına güneşten korunmanızda yarar var.

Doktor hanım, 42 yasındayım.yüzde ve boyun bölgemde çizgiler,sarkmalar var. mezolift uygulamasını yaptırmak istiyorum. yapılan yüz mezoterapisi sonrası cilt nasıl gözükür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz Mezoterapisi (mezolift) içeriğinde yer alan hyalüronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler gibi doğal maddeler ile cildi yenileyen, ciltte oluşan kırışıklığı ve sarkmaları gideren etkili bir yöntemdir. Mezolift tedavisinde deri altına enjekte yöntemi ile uygulanan karışım ilaç sayesinde bağ dokudaki kolajen ve elastin liflerinin üretimi tetiklenmektedir. Böylece cilt elastikiyeti artarak, cildin kaybettiği sıkılık ve canlılık geri kazandırılmış olur. İşlem sonrası cilt daha aydınlık ve canlı bir görünüme kavuşmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar