Yüz Germe Ameliyatından Sonra Mezolifting?

54 yaşında yüz germe ameliyatı olmuş birisi mezoliting yaptırabilir mi? Herhangi bir komplikasyon yaratır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet yaptırabilir. Yüz germe ameliyatı cilt kalitesini artırmaz, sadece sarkmış derinin kesilmesi suretiyle yüzü toparlar. Daha sıkı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Yüz germe ameliyatı geçirmiş hastalar, Mezolifting uygulaması yaptırarak ameliyatın etkisini uzatabilirler. Mezolifting sayesinde cilt kalitesinde artış olur böylece yüz germe ameliyatından sonra yüzlerindeki sıkılık ile uyumlu bir gençleşme etkisi meydana gelebilir.

Hocam sizce yüz germe ameliyatından sonra mezolifting uygulaması yaptırmam daha doğal bir görüntü sağlar mı. Ya da pozitif etkileri olurmu? 1 yıl önce annem yüz germe ameliyatı oldu ama şimdi cildi ilk zamanlardaki gibi değil pek. Biraz daha toparlanmaya ihtiyacı vargibi.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezolfting cildinizi gençleştirmek ince çizgilerden arınmak ve daha genç bir görünüm için uygulanabilen bir işlemdir. Yüz germe ameliyatı da cildin sarkan derilerinin kesilmesi suretiyle gerçekleştirilen bir ameliyat olması sebebiyle işlemden sonra tedavinin kalıcılığının artması için doktorunuzun uygun gördüğü süreden sonra mezolifting yaptırmak etkili bir koruyucu önlem olabilir. Çünkü mezolifting cildin genel dokusunu ve görünümünü iyileştirir.

Merhaba Hocam, ben 55 yaşındayım cildim yaşıtlarıma göre bir hayli kırışık bu yuzden yüz germe ameliyatı olacağım. Yüz germe ameliyatından sonra mezolifting yaptırmalı mıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz germe ameliyatı tıptaki adı ile ritidektomi; yüzdeki kırışıklıkların, sarkmaların germe ve asma yöntemi ile giderildiği bir yöntemdir. Genellikle bu ameliyattan sonra cildin onarımına yardımcı olmak ve daha genç bir görünüm vermek için mezolifting yapılmaktadır. Doktorunuzun tavsiye edeceği aralıklarla 2-3 seans mezolift tedavisi işlemin kalıcı olmasına yardımcı olabilir.

Yüz germe ameliyatından sonra mezolifting tedavisne başlamanın bi sakıncası varmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz germe ameliyatı,ciltte oluşan kırışıklık, sarkma gibi deformasyonları giderici özellik göstermekte ve tatmin edici sonuçlar vermektedir. Ancak cildin doğal görünümünü ve canlılığını korumak için bazı uygulamalardan da faydalanmak gerekebilir. Çünkü yüz germe ameliyatı fazla derinin atıldığı ve böylece kırışıklık, sarkmaların giderildiği bir operasyondur. Fakat Mezolifting tedavisinin ya da diğer cerrahi işlem gerektirmeyen yüz germe uygulamalarının amacı bağ dokuda zamanla azalan ve cilde elastikiyet sağlayan kolajen, elastin liflerinin üretimini artırmaktır. Böylece cilt doğal bir yenilenme onarma süreci başlatmaktadır.

Buket hanım yakın zamanda yüz germe ameliyatı oldum ve sonucu korumak için mezolifting uygulamasını yaptırmak istiyorum.ameliyattan sonra bu tedavi uygulanabilirmii?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz gençleştirme ameliyatı, tecrübeli hekimler tarafından uygulandığında kalıcı ve kişiyi tatmin edecek bir görünüm elde edilebilmektedir. Fakat zaman ilerledikçe yaşlanmanın etkileri tekrar ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden cildin kalitesini artırmak ve cildi daha sıkı hale getirmek için Mezolift uygulamasından faydalanabilir ve elde edilen görünümün uzun süreler korunması sağlanabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar