Mezolifting Ağrılı Bir İşlem Midir?

Mezolifting ağrılı bir işlem midir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezolifting, cildin yaşına ve ihtiyacına uygun tedaviye göre özel olarak hazırlanmış ilacın “mikro enjeksiyon” tekniği ile cildin 1 ila 6 mm altına enjekte edilmesi şekline dayanan cildi onarıcı ve sıkılaştırıcı etkisi olan bir yöntemdir. Yüz, boyun ve dekolte bölgeleri gibi, vücudun diğer bölgelerine göre daha erken yaşlanan dokuyu yeniden canlandırmakta, hücre metabolizmasını artırarak yaşlanma belirtilerini geciktirerek etki etmektedir. İşlem öncesinde hastaya lokal anestezik krem sürülür. İşlem sırasında, hastanın ihtiyaçlarına göre tasarlanan karışım mikro-enjeksiyon yöntemiyle cilt altına verilir. Kullanılan iğnelerle, uygun ilaç miktarı ve istenilen derinlik ayarlamaları ile mezoterapi işlemleri olabildiğince ağrısız, hızlı ve konforlu hale getirilmiştir.

Mezolifting tedavisinde ilaç ince uçlu iğnerle derieye enjekte ediliyomuş.ağrılı bir işlem midir? işlem sırasında ve sonrasında acı yada ağrı hissi ne kadardır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezolifting; vitamin, mineral, aminoasit gibi cildin ihtiyacı olan maddelerin, ciltte daha iyi görünüm sağlama amacı ile deri altına uygulanan mikroenjeksiyon tedavisidir. Mezolift tedavisinde cilt uyarılarak bağ dokudaki kolajen ve elastin sentezinin artışı sağlanmakta ve cilt dış etkenlere karşı korunmaktadır. Tedavi öncesi uygulanan anestezik krem sayesinde işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemektedir.İ şlem sonrası ciltte kızarıklık ve hafif morluklar görülebilir, fakat birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar