Yüz Mezoterapisi (mezolift) Nasıl Etki Eder?

Yüze uygulanan mezoterapi nasıl etki eder faydası nelerdir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin, doğrudan cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır. Böylece, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenebilmektedir.

Buket hocam selam yüz mezoterapini biraz anlatırmısınız yüz mezoterapisi (mezolift) nasıl etki eder?faydalımıdır?botoks yerine bir süre bu işlemi yaptırmak istiyorum.işe yaramı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapi; farmakolojik vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin karışım halinde ve küçük miktarlarda derinin orta tabakasına (dermise) enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yönteme göre ilaçlar, doğrudan patolojinin olduğu ve istenilen bölgeye enjekte edildiği için bütün vücuda dağılmaz ve çok daha az miktarlarda kullanılır. Bu sayede etki gücü artarken yan etki olasılığı azalır. Eğer şikayetiniz doğrudan ince çizgi ve kırışıklıklar değilse Botoks’a alternatif olarak uygulanabilir.

İyi günler geçen gün bir ünlünün düzenli olarak mezoterapi yaptırdığını söyledi.cok fazla bilgim yok. Acaba yüz mezoterapisi (mezolift) nasıl etki eder?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapi (mezolift) en basit ifadesiyle, cildin orta tabakasına ilaç enjeksiyonu gerçekleştirme yöntemidir. Uygulamanın hemen ardından kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Yan etkileri oldukça minimaldir. Yüz mezoterapisi yöntemi ile cilt altına özel maddeler verilerek derinin kaybettiği esneklik ve canlılık tekrar kazandırılır. Hyaluronik asit, A, C, E vitaminleri, aminoasitler, nükleik asitler, koenzimler bu amaçla kullanılan doğal maddelerdir. Tedavi sonucu olarak cilt daha canlı, parlak, genç ve lekeleri hafiflemiş bir görünüm kazanır. Ayrıca, kaybedilen elastikiyet cilde tekrar kazandırılabilmektedir.

Merhabalar Buket hocam, benim sorum: yüz mezoterapisi sarkık ve kırışık bir cilde nasıl etki eder?uygulama kaç seans sürer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoterapisinin ( Mezolift) amacı cildin kaybettiği sıkılığı ve canlılığı geri kazandırarak, ciltte lifting etkisinin yaratılmasıdır. Mezoterapi de cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral, antioksidan gibi gerekli maddeler işlem yapılacak bölgeye gereken miktarda doğrudan enjekte edilmektedir. Bu uygulama bağ dokuda zamanla azalan ve cilde elastikiyet sağlayan kolajen liflerinin artışını sağlamaktadır. Böylece ciltte yaşlanmaya bağlı kırışıklıklar, elastikiyet kaybı, ince çizgiler gibi sorunlar giderilebilmektedir. Seans sayısı kişinin yaşına ve cildinin ihtiyacına göre değişmekle birlikte ortalama 3-6 seanstan oluşmaktadır.

Mezolift yaşlanmadan oluşan yüzdeki kırışıklıkları tedavi edermi?mezoterapi nasıl etki eder?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoterapisi (Mezolifting), yaşlanma etkilerinin azaltılmasını ve giderilmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Tedavi; etkisi yüksek olan hyalüronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler gibi maddelerin küçük karışımlar ile cilt altına iğnelerle direk verilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Bu maddeler sayesinde kolajen ve elastin üretimi artar ve ciltte yenilenme meydana gelmektedir. Bu işlem, kremlere ve ağız yoluyla alınan ilaçlara oranla daha etkilidir. Çünkü, problemli bölgeye direk olarak enjekte edildiği için etkisi ve kalıcılığı artmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar