Mezolifting Nasıl Uygulanır?

iyi günler Buket hanım, sizinle hiç tanışmadım ama Ankaradaki methinizi duydum. birkaç arkadasım da size tedavi olup çok memnun kalmıştı. ben mezoliftin yaptırmayı istiyorm. Aslında sorunum cildimi biraz temizleyip yenilemek e biraz da sıkılaşabilirse tadından yenmez. Mezoliftingin ne olduğu ve mezolifting nasıl uygulanır bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hücreleri korumak ve erken yaşlanmanın önüne geçmek için yapılan uygulamalardan en iyi sonuçları veren yöntem mezolifting yöntemidir. Mezolifting sadece var olan yaşlanma belirtilerini hafifletmekle kalmaz aynı zamanda, ileride oluşacak olanları da önler. Ciltteki kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolifting uygulaması yaptırarak cildin gençliğini uzatmak mümkündür. Mezolifting, cildimizi oksidanlara karşı koruyan vitaminler, aminoasitler, mineraller ve somon balığı DNA’sından elde edilen DMAE adlı maddenin cilt altına enjeksiyon işlemine denmektedir. Mezolifting, cildin yaşına ve ihtiyacına uygun tedaviye göre özel olarak hazırlanmış ilacın ‘mikro enjeksiyon’ tekniği ile cildin 1 ila 6 mm altına enjekte edilmesi şekline dayanan cildi onarıcı ve sıkılaştırıcı etkisi olan bir yöntem.Cilt temizlendikten sonra lokal anestezik sürülerek bir süre beklenir. Bunun ardından cildin ihtiyacına göre oluşturulmuş karışım cilde enjekte edilir.

iyi günler dilerim. Hocam ben mezolift düşünüyorum. Mezolifting nasıl uygulanır açıkcası çok bilmiyorum. Bilgi verebilirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoterapisi yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir. Bu teknik de sorunlu bölgeye yapılacak enjeksiyonlar epidermis tabakasına uygulanır ve mezolift karışımı dermis tabakasına difüzyon yolu ile yayılır. Böylece kolajen sentezi ile cilt elastikiyeti artar, diğer yandan cilt kendini mekanik etki ile yenilerken gerginlik artar.

Selamlar Buket Hanım, benim merak ettiğim konu mezolifting. Çevremde öneren bazı arkadaşlarım var ve cildilerinde büyük oranda değişme olduğunu söylüyorlar. Mezolifting nasıl uygulanır sizden öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezolifting cilt dokusunun kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması ve lifting etkisi yaratılmasıdır. Günlük yaşantıda cilt yüzeyine uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin sağlanması için oldukça uzun süre uygulanmaları gerekmektedir. Mezolifting’te ise cildin ihtiyacı olan gerekli vitamin takviyeleri doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda uygulanabilmektedir. Bu sayede etkisi kısa sürede gözlenebilir. Mezolifting yönteminde, deri içine doğal maddelerin mikro enjeksiyonları yapılarak, derinin üst ve alt tabakasında doku yenilenmesi sağlanmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar