İple Yüz Germe

Yeni nesil iple yüz germe tekniği, yüz, boyun bölgesine uygulanabilen bir yöntemdir. Vücutta bir süre sonra eriyebilme özelliği olan ameliyat ipleriyle cildin yeniden yapılandırılması (kolajen sentezi, yeni damarlanma vb.) için cilt altına özel iğnelerle uygulanarak yenilenme, kırışıklıkların giderilmesi ve sarkmalara karşı etki gösteriyor. Ciltte ortalama olarak 8-10 ay kalan ipler eridikten sonra bile ortaya çıkan etki, önceki kırışıklık ve sarkma oranına bağlı olarak etkisini 2 yıl gösterebiliyor.

İşlemin yapılacağı bölgeye özel olarak üretilmiş farklı boy ve yapıda ipler kullanılmaktadır. İşlem bütün olarak cildin sıkılaşmasını, gençleşmesini ve hücre yenilenmesini sağlamış olur. İşlem sonrasında yüzdeki gözenekler sıkılaşmakta, cildin kalitesinde değişim yaşanmaktadır. Etkisi, bir yandan uygulanan iğneler tarafından, diğer yandan vücudun iplere reaksiyon olarak verdiği aksiyon mekanizması tarafından sağlanıyor. Bu reaksiyon, vücut tarafından anında algılanıp, biyolojik fibroblast, kollajen ve elastin üretiyor. Böylece lifting etkisi artmış oluyor.

Kimlere Uygulanabilir?
Yöntem; yüzünde sarkma olanlar. kırışıklık, alt göz kapaklarının altında kırışıklıklar olanlar, ağız/dudak çevresinde kırışıklık olanlar, çene altındaki ciltte sarkma şikayeti bulunanlara uygulanıyor.

Nasıl Yapılır?
Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) materyaline sahip ipler kullanılmakta. İplere reaksiyon olarak vücut fibroblast ve büyüme faktörü içeren kolajen üretiyor. Böylece lifting etkisi artmış oluyor. Yaklaşık 30-60 dakika arasında süren ve lokal anesteziyle gerçekleştirilen uygulamanın sonucu iplerin dokuları germesi dolayısıyla operasyon sonrası görülmeye başlıyor. Üç ay sonra nihai sonuç görülüyor ve etkisi 12-18 ay boyunca devam ediyor. İpler zaman içinde kendiliğinden eriyip kayboluyor.