İple Yüz Germe İşlemi Nasıl Etki Ediyor?

Merhaba Buket hanım, yaşım 60 bu nedenle sormak istiyorum.İleri yaşlarda oluşan derin kırışıklıklar için iple yüz germe etkili olur mu?Bir çok şeyi denedim ama belirgin bir farklılık yaşamadım. Bir kez de iple yüz germeyi deneyeceğim. Cvplarsanız çok sevinirm

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İple yüz germe işleminde, işlemin yapılacağı bölgeye özel olarak üretilmiş farklı boy ve yapıda ipler kullanılmaktadır. İşlem bütün olarak cildin sıkılaşmasını, gençleşmesini ve hücre yenilenmesini sağlamış olur. İşlem sonrasında yüzdeki gözenekler sıkılaşmakta, cildin kalitesinde değişim yaşanmaktadır. Etkisi, bir yandan uygulanan iğneler tarafından, diğer yandan vücudun iplere reaksiyon olarak verdiği aksiyon mekanizması tarafından sağlanıyor. Bu reaksiyon, vücut tarafından anında algılanıp, biyolojik fibroblast, kollajen ve elastin üretiyor. Böylece lifting etkisi artmış oluyor. Burada bilinmesi gereken, cilt altına yerleştirilen iplerin zamanla eriyerek kaybolduğudur. Böylece dokunun yara iyileştirme özelliği tetiklenir, dokuda iplerin yaptığı stimulasyon, ipliklerin yarattığı doku desteği ve askılama sayesinde sonuç görülür. Bu sayede hem cilt yapısı düzelir hem de dokuda bir yukarı hareket (elevasyon) sağlanır.

Merhabalar doktor hnm, internette bir kaç defa karşıma çıkan yüz germe reklamlarından en çok etkili görünen iple yüz germe reklamı oldu. Açıkçası Ankarada yaptırmayı düşünüyorum.Rica etsem söyler misiniz iple yüz germe işlemi nasıl etki ediyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İple yüz germe yöntemi; yüzünde sarkma olanlar. kırışıklık, alt göz kapaklarının altında kırışıklıklar olanlar, ağız/dudak çevresinde kırışıklık olanlar, çene altındaki ciltte sarkma şikayeti bulunanlara uygulanabiliyor. İşlemin uygulanacağı bölgelere, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) materyaline sahip ipler kullanılmakta. İplere reaksiyon olarak vücut fibroblast ve büyüme faktörü içeren kolajen üretiyor. Böylece yüzde yukarı bir hareket oluyor. Biz buna lifting etkisi diyoruz. Cilt daha gergin daha sıkı ve genç görünüyor. Yaklaşık 30-60 dakika arasında süren ve lokal anesteziyle gerçekleştirilen uygulamanın sonucu iplerin dokuları germesi dolayısıyla operasyon sonrası görülmeye başlıyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar