Mezolifting Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Mezolifting hangi bölgelere uygulanabilir? Öncesinde veya sonrasında yapılması gereken bir rutin var mıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Başta yanaklar, alın, üst dudaklar, göz kenarları, çene, boyun, dekolte bölgesi ve el sırtı, mezolifting tedavisinin başarıyla uygulandığı bölgelerdir. Ağrılı bir işlem demek doğru olmaz. Öncesinde hastaya lokal anestezik krem sürülür. İşlem sırasında, hastanın ihtiyaçlarına göre tasarlanan karışım mikro-enjeksiyon yöntemiyle cilt altına enjekte edilir. Enjeksiyon bölgesinde nadiren geçici morluklar, kızarıklıklar ve hafif ödem olabilmektedir. Hamile yada emziren kadınlara, uçuk, egzama, dermatit ve akne rosea olan bölgelere uygulanmaz.

Buket hanım selam, mezoliftingle ilgili bir sorum var cevaplarsanız çok sevinirim. Mezolifting hangi bölgelere uygulanabilir yüzde veya başka yerlerde? Uygulama alanları nedir? teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezolifting tedavisi ile cildin kalitesini artırabilir, daha canlı ve parlak bir cilde kavuşulabilir. Bu anlamda, her yaştan hastanın faydalanabileceği bir tedavidir. Yüz, boyun, dekolte ve eller de mezolifting tedavisinin başarıyla uygulandığı bölgelerdir.

Merhabalar sizce mezolifting hangi bölgelere uygulanabilir? Benim cildim son zamanlarda biraz sarkık. Bunu toparlarmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezolifting, cilt gençleştirmede oldukça etkili bir yöntemdir. Çoğunlukla; A, C, E gibi vitaminler, antioksidan maddeler, mineraller, aminoasitler ve hiyaluronik asit gibi dolgu maddelerinin bulunduğu özel bir karışımın derinin alt tabakalarına enjekte edilmesi suretiyle gerçekleştirilir. Bu yöntemde, çok ince uçlu iğneler kullanılır ve yaklaşık 10 dakikalık bir işlemdir. Tüm yüz, boyun, dekolte ve eller gibi farklı bölgelere uygulanabilir.

Meraba Buket hocam, cildime mezolifting yaptıracağım fakat kafamda bazı sorular var. Tam olarak mezolifting hangi bölgelere uygulanabilir. Yara veya alerji olur muyum? Bilgi için tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezolifting ciltte azalmış kolajen, elastin ve hyalüronik asit dengesini sağlamak ve bu maddelerin üretimini artırmak için uygulanır. Böylece dokuda daha fazla kolajen oluşarak elastin kalitesinde de artış sağlanır ve sonuç olarak cilt kalitesi artar. Bu da cilde sıkılık, gerginlik, parlak ve tazelenmiş bir görünüm verir. İşlem, tüm yüz, boyun, dekolte ve eller gibi farklı bölgelere uygulanabilir.

Ben mezoliftingi daha önce yüzüme yaptırmıştım cildimde belirgin bir güzelleşme sağladı. Şimdiyse hafif fazlalıklarımın olduğu karın ve bacaklara düşünüyorum. Sizce toparlar mı?Aslında sormak istediğim tam olarak mezolifting hangi bölgelere uygulanır. Böylece ben de tam bir karar verebilirim. Teşekkür ederim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapi vücudun kalça, bacaklar, karın, hatta kollar ve dizlerine uygulanabilmektedir. Bu bölgelerdeki istenmeyen yağ dokusunun azaltmak hedeflenir. Mezolifting ise, cildinizin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması ve lifting etkisi yaratılmasıdır. İşlem çoğunlukla; anti-aging özellikteki mineral, vitamin ve bazı yapısal elemanların sistemik yolla verilmekten ziyade özellikle yaşlanmanın en çok belirginleştiği bölge olan yüzümüze uygulanmaktadır. Ayrıca yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir.

Buket hocam mezolifting yöntemi ne gibi sorunları tedavi edebilir?hangi bölgelere uygulanabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezolift uygulamasının amacı cildin kaybettiği nemin, canlılığın, sıkılığın geri kazandırılması ve ciltte lifiting etkisinin yaratılmasının sağlanmasıdır. Tedavi; cildin eslastikiyetini ve sıkılığını kaybetmesi, kırışıklıklar, ciltte renk değişiklikleri gibi cilt problemlerine ya da yaşlanma belirtilerine karşı bir önlem olarak uygulanmaktadır.
Mezolifting alın, göz çevresi, dudak üstü ince çizgileri, yanaklar, boyun, dekolte ve el üstü bölgesindeki cilt sorunlarını tedavi etmek için uygulanmaktadır.

Mezolifting sadece yüz bölgesinemi uygulanır?boyun ve dekolte bölgelerindeki sakmalarada uygulanabilirmi?tedavi hangi seans aralıklarında yapılır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoretapisi (Mezolifting) alın, göz çevresi, yanaklar, burun, çene, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanabilmektedir. Bu yöntem cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral, antioksidan, hyralüronik asit ve aminoasitlerin enjeksiyonlar ile deri altına uygulanması işlemidir. Bu maddelerin cilde verilmesi ile bağ dokuda kolajen ve elastin üretimi arttar ve cilt kendini onarmaya başlar. Yüz mezoterapisi cildin durumuna ve ihtiyacına göre iki haftada bir ortalama 3-6 seans uygulanmaktadır. Tedavinin sonuçları ilk seanstan itibaren ortaya çıkmaya başlar.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar