OxyGeneo İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Selamlar, benim cildimde biraz soluk bir renk oldu yazdasn çıktıktan sonra mat ve cansız oldu. Yaşım gereği biraz yenileme de gerekiyor. Bana ne öneririsiniz. Aklımda oksijen bakımı adı verilen Oxygeneo var yaptırmak istiyorum. Bu nasıl bir işlem biraz bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt için Oksijen hayati bir öneme sahip çünkü hücrelerin canlılığı için Oksijen gereklidir. Oksijen taşıma kapasitesi cildin gençlik unsurlarından biridir. OxyGeneo oksijen teknolojisi, cildi canlandırmak, daha duru, daha taze bir cilt yaratmak için vücudun kendi doğal mekanizmalarını kullanan yeni bir sistemdir. OxyGeneo uygulamasının ilk aşaması ultrasondur. Ultrason yardımıyla, cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminler, kolay ve acısız bir şekilde cilt altına ulaştırılıyor. İkinci aşama masaj. Sistemin masaj başlığı sayesinde cildin arınması ve rahatlaması mümkün oluyor. İşlem yaklaşık 60 dakika sürüyor. Uygulama yapılan bölgedeki cilt hücrelerine oksijen göndererek ciltte olumlu bir reaksiyonun oluşması sağlanıyor.

Ankarada yaşıyorum. Cildime bakımıma çok önem veriyorum. Henüz 26 yaşındayım ama pek çok cilt temizleme bakımı denedim. Şimide oxygeneo yaptırmayı deneyeceğim. Acaba açıklarmısınız bu işlem nedir tam olarak oxygeneo işlemi nasıl yapılıyor kliniğinizde?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

OxyGeneo tedavisi, etkisini, Capsugen ve zengin içerikli besleyici jel deri yüzeyinde bir araya geldiğinde gösterir. Capsugen ve jel arasındaki reaksiyon karbondioksit, CO2 üretir: deri yüzeyinde sayısız CO2 baloncuklarının oluşmasını ve hafifçe patlayıp dağılmasını sağlar. Etkilenen alanda oksijen, 02 yönünden zengin kan akımı oluşur. Tedavinin sonucu olarak, cilt dokusu, arınır ve beslenir, aynı zamanda da dengelenmiş ve ışıltılı bir görünüm kazanır.

Hocam geçenlerede bir arkadaş sohbetide duydum ilke defa Oxygeneo’yu.yaptıran arkadaşlarıımın söylediklerine göre baya faydasını görmüşler ciltlerinde. Biraz sizden bilgi almak isterim. Oxygeneo işlemi nasıl yapılıyor ve tam olaak ne vadetiyor?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

OxyGeneo, uzun vadeli bir anti-aging etkisi isteyen herkese uygulanabilir. Cildindeki ince kırışıklıklar, pigment lekeleri, genişlemiş gözenekler, donuk ve mat bir görünümden şikayetçi olan, cilt kalitesini artırmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. Bu yeni nesil oksijen tedavisinin olumlu etkilerinden biri de cildin nem seviyesindeki artıştır. Daha nemli bir cilt hem daha genç görünür hem de yaşlanma belirtilerine karşı daha dirençlidir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar